 | 
Legfrissebb hozzászólások (95211 - 95220)
 |  |  | | | | |  |  |  | | | de. " a hóra (-* Hóra?)nyújtja nem az óra..." bazeghajósandrás |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Ez a cica, ami sose hiba, cica, ami neki sose' fáj azóta is... pedi 40 á inkább össz 120 gigányi pszichedelikus mnyúzik... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | A lényeg az ébredésnél, hogy keresd meg amcidat meg annak barátját, meg annak rokonait.... néha a szekrényben vannak.! |
| |  |  |  |



 |  |  | | | | |  |  |  | | | "mert mihez viszonyítasz? ki mondja meg, hogy mi a jó & mi a rossz?"
Az igazsághoz viszonyítasz. Van alap, axiómatikus, ami egységbe fogja a teremtett világot, ez az alap a teremtő. Ha vannak relativ dolgok, vannak abszolút dolgok is( indirekt bizonyítható) tehát van olyan, hogy egyértelműen eldönthető egy objektum igazságértéke, és van olyan ( szempont ) ahol nem egyértelmű igazságértékkel rendelkeznek a dolgok. Vagyis van abszolút jó és van abszolút rossz. Kicsit sarkosan, van jó és van gonosz. Hogy relatív vagy abszolút mértékkel nézve jutunk e el az igazsághoz? Abszolút mértékkel minden egyételmű, relatívákban pedig semmi sem. Vagyis relatíve nincs egyértelmű igazság, abszolút értelemben pedig csak az létezik. Azt hiszem axiómák közé sorolható, hogy az igazság sohasem kétértelmű, bármennyire is szeretnék ezt egyesek állítani. Ezt nem lehet bizonyítani, mivel axióma, megkérdőjelezni viszont lehet, ezt nem tiltja meg senki, de van értelme?
megfontolásra( hogy Jézus a Jó némelyek szemében):
"Egy előkelő ember megkérdezte: "Jó Mester, mit tegyek, hogy elnyerhessem az örök életet?" Lk 18.19 Jézus ezt válaszolta neki: "Miért mondasz engem jónak? Senki sem jó, csak az Isten. "
"Amikor eljön dicsőségében az Emberfia és vele minden angyal, helyet foglal fönséges trónján. Mt 25.32 Elébe gyűlnek mind a nemzetek, ő pedig különválasztja őket egymástól, ahogy a pásztor különválasztja a juhokat a kosoktól. Mt 25.33 A juhokat jobbjára állítja, a kosokat pedig baljára."
"...szájából kétélű hegyes kard tört elő..."
"Ismerem tetteidet, hogy se hideg, se meleg nem vagy. Bárcsak hideg volnál, vagy meleg! Jel 3.16 De mivel langyos vagy, se hideg, se meleg, kivetlek a számból."
megjegyzés:
Szeritem egy tárgy igazságértéke egyszerűen eldönthető. Ami igaz ugyanis, abból úgy lesz nekünk több, ha adunk belőle másoknak. Ami hamis, abból pedig úgy, ha elvesszük másoktól.
|
| |  |  |  |



 |  |  | | | | |  |  |  | | | Leela: Jó olvasni hogy vannak felfedező arcok (azaz egyedül nagy dózis). A vizuálokban vagy hiányukban semmi különös nincs. Nekem egy trippem volt összesen, amikor súlyos vizuáljaim voltak, de akkor már járni sem tudtam, mert nem a megszokott volágot láttam, hanem a halut. Egyébként az összes többi trippemen csak belső és kölső dolgok átlátása, megértése volt, legfeljebb egy kis pixelesedés, szivárvány, lélegző dolgok - ez egyébként is gyakori. (kb össz 40-50 trippem lehetett anyagtól:) Szóval nem a vizuálok a trip lényegei. Egy héten 3 trip azért jócskán túlzás, egyszerűen mert pazarlás, nekem trip után a spá is bőven elég löketet adott, és eléggé lefáradtam az utazástól, hogy egy hetet azért tartsak kettő között. A sprituális élményeket pedig elősegítheti a trip, nem pedig okozza.
Egyébként tapasztalatból mondom, a mennyiség, és az indíttatás nemhogy nem garancia Istennel való találkozáshoz, de egyenesen gátló tényező volt amikor egyegy trippes tudatállapotot próbáltam újra elérni trippen. Szintem mindíg "véletlenül" nem megtervezett trippen voltak érdekes élmények, és ha direkt azért vettem be a papírt, hogy érdekes élményem legyen akkor csak forogtam. Váljanak mindenki hasznára az utazásaid! |
| |  |  |  |


|