DAATH

A boldogság nem más, mint jó egészség és rossz memória.

Albert Schweitzer

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


[20250114] Aláírásgyűjtés: Európai Polgári Kezdeményezés a pszichedelikus terápiákért
[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (5563 - 5572)
 (Témakör: Gomba termesztés)

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
bombadiltoma2003. szeptember 29. 19:08
 
 
Siph: nagyon egyetértek azzal, amit a közösségekről írtál. A napi együttélést és együtt tevékenykedést semmi sem pótolhatja...
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
Siphersh2003. szeptember 29. 18:03
 
 
Mittudomén. Miért?
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
Én+te+ö=gén2003. szeptember 29. 17:37
 
 
Siphersh:
A spóra vagy a micélium mennyivel kevésbé szent, mint a termötest?
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
Siphersh2003. szeptember 29. 16:43
 
 
Egyébként nekem a gomba-osztogatásról az a véleményem, hogy akiben van elég elhivatottság, kitartás, fegyelem és körültekintés, az meg tudja termeszteni a gombát magának. Akiben nincsen, azt felelőtlenség lenne gombával ellátni. Az, hogy valaki megtermeszti magának a gombát, még nem garancia semmire, de elég jó minimális felelősség-szűrő.
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
smallsaman2003. szeptember 29. 16:40
 
 
"Butitájm, butitájm, akrossz di jueszéj..."

:)
Nem gondoltam, hogy feldob ma még valami... :D
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
Siphersh2003. szeptember 29. 16:07
 
 
Cellux, öt percenként frissítgetem itt a fórumot, hogy végre beírd ezt, és válaszolhassak rá. Nem is a bolygókon múlik, hogy keringenek-e a Nap körül, vagy sem, úgyhogy visszaadtam volna a mágus-diplomámat, ha erre nem reagálsz így. :)

Azt tudod-e, hogy egy képzet alázatossá vagy önhitté válása a képzet cselekvése, vagy pedig az alapvetőé, amiben benne van, és amiben meghatározásra kerül? :)

Egyfolytában ebben a kérdésben próbálsz állást foglalni, holott ennek a kérdésnek nincs is értelme. Nem értelmezhető kérdésességként. A különböző lehetséges válaszokat próbálod összemosni, meg keverni-kavarni, holott az a válasz, hogy ez a kérdés nem értelmezhető sem az alapvetőben, sem az esetlegességen belül.

Lehet alázatban szolgálni az életet, és lehet önértelműségben szolgálni a halált. Ha pedig elkezded abban keresni a válaszokat, hogy kin múlik ez, és hogyan, az egység, meg az Istennel való együttlét, meg az én határai, meg nem-határai, meg a szabad akarat, meg az önrendelkezés értelmezhetősége, meg ez az egész, akkor addig én járok egyet, és ha kitomboltad magad, és belefáradtál, akkor majd szóljál.

Bámulatos, hogy milyen tipikusan, vagyis archetipikusan ábrázolod az Istentől való leválást az eszmefuttatásaiddal, ahogy a saját gondolataidat Isten gondolataival azonosítod, és saját teremtettséged természetét véled felismerni azokban. "...amely napon abból esztek, szemetek felnyílik, olyanok lesztek, mint az Isten: jónak és rossznak ismerői." :)
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
cellux2003. szeptember 29. 15:39
 
 
Egyébként teljesen oké minden, amit írsz, egy dologgal kapcsolatban viszont én más véleményen vagyok: szerintem az Isten nem engedi meg, hogy a vakok elhagyják a pályájukat (és kisodródjanak a hideg űrbe, brrr). Másképpen fogalmazva, az akarat pontosan olyan mértékben szabad, amennyire a teremtmény képes azt rendeltetésszerűen használni. Tehát amíg nem vagyok rá kész, addig Isten jótékony vonósugara pályán tart, akármit is csinálok, akárhogy rimánkodok, bizonygatok, hogy de igen, már igen, már elég jó vagyok hozzá. Ő látja, hogy nem, és nem enged.

Ami nem tudatos, az marad vegetatív, a maga sajátos tökéletességében.
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
cellux2003. szeptember 29. 15:34
 
 
oltod itt a termőtesteket ezerrel
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
Siphersh2003. szeptember 29. 14:08
 
 
Narcissos, ez valóban ijesztegetés. Ügyesen felismerted. De nem értelmetlen, mert a samsara nagyon jól tudja, hogy komolyan gondolom, és nem tréfálni próbálok ezzel.

Hogy valami fekete és fehér, vagy pedig se nem ez -- senem az, az nem a valóság természetének attribútuma, ezt te is tudhatnád. Ha az akármilyenség felé húzol, akkor kioldódsz a létből, és nem leszel valami. Azért vagyunk, hogy megélhessük a legszélsőségesebb valamilyenséget is. Ha eközben megijedsz, hogy a valamilyenség öncélúvá válik, és elveszíti a kapcsolatát az egységgel, akkor vadul elkezded szétoldani a valamilyenségeket, hogy az oldásban visszatérj az egységbe, egészen az akármilyenségig. Ne félj! Bízz Isenben, és a kegyelme betölti a valamilyenséget az alázatos istengyermekség szellemével.
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
DeadMan2003. szeptember 29. 14:02
 
 
Miért ha csak magamnak termesztek akkor az nem büntetendő?
Egyébként én is úgy gondolom h úgy az igazi ha haverokkal összeülünk és egy fajtát osztunk többfelé (mindenféle ellenszolgáltatástól függetlenül). Az úgy a kiskertésznek is jól esik, hogy húú hát ezt én termesztettem és mennyire jó volt mindenkinek.

Üdv
Dead
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 5692)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!