 | 
Legfrissebb hozzászólások (38426 - 38435)
 |  |  | | | |  |  |  | | Mostanában tényleg voltak ilyen köremilek, kb akkor amikor az a weboldal is megjelent amin fűre kerestek vevőket.
Egy második körben meg az ment, hogy a levélíró egy vásárlónak adta ki magát, aki ez első körben említett weblapon hirdetett cuccot vásárolta, és bár meg volt elégedve az áruval, de új forrást keres, asszem azt írta hogy ő látja el egész szegedet, de lehet tévedek.
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Az biztos!:)
Napi limit? Akkor úgy tűnik én még nem is vagyok annyira szószátyár...nekem ez nem tűnt fel. Egyébként igen: néha a leg ...mondjuk így pszichedellikusabb élmény felkelni hajnalban és megnézni egy naplementét vagy sétálni egy folyónál, vagy egy jó beszélgetés..és a többi, és a többi.
Szóval remélem senki se haragszik rám, igyekszem jól csinálni a dolgokatA lelkesedésem meg nem hogy nem csökkent, hanem megsokszorozódott, csak kezdem megtanulni fókuszálni....:) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | blablabla: Fontos kérdés! Az általános feltevés az, hogy az illegalitás egy fogyasztást gátló tényezö (félelem a büntetöjogi következményektöl, félelem a szerek ismeretlenségétöl), így a dekriminalizálás egy fogyasztásra ösztönzö tényezö lenne (büntetés hiányában lehetöség lenne a kiváncsiság kielégítésére, megnövekedett kereslet/kínálat, valamint társadalmi "üzenet" az elfogadottságról).
A jelenlegi illegalitás helyzetében a fogyasztóknak kevesebb lehetösége van tájékozódni a felelösségteljes szerhasználat mikéntjéröl (hacsak nem tévednek a Daathra, vagy olvasnak CK magazint). A dekriminalizálás után viszont már nem lenne akkora tabusítás és társadalmi elítélés, tehát a tájékozott és felelösségteljes droghasználati kultúra is nagyobb teret nyerhetne. És mivel jelenleg pont a törvénytisztelöbb illetve kevésbé kockázatvállalóbb emberek mondanak nemet a drogokra, ezért a dekriminalizálás után vélhetöleg ök lennének az új kipróbálók között többségben. A jelenlegi használók pont hogy nem törvénytisztelök, és nincs feltétlenül kultúrkapcsolatuk a drogfogyasztásuk mellé.
Szerintem tehát számszerüen mindenképpen nöne a kipróbálók száma (viszont csökkenne a lázadásból fogyasztók száma), de ezek már esélyesebben válhatnának felelösségteljes fogyasztókká. A tinédzser korosztályban már most is gyk. bárki szív, aki csak akar (könnyü hozzáférés, 40%-os kipróbálási ráták), úgyhogy ott már nem is lenne akkora növekedés - a törvénytisztelöbbek és óvatosabbak egy része is beadná a derekát, csak az absztinens ideológiai értékek kultúráinak képviselöi maradnának immunisak a kipróbálással szemben. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | fanyűvő: Üdv nálunk is! :) A linkjeidet tényleg gyomlálgattam annó, de az ismételgetés amúgy is csökkenti a fontosságot, úgyhogy szerintem csak jót tett a blogodnak, hogy nem ayaspamként vonult be a köztudatba. Néha szerintem jobb takarékra tenni az embereket a túlzott drogtémán kattogásról - ezért van a napi limit is. Sok más érdekes dologi is van a világban ott künn! |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | princess: Szerintem lehet olyasmi, hogy valakit elkapnak valami piti drogüggyel és utána nem-hivatalos egyezséget kötnek vele, hogy nem b*sztatják ha másokat is bemárt. Tehát az ilyesmi esetleg valamiféle egyéni akció is lehet. Azt nem tudom, hogy hivatalosan létezik-e Mo.-n olyan, hogy pld. álruhás/álneves rendör drogot próbál/provokál vásárolni (akár interneten), majd az átadáskor elkapja a naív eladót. Nargile meg tudná mondani nekünk talán?
A lényeg: ismeretlenekkel ne állj szóba drogtémában! Pláne neten! De ha mégis, akkor sose említsd mások neveit, akikkel együtt fogyasztottál, pláne akiktöl szereztél. Egyáltalán ne említs semmilyen tulajdonnevet senkinek (település, utca, ember, szórakozóhely)!
Dobj nyugodtan egy privát mélt nekem, ha részletezni akarod az ügyet. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | a rend rendithetetlen oreinek |
| |  |  |  |


 |  |  | | | |  |  |  | | deeptrip: "A diétában a szexet is említik mint kerülendő dolgot, szerintem csak az önmegtartóztatás miatt."
Szerintem is így van; az aya-diétának egyrészt neurofarmakológia céljai vannak: - csökkenti a triptofán aminosav bevitelét (ezáltal a szerotonin termelését): fehérjék, csokoládé, tejtermékek, hús, hal, szójabab stb. - csökkenti a tirozin aminosav bevitelét (ezáltal a dopamin termelését): szója, szárnyas, mogyoró, banán, tejtermékek stb. - csökkenti a fenilalanin aminosav bevitelét (ezáltal a tirozin termelését): pld. aszpartámozott üditöitalok - csökkenti a tiramin bevitelét (ami szintén egy monoamin): érlelt sajt, savanyúkáposzta, banán, vörös bor, sör, erjedö dolgok, hús, hal, élesztö stb. - csökkenti a MAO-gátló bétakarbolinok bevitelét (pld. harman, norharman) : kávé, dohányfüst, szójaszósz, szójatej, fött/sült hús és hal, stb.
Másrészt a só és cukor kihagyása (vagy csökkentése) stabilizálja a vérnyomást és a vércukrot.
Harmadrészt a dohány, a kannabisz és a szex szüneteltetése (vagy csökkentése) pszichológiailag szakítja meg azokat a szokásokat, amiknek az akut hiányérzése "kattogást" okozna, ezzel is elterelve a figyelmet az ayázásra figyelésröl.
Mindezen diéták betartásával a test/agy/elme egy kevésbé külsö bevitelen alapuló üzemmódba kerül, ami egy eleve másmilyen kiindulási alapállapot, mintha a hétköznapi bevitelrutinból indulna a trip. Így a diétával alacsonyabbra beállított monoamin-szintet jobban megdobja a bevitt MAOI illetve DMT, és az ayahuasca hatása feltehetöen markánsabb lesz. |
| |  |  |  |


 |  |  | | | |  |  |  | | Na orulok, hogy vannak masok is akiket erdekelnek az ilyen erzelmi extremitasokkal foglalkozo dolgok. Mar azt hittem csak en vagyok ilyen kulonc... En meg voltam gyozodve, hogy barmikor le tudom allitani a kiserletet, ha valami rosszul sul el. Azert is mertem ilyen melyre/messzire menni. Van egy egeszseges paraszti logikam, ami ilyenkor segit....altalaban... De lehet ha tudom elore, hogy mi var ram, akkor nem tudtam volna magam ennyire elengedni. Ez olyasmi, hogy egyszer bungeeztunk a baratnommel es o akkor ugrott eloszor, megkerte a sracot aki felmegy vele a kabinnal, meg lent, hogy ha nem mer kiugrani majd, akkor lokje ki. Mikor felertek mondta a srac, hogy "ki vagy oldva, ugorhatsz" de o nem mert, csak kerte, lokje ki. A srac azt mondta "ok, elszamolok haromig es kiloklek. Egy..."-es kilokte. Lent elmagyarazta, hogy azert csinalta ezt, mert a haromra valoszinuleg nagyon megkapaszkodott volna, nem tudta volna kilokni. Szerintem a kiserlettel is igy volt, ha tudom, h. tul elemi-osztoni a dolog, ahhoz, hogy tudatosan iranyitani lehessen, lehet nem tudtam volna ennyire indukalni felelmet.
egyszerAphexTwinklippeketnezgettembesavazva |
| |  |  |  |

|