DAATH

A legjobb dolgok az életben nem dolgok.

Art Buchwald

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


[20250114] Aláírásgyűjtés: Európai Polgári Kezdeményezés a pszichedelikus terápiákért
[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (1583 - 1592)
 (Témakör: a fűről hosszú távon)

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Nargile2009. február 3. 09:50
 
 
Összekeveritek egymással a saját szubjektív élményeteket arról, hogy mennyire tudtok odafigyelni, és a valós koncentrációs képességet. Naná, hogy úgy érzed, hogy jobb vagy betépve - mert jobb a közérzeted. Ez nem jelenti azt, hogy jobban oda is tudsz figyelni. Sőt...

A füvezés jó lehet egyébként akkor, amikor kreatívkodni és brainstormingolni kell, vagy esetleg monoton de nagy odafigyelést nem igénylő munkát kell végezni, esetleg csak úgy kell figyelni, hogy közben inkább az élvezet a lényeg (pl. mozi). De iskolában, amikor ébernek kell lenni és gyorsan kapcsolni a dolgokat egymáshoz, és fejben tartani mindent, nem jó.

Siphersh: én ezt az álláspontot kb. annyira tartom meggyőzőnek, mint amikor a prohibicionisták azt mondják, hogy nem érdekli őket, mit mond a tudomány, mert az ő élményük teljesen más (lásd Gáspár apuka).

A vizsgálatok szerint a rendszeresen szívó tinédzserek tanulmányi eredményei rosszabbak, mint az alkalmi vagy nemszívó osztálytársaiké. Ez önmagában nem bizonyítja az ok-okozati kapcsolatot, viszont érdemes rajta elgondolkodni. Az egyetemista korosztálynál már más a helyzet, viszont én személy szerint úgy gondolom, hogy nem tudtam volna elvégezni az egyetemet, ha folyamatosan be vagyok tépve.

macska: nahát, már 3 éve? micsoda tapasztalat. én meg kb. 12 éve szívok, mégsem mernék ilyen bátor kijelentéseket tenni magamról. pedig közben már elértem pár dolgot, 3 diploma, saját lakás, tartós kapcsolat, érdekes munka, sok utazás stb.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
cli_hlt2009. február 3. 09:25
 
 
Nekem is az a véleményem, hogy fű hatása alatt nem lehet egészen optimálisan tanulni. ;)

Csak ezért kötözködök itten, illetve javaslom, hogy aki eddig iskolában szívott, az mostantól inkább ne tegye.

Mivel a fű elsőként a rövidtávú memóriát kapja szét, ezért betépve valszeg sem a "gyökkettő bizonyítását" sem a Maginot-vonal megkerülésének kalandos történetét sem fogja az user kellő pontossággal megérteni, majd vizsgán/dolgozatnál/... visszaadni.

Peace.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
saamaan2009. február 3. 04:33
 
 
Ha a másik oldalról nézem a dolgot, akkor feltenném a kérdést: biztos, hogy betépve iskolában ülni a legjobb? Szerintem szabadidőben sokkal élvezetesebb használni.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
wonderstag2009. február 3. 04:31
 
 
mégha egyébiránt pozitív hatást is vált ki nálatok a fű a koncentráció tekintetében, nehogy megetessétek már itt mindenkivel, hogy AZÉRT szívtok, hogy oda tudjatok figyelni az órán..
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
foxey2009. február 3. 01:45
 
 
deeptrip: erre a kerdesre a nem füvezö diaktarsaim se tudtak biztos valaszt adni.
Volt, hogy nagyon sokat szivtam a közepiskolaban, valamikor meg nem.Szerintem tuti rosszabbakat feleltem es irtam nagy atlagban a fü miatt.Az erettseginel viszont nem szivtam, mert oda akartam figyelni es minden 5ös lett!
En egyedül azt sajnalom, hogy tul sok idöt pazaroltam a drog majmolasara.

 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
deeptrip2009. február 3. 00:58
 
 
Kérdés mindenkihez, aki suliban füvezik: Mi akarsz lenni később?
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Érinthetetlen2009. február 2. 23:02
 
 
Huhh...Mit is akartam írni az előbb? Ja igen: szerintem baromság,hogy a fű hatása alatt romlik a rövid távú memória.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Siphersh2009. február 2. 22:16
 
 
A jófejség vagy rosszfejség azon múlik, hogy hogyan viselkedsz. Az, hogy mit csinálsz az agyaddal, a legintimebb magánügy. Én is jobban tanulok, ha be vagyok tépve. Megfelelő dózis esetén a fokozott odafigyelés messze ellensúlyozza a negatív hatásokat. Ha ez csak minden ötödik embernél van így, az már elég ahhoz, hogy egy "tudományos vizsgálat" eredményében ne jelenjen meg. Lehet, hogy ez valami figyelemzavaros rendellenesség nálunk. Arról nem is beszélve, hogy az odafigyelés az érdeklődés és az asszociációs készség fokozódása miatt van. Ha a tudományos vizsgálat olyan memóriagyakorlatokat néz, amiknek semmi közük semmihez, akkor az más.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
macska2009. február 2. 21:30
 
 
mármint meizarnold véleménye. 3 éve csinálom és nem azt mondom, hogy agyba-főbe tépek suliban, de előfordul hetene többször is és általában jobban összpontosítok meg ilyesmi... úgy értem, hogy én inkább füci nélkül figyelek kicsit kevésbé. akkor is odanézek meg odahallgatok, de ha nem köt le amit a tanár mond, vagy már amúgy is tudom, de nem akarom, hogy basztasson amiért szemmel láthatólag csak a levegőt bámulom biosz fakton akkor jó ha egy kicsit jobban rá tudok zoomolni a "mondanivalójára".
szóval nem azért csinálom, mer unatkozom, vagy mert bunkó vagyok, hanem nekem segít. és még vicces is:)
persze ettől függetlenül leadtam tegnap a biosz faktot mert már tele volt vele a nemi faszom:D
big ups
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
macska2009. február 2. 21:22
 
 
seconded.
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 2625)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!