 | 
Legfrissebb hozzászólások (28506 - 28515)
 |  |  | | | |  |  |  | | H2O
Igen, ez valamennyire nálam is így igaz, de a legfontosabb eltérés az időintervallumban mutatkozik. kb. 10 év. Igaz előtte se volt semmi sem rendben, csak a suli meg a kolesz, stb lefoglalt.
Egy másik kérdés, bár ez már off, de tényleg kíváncsi vagyok hogy látjátok ezt. SZóval tudom hogy erre így nem lehet válaszolni, de mégis.
Ha valahol máshol kezdenék egy teljesen új életet (mindent itt hagynék magam körül) az megoldhatná a helyzetemet vagy csak egyfajta menekülés lenne?
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | neo!
Ne már. Akkor lehet kidobom a maradék j goldot. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Én akkor érezném így magam, (nem érezném, de tegyük fel, hogy igen) ha semmilyen hasznos tevékenységet nem végeznék hónapok óta, ez frusztrálna. Ez után lassan megszűnnének az emberi kapcsolataim, így elszeparálnám magam, aztán ez állandósulna. Eltelne még néhány hónap, és ezt gondolnám normálisnak, és már nem is keresném a kapcsolatokat. Kb. így tudnám magam a depresszív életérzés hatalma alá térdeltetni. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | ez azért már valami. vagyis valami volt. hatalmas kések |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Épp most volt randim Salvi Nórival még a betűk táncolnak kicsit a billentyűzeten. Kb 0,4 g kétszerre (vagy még kevesebb???)
azaz olyan 0,2 először. Két nagy slukkra a mosógél-bongból, jól benntartottam a füstöt úgy 15-20 mp-ig aztán hanyatt fekszem az ágyon, csukva a szemem rajta a kezem...Zene halk relax, fény is nagyon light, ja igen vihargyújtó
a világ megint pikkelyekből épül fel minden, meseszerű kis ház kerítés fehér és sárga szín dominál. A gyerekekkel egy felnőtt volt asszem férfi. nem láttam őket hanem tudtam a jelenlétükről. A másik világ dimenziói bennem érnek véget, bennem záródnak össze. Valami történt velem és ezért nem tudok menni velük. Próbálok felkelni de nem megy különben is mi vagyok én??? Már nem tudok lenézni a testemre , de azt tudom a földön(nem a nagybetűs) vagyok. És van egy érzésem hogy ez a családnak biztos nem tetszik...lehet hogy itt vannak és tudják mit csinálok?...na mindegy kinyitom a szemem. nem nincsenek itt, egyedül vagyok
na akkor folyt köv...körülmények ugyanazok nyitva hagytam a szemem -most először végig - és életre kelt a fal...a szobám falán fröcskölt minta van, kb olyan mint a csillagos ég: vannak nagyobb és egész apró pöttyök. Na most a két dimenziós fal mélységet kapott és az erősebb pöttyök rendeződtek (összetartoztak, mint egy csillagkép) és mozogtak a zenére. Az áhitat, a meghatottság amit éreztem iránta az az adott zene hatása valószínűleg. Szeretetet éreztem a fal iránt :), és örültem hogy velem van akkor is amikor alszom.
Köszönöm e szent növénynek! písz |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | " ő tényleg ilyen és nagyon is jól elvan a világában, annyira jól elvan benne, hogy full leszarja hogy mennyire nem hangolódik ő másokra és ettől nem is érezte magányosnak magát. Engem pl. nagyon zavarna, ha nem tudnék másokra hangolódni, vagy ha mások nem tudnának rám."
szerintem kb. ez a lényeg |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Akkor mi magyarázza azt, hogy ezek a szerek csak mostanában, az ekipiac kihalása óta terjednek rohamosan? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Ja még utószónak annyit, hogy rá nagyon illet az: "attól, hogy senki se ért meg még nem leszel művész" kifejezés. Amúgy édesanyja skizofrén volt. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | A tükrös nézegetős, magamat egy idő után idegennek érzékelős folyamat leginkább a deperszonalizáció jelensége szerintem. Amúgy a mentális betegségek tipikusan nem úgy kezdődnek, hogy saját magad indukálod és közben értelmes kérdéseket teszel fel magadban...
Postman skizofréniából is van paranoid fajta és amúgy a paranoiában pont az a legrosszabb, hogy reálisabb, mint ami tényleg van. Tehát egy paranoiás állapotban jobban hiszel a paranoid dolgoknak és olyankor, ha egy másik ember azt mondja "hé haver csak beképzeled, vagy hé haver te kicsit paranoiás vagy nem?" akkor az értelmeződhet úgy, hogy a haver vágja a "valóságot" és csúnyán át akar baszni azzal, hogy úgy állítja be mintha ez csak para lenne, holott mégsem, aztán majd jól ellened fordul stb..
A skizofrénia meg általában úgy lesz felismerhető, hogy valaki pszichózisba kerül. Ilyenkor részben vagy teljesen elveszíti a kapcsolatot a külvilággal és ez kívülről egy igen feltűnő jelenség. Lehet pszichózisod úgy is, hogy nem vagy skizofrén, de a skizofrénia diagnózisához hozzátartoznak a pszichotikus epizódok.
Az, hogy valaki máshogy gondolkodik vagy máshogy érez, mint ahogy az adekvát lenne egy szituációban az még kevés a diagnózishoz, de ez is jellemző a skizofrénekre. Nekem volt egy haverom, aki nem skizó, de mutatott olyan jegyeket. Ezek főleg betépve jöttek elő és bevallom őszintén, igen idegesítőek voltak.
Ilyen volt, hogy egy témáról maximum 1-2 percig tudtunk beszélni, mert ő mindig elváltotta valami másra, ami nem következett belőle logikusan. Én meg pont azt szeretem, ha egy témába egyre mélyebben bele tudjuk ásni magunkat többen, na vele ez nem lehetett és társaságban is sokszor olyan kérdéseket tett fel, ami arra volt jó, hogy az ő agymenéseiről kelljen diskurálni.
Másik, hogy olyan érzéseket mutat, amit én nem éreztem abban a szituációban, nekem úgy tűnt először, hogy megjátsza magát, de aztán kérdezgettem erről és kiderült, hogy ő tényleg ilyen és nagyon is jól elvan a világában, annyira jól elvan benne, hogy full leszarja hogy mennyire nem hangolódik ő másokra és ettől nem is érezte magányosnak magát. Engem pl. nagyon zavarna, ha nem tudnék másokra hangolódni, vagy ha mások nem tudnának rám. Füvön kívül nem használtunk együtt mást, de az biztos, hogy vele nem trippelnék szívesen, akkor már jobban járok ha egyedül csinálom (másikra való hangolódás teljes hiánya miatt).
Józanul volt, hogy egész normális volt, de ott is hullámzott ez. Azóta már nem igazán tartom vele a kapcsolatot, engem roppantul zavart és fárasztott a személyisége egy idő után és ő amióta ismerem (8 éve) szinte semmit se változott. Amúgy nyomta még a művészlélek imázst is -bár ő mindig tagadta, hogy az volna-. Ez általában abban merült ki, hogy verseket írt, amiket nem nagyon lehetett érteni, de ő el volt szállva tőlük. Gimiben meg dolgozatoknál hosszú körmondatokat használt aztán a tanár meg szar jegyeket adott neki. Ő volt az, aki minden dolgozat után kint magyarázta a táblánál utólagosan a tanárnak, hogy melyik mondata mit jelentett és amikor más "halandó" ember jobb jegyet kapott nála az egyenesen elképzelhetetlen volt neki. |
| |  |  |  |


|