| | Hogyan kell ezt elképzelni, hogy a "stratégia egy értékrendszert szeretne felmutatni, a konkrét intézkedéseket a cselekvési terv tartalmazza majd" ? Főleg, ha az értékek a család, közösség megerősítése? Hogyan lehet intézményi intézkedésekkel javítani az emberek magánéletén? Odaáll az ablakba egy rendőr, és amikor látja, hogy a családi ebédnél az egyik gyerek az ájfonnyát kurkássza, a muter meg a fater egymást tépik, a kistesó meg üvölt a kíntól, akkor belógatja a gumibotot, és rájuk förmed, hogy a törvény nevében, szeressétek egymást!?
Miért akar az állam folyvást olyasmibe is beleszólni, ami NEM a hatásköre? Emberek ánusza, nyelőcsöve, emésztőrendszere, mentálhigiénéje, miért pont ezeket akarják kontrollálni? |
| |