DAATH

Aki sokat gyűjt, sokat veszthet.

Lao-ce

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


[20250114] Aláírásgyűjtés: Európai Polgári Kezdeményezés a pszichedelikus terápiákért
[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (85641 - 85650)

 
 
>>> A "Pszichonauták" c. dokumentumfilm <<<
Én+te+ö=gén2006. szeptember 15. 23:40
 
 
Kösz az utóbbi visszajelzéseket!

ynul:
"a kötelezö szón én is felkaptam a fejem."

Igen, metametta kijelentése ("Kötelezövé tenném a pszichedelikus élmény megélését, ellenörzött körülmények között") kétségkívül provokatív, mert - az én értelmezésem szerint legalábbis - zseniálisan felépített logikával vezeti rá a hallgatót az igazi mondanivalóra.

A "kötelezö" szó a horog, ami szinte mindenkinek beakad, úgy a "bedrogoztatástól" rettegöknek mint a kognitív szabadságjogok védelmezöinek is. A várható elsödleges reakció a horog elutasítása, a "nem szabad senkit se kötelezni!", aminek indoklása természetesen a "nehogy baja legyen". A második tagmondat feltétele ("ellenörzött körülmények között") viszont szintén a baj elhárítására irányul, így ugyanazon kijelentés két része feszültséget teremt a reakcióval szemben. Ez - a reakció jószándékának kétségbevonásának lehetetlensége miatt - a második tagmondat kétségbevonására vezet rá. Itt viszont egy szimpla összehasonlítással mindenki számára egyértelmüen világos lesz, hogy ellenörzött körülmények között mindenképpen kevesebb baj lehet, mint ellenörizetlen körülmények között. Ennek konklúziója pedig az lesz, hogy ellenörizetlen körülmények közé mégannyira sem szabad senkit kötelezni. Ami viszont rádöbbenthet, hogy ez az elkerülendö helyzet pontosan megegyezik a jelenlegi helyzettel: a pszichedelikumhasználók ellenörizetlen körülmények közé vannak kényszerítve azzal, hogy az ellenörzött körülmények között történö szerhasználat be van tiltva! Ez a jelenlegi rossz helyzet tehát az ellenörzött körülmények között történö szerhasználat engedélyezésével oldható fel. Az engedélyezés fogalma viszont elsödlegesen a lehetövé tételre utal, mivel a kötelezövé tétel jóval erösebb indokokat igényelne.

Tehát szerintem az igazi mondanivaló a "Lehetövé tenném...", de ilyen formában ez csupán egy újabb, könnyen lerázható dekriminalizációpárti vélemény lenne, ami nem akad be. A "Kötelezövé tenném..." viszont annál inkább beakad, így szerintem remekül eléri provokatív célját az adott kontextusban.
 

 
 
>>> Fórum irányelvek <<<
mushworld2006. szeptember 15. 22:52
 
 
hogy ha az én finoman szólva is fura kérdésemnek is köze van a dologhoz akkor elnézést, de ez valóban megtörtént, nem vmi baromkodás,és eléggé megrázó vagy meglepö dolog és máshol esélyem sincs hogy erre rákérdezhessek vajon mit jelenthetett a dolog még így is egy másik néven írok ide mint amin szoktam nemhogy ezt élöszóba firtassam valakitöl :). gondoltam szó van itt az oldalon a meditációról és ez szervessen kapcsolódik a kitágult/kimozdult tudat álltal megtapasztal furcsa jelenségek körébe amikor spontánul egy sima légézésmeditációnál ilyen dolog történik az emberrel. érdekelt volna valamilyen tapasztalt meditáló ember véleménye. no mindegy. azért mégegyszer elnézést ha ehhez nekem is közöm van.
 

 
 
>>> Fórum irányelvek <<<
Én+te+ö=gén2006. szeptember 15. 22:41
 
 
tetrahíd:
Technikai lehet; talán nem bírta el a szerver a farokméretedet.
 

 
 
>>> Fórum irányelvek <<<
Titti2006. szeptember 15. 22:39
 
 
Mit csináltam, ugye nem én csináltam?
 

 
 
>>> A "Pszichonauták" c. dokumentumfilm <<<
ynul2006. szeptember 15. 22:25
 
 
na végre nekem is sikerült megnéznem. örülök hogy olyan lett a hangulata mint amilyen, nem is vártam és nem is kellett LCV-s effektparádé meg hasonlók. de szerintem ez (a hangulat) akkor is meg lett volna ha nagyjából megírjátok elöre hogy mit akartok mondani, mert valóban néha "zavaró" ez a sok fehér bevillanás. szerintem simán belemehettetek volna mélyebben is a témába persze akkor nem azoknak szólt volna akiknek most szól, na de majd legközelebb... remélem ez csak a mézesmadzag. a tanu tuva jó választás volt. és igen, a talamon mosolya a végén ehh remek attitüdöt adhat a pszichedelikumokkal még csak majd ez a film után ismerkedöknek. és cellux szvai meg irányt adnak a hajtásoknak :)
de mindenki egyedien beleadta a magáét, viszont a valóságépítés részröl finomabban, részletesebben lehetett volna beszélni mert szerintem ezen akadnának/akadnak ki a legtöbben itten manapság. ja és jó hogy bence beszél a halálról is. most így ennyi jut szembe. jó lett! ennyi.

ui: hmm a kötelezö szón én is felkaptam a fejem.
 

 
 
>>> átlagemberek <<<
Koxi2006. szeptember 15. 22:19
 
 
Köszi fiúk,lányok az utolsó 3 storyval feldobtátok az estémet:D:D:D:D
 

 
 
>>> Ibogainnnal pár nap alatt???... <<<
serpens2006. szeptember 15. 22:16
 
 
13 .Narcissos írását kiegészíteném avval :

* Group name: Iboga
* Group home page: http://groups.google.com/group/ibogaine
* Group email address ibogaine@googlegroups.com
igen vázlatosan tényleg valahogy így áll a dolog,természetesen az
iboga használata lehet ennél sokkal rugalmasabb, sort acting típusú és
enyhébb függőségeknél ajánlatos az említett egy "nagy" adag és még
utána egyszer 4-nap tól a 10 napon igény szerint "kisebb", LONG ACTING
ÉS KEMÉNYEBB FÜGGÉSEKKOR AKÁR kb 10 napig tartó igény szerint változó
közepes dózisok amik 2. 3.4 nap elteltével még össze is adódnak ,a
páciens ugyanúgy megtapasztalja azt az intenzitású hatást amit az
egyszeri ,kicsit extrém adag bevitele okoz ,és a cannabisz használata
kimondottan ajánlott mert jól oldja a feszültséget, az ayahuasca
szintén ópátelvonásra hatásos, nem tartom elképzelhetetlennek ,hogy
érdemes kombinálni ill kiegészíteni vele az iboga terápiát,tisztán
gyógynövényes alapon menedzselhető a kezelés
 

 
 
>>> A "Pszichonauták" c. dokumentumfilm <<<
costa2006. szeptember 15. 22:11
 
 
jaja a trinyót...
 

 
 
>>> Hajnalka <<<
Koxi2006. szeptember 15. 22:10
 
 
Ma egész nap vele voltam meg vele is:DNagyon keményen ráhalucináltam az előző életemre,(már ha van ilyen).
 

 
 
>>> Drogos viccek <<<
Koxi2006. szeptember 15. 22:06
 
 
Csaló?ÉN?Téves nem kenyerem a csalás.Kockáztatni kockáztatok sokszor,sokhelyen,sokmindenben,de nem csalok
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 133699)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!