DAATH

Ami nem pusztít el, az megerősít.

Friedrich Wilhelm Nietzsche

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


[20250114] Aláírásgyűjtés: Európai Polgári Kezdeményezés a pszichedelikus terápiákért
[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (66921 - 66930)

 
 
>>> Buddha, Jézus, Mohamed és barátaik <<<
metametta2007. november 22. 08:15
 
 
az egyéni spirituális élmény tanult rendszerek függvényén véletlenszerűen generált jelzőérték.
ha a "többi csak sallang", akkor maga a szubjektív élmény is azzá válik: felszínes, plauzibilis válasszá a lét meghatározó kérdéseire. (dawkins) attól a pillanattól, hogy az egyéni spirituális, vagy transzcendens élményt önmagában való egyedileg értelmezhető jelenségnek, a "transzcendentális én(ség)" által automatikusan generált nagyobb halmaz (holon/wilber) keresésnek tekinted,
az alanyt, mint tanulatlan, teisztikus mémeket kereső (blackmore) rendszer-elemet értelmezed.
ez az alany az útja következő lépéseként olyan mémeket fog keresni, amelyek a random keletkezett spirituális élményét igazolják, azt számára könnyen értelmezhetővé teszik.
 

 
 
>>> Buddha, Jézus, Mohamed és barátaik <<<
Zumzala2007. november 22. 07:56
 
 
már olyan nyilvánvaló mint a nap de azért még bepötyögöm

Nargile:
"Viszont ha az egyén spiritualitása az intézményesült vallásra irányul,"
Ha így van akkor ott nagy baj van. A spiritualitás az istenivel való kapcsolatot jelenti és nem az intézménnyel való kapcsolatot. Nem akarom kisarkítani a szavaidat, csak ez így is érthető.
"ha tiszteletben akarod tartani egy olyan egyén spirituális élményeit, aki ezeket az élményeket egy vallási közösségben éri el, akkor a vallási közösséggel szemben is tiszteletet kell tanúsítanod."
Ez egy messzire vezető kérdés. Alapvetően ahogy röviden írtam, az egyén spiritualitása az ami számít, a többi csak sallang. Amikor nem szervezeti és intézményi kérdésekről beszélünk hanem az egyén személyes minőségéről, akkor rossz ómen ha valaki az egyházára hivatkozik. Egész más egy szervezetet képviselni és más tanúbizonyságot tenni a spirituális érettségről. Senki nem mondta hogy a pápa kapja be. :) vagyis khm...
 

 
 
>>> Aktuális drogtémák <<<
U_I2007. november 22. 07:15
 
 
Olvasta valaki a teljes Beshay-cikket? Itt 2 fontos részlet belöle:

"All patients were living in Switzerland."

"... the 102 patients... presented with spontaneous
pneumothorax at the emergency unit of our institution within
a 2.5-year period (APRIL 2002—OKTOBER 2004)..."

Ezeknek a svájciaknak már akkor volt "homokos füvük"?

Továbbá:

Johnson MK, Smith RP, Morrison D, Laszlo G, White RJ. Large lung bullae in [West Indian; UI] marijuana smokers. Thorax 2000;55(4):340—2.

Üdv,
UI

 

 
 
>>> Buddha, Jézus, Mohamed és barátaik <<<
helio*2007. november 22. 07:04
 
 
Azt hiszem az egyetlen igaz vallás* a művészet
szabadságot és rendet egyesítő játéka.
Vagy legalábbis az áll hozzá a legközelebb.

Nem feltétlenül alkotásra gondolok,
mint inkább egy viszonyulásra,
melyet formába öntve hordozhat.

Persze a bölcsesség elengedhetetlen,
de nem pusztán értelmi és logikailag belátható.
A logosz önnmagában áll, ám az emberi bölcsesség
végső soron a művészetből nyilatkozik meg.

(*:nem intézményesített, személyes értelemben)
 

 
 
>>> Buddha, Jézus, Mohamed és barátaik <<<
helio*2007. november 22. 06:58
 
 
A 'href.hu/x/404g' vége felé már szinte fájt olvasni,
csak nem volt mindíg "szociológia a vallás"
 

 
 
>>> Buddha, Jézus, Mohamed és barátaik <<<
metametta2007. november 22. 05:54
 
 
pontosítanád a logika kifejezést értelmezésed szerint?
alapok hozzá:
http://href.hu/x/405e
http://href.hu/x/405c
http://href.hu/x/405d
 

 
 
>>> Daath bölcsességgenerátor <<<
helio*2007. november 22. 03:07
 
 
"A legjobb talaj bizonyosan nem katasztrofális, de tökéletes sem lehet. Az nem készítene fel a jövőre."

Barbara Somers, Ian Gordon-Brown: A gyógyító utazás
 

 
 
>>> Aktuális drogtémák <<<
csatasorba_anagr2007. november 22. 01:44
 
 
könnyen lehet hogy nem homok hanem azbeszt!!!
Na akkor teljesen jogos az eredmény, de ki az a hülye aki azt dzsóból szívja, vagy eggyáltalán???
 

 
 
>>> Ecstasy tabletták (CSAK TABLETTA-INFÓ) <<<
2007. november 22. 01:07
 
 
Szín: barna
Logó: M / Motorola
Forma: kerek

Hy all! Volt szerencsém nekem is összefutni a motorolával, ahogy látom ez járja minden felé.. Sajnálatomra mdma hatást nem kaptam tőle, csak pörgetett kicsit és zsibbasztott, de nem tú erős, és nem tart sokáig. Én 10/3-at adok rá.
 

 
 
>>> Buddha, Jézus, Mohamed és barátaik <<<
retek2007. november 22. 00:36
 
 
Na, folytatom. :D és reagálok Nargile-re. Pont ezzel akartam folytatni ezt a kusza gondolathalmazt.
A tudomány pont a kulcsot keresi. A megoldást. "Isten"-t nem szeretem "Ő"-nek hívni, inkább egy valami. Sőt, az Isten szót sem szeretem rá, pusztán mert szó, és kevesek a szavak. Egy olyan dolog, mint a Pi-ben a szám. Amit a zsidók is megtaláltak a Kabbalában, és elvileg az Univerzum kulcsa. Nem konkrétan a filmbeli dolgokban hiszek, de maga az elképzelés az szerintem teljesen igaz. A filmben ugye Max próbálja megfejteni a számot, mert a szám kínozza, nem tud tőle emberhez méltó életet élni. Akkor szerezte mikor belenézett a Napba, és egy pillanatra majdnem mindent megértett, de még nem állt rá készen, hogy megértse. A vakság, mint para-inger beindította, a migrénrohamok stabilizálták ezt a parát, hogy meg kell fejtenie, mi az. A tanára is eljutott addig, mint ő, de agyvérzést kapott tőle (mint egy maradandó pszichózis, ha tripes megvilágításban nézzük :)). Maxnek viszont, félelmének tárgyát (roham) feladva (a végén ugye nem pumpálta tele a testét fájdalomcsillapítókkal), számítógépe nélkül sikerült megfejtenie egy számot. A parkban már nem tudott egyjegyűt tizennyolc jegyűvel osztani - nincs több roham, nincs a kattogás, mosoly, credits, stb. Egy személyre egy univerzum megoldva. Meg a személyiség is. Szerintem többet ér ez, mint száz Biblia. Persze fikcióban.
"Isten" számomra az univerzum szabálya. Logikus működés. A tudomány pedig ezt a logikát fedezi fel, és egyre mélyebbre hatol bele ahhoz hogy megértsük. Nemdebár? Molekulárisan és alatta. Vagy társadalomtudományilag mindenütt ott van, át lehet élni, megfejteni még nem sikerült, de nyílván meg is lehet. Tulajdonképpen maga a Logika az, éppen ezért nincsenek isteni tulajdonságai. Még csak nem is logikus. Üres. Semmi. Nincs nagyobb, magasabbrendű igazság, tehát a tudományos kísérlet sikerrel járt. Tévedés. A magasabbrendűt, Istent keresve megtalálni a teljesen semmit. Kíváncsi vagyok most reakciókra. Lehet, hogy túlzásba vittem, de be kell vallanom valamit. Nem vagyok még egészen "józan" :DDD
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 133698)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!