 | 
Legfrissebb hozzászólások (100291 - 100300)
 |  |  | | | | |  |  |  | | | szerintem nagyon jó, amit siphersh mond. mindegy, mit csinálsz, csak élvezd. (nem kell túlforgatni az élvezni jelentését!! ;))
ha vmi nem esik jól, v ilyen-olyan, de problémákat okoz, akkor jobb felhagyni vele.
legyünk szabadok! |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | És nem lehet ezt a kettőt valahogy mérlegre helyezni, és eldönteni, hogy melyiket akarod inkább? És az miért nem megoldás, hogy amikor olyasmit szeretnél csinálni, amitől elveszi a kedvedet a füvezés, akkor nem füvezel? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Tavasszal fogk érettségizni de nem 18 vagyok. Matekot, kémiát szoktam jobban... Te mit tanulsz ? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | 1.gondolatom:ööö,ö,hö? 2.be kell szereznem egy értelmező kéziszótárt. 3.Ez inkább tapasztalat:Én nem akarok nem füvezni,mert jó;Viszont akarok is nem füvezni,mert rengeteg tennivalómtól elmegy a kedvem miatta.Vagy inkább túl sok más dologhoz támad kedvem. |
| |  |  |  |



 |  |  | | | | |  |  |  | | | Én tudom, hogy minden egyes ember-marihuána kapcsolat egyedi kapcsolat, de van egy olyan sejtésem, hogy a marihuána-függőség nagyrészt csak egy pszichoszociális hallucináció. Lehet persze, hogy ez minden drogra igaz, de a marihuána esetében szerintem nagyon nagy a jelentősége a hozzáállásnak, az elvárásoknak, és az önértékelési kérdéseknek. A memetikai mátrix azt igyekszik beleszuggerálni az emberekbe, hogy a marihuánával való kapcsolatban soha nem lehet a fogyasztó az irányító fél. Csodálkoznék, ha ennek nem lenne valódi hatása a fogyasztási mintákra.
Egy problémamentes rendszeres marihuána-fogyasztó és egy olyan fogyasztó között, aki folyton le akar szokni, szerintem nem csak az lehet a különbség, hogy milyenek a pszichés és neurológiai adottságai, hanem lehet az is a különbség, hogy hogyan állnak hozzá.
Én például olyan nagyrészt közösségben vettem fel a marihuánával kapcsolatos gondolati és viselkedésbeli mintákat, ahol a függőség kérdése soha nem jött elő, és a marihuánával való kapcsolat kérdése mindig nagyon pragmatikus kontextusban jött elő, a démonizáló, drogönállósító mitológiáktól teljesen mentesen: az ember azért füvezik, mert jó. Ha nem jó, akkor nem füvezik.
És aztán a későbbiekben meg elég sokat olvastam a kanadai marihuána-közösség megnyilvánulásait, és ott nagyon elterjedt a marihuána-dicsőítő mentalitás, amiben már-már ízléstelen dolognak számít akármiféle szembenállásnak tekinteni a marihuána-fogyasztás és a marihuána-fogyasztó közötti kapcsolatot.
Úgyhogy amikor nekem valaki azt mondta, hogy előbb-utóbb minden füves fejében megfordul a leszokás szándéka, ezen nagyon csodálkoztam. Az én fejemben soha nem fordult meg, és ahonnan én jövök, a füves ismerőseimről sem nagyon tudom elképzelni, hogy ilyesmi eszükbe juthatna. De vannak, akik a leszokás és a függőség témáját a füvezés kérdéséhez szorosan hozzátartozó dolognak tekintik. Erről én ezen a fórumon értesültem, egyébként nem gondoltam volna.
Én folyton próbálok leszokni a dohányról. De ha egy olyan kultúrában, egy olyan memetikai környezetben élnék, ahol a dohányt nem tekintik vészesen addiktívnak, és a leszokást nem egy feladatnak tekintik, ami vagy "sikerül", vagy nem, hanem egy kellemetlenségnek, amit ki lehet bírni, akkor lehet, hogy nem hinném azt, hogy a megvonási tünetekre dohányzással kell reagálnom. És talán azt sem hinném, hogy két akarat él benne, amik egymással szemben állnak. És ez a marihuána esetében szerintem még sokkal inkább így van.
Ha valakinek a nem-füvezés jobban bejön, mint a füvezés, akkor ne füvezzen, ha pedig a füvezés jobban bejön neki, mint a nem-füvezés, akkor füvezzen.
Ti mit gondoltok? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | ja most látom más is írta |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Natasa: van nikotinmentes cigi, gyógynövényboltban lehet kapni, tisztán gyógynövényekből, virágszirmokból stb.készül. 1 doboz 5-600 Ft, tehát jobb cigi árában van.Egészségkárosító hatás minimális, úgyhogy jó. Csak aki tényleg dohányos, ált.nem szereti. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Sziaszok!
Nemhinném,hogy bármiben is érdemes lenne összehasonlítani;illetve helyettesítésnek használni eki/és vagy egyéb partidrogok helyett a gombát.A gomba egy tanító.Nem azért nőtt ez a lény a dél-amerikai esőerdőkben,hogy egy partizó mdma es egyéb szintetik élményét pótolja vele;nem értem ezt a mentalitást. |
| |  |  |  |

|