 | 
Legfrissebb hozzászólások (115621 - 115630)
 |  |  | | | | |  |  |  | | | Srácok!
Olyan dologra lenne szüksgem, amimvel elérhető, hogy ne mutassák ki az xet se vérbl se vizeletből, van ien? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | azt mondták a régiek, hogy a megvilágosodás felejtés. az ember visszacsinálja a tanulási folyamatot, hogy megérkezzen az őseredetihez (amit mindig is tudott, de elfelejtett, mert a tiszta tudatot beszennyezte az a sok felesleges képzet)
ebben szerintem van egy kis bibi. ami progresszíve kibontakozott, azt nem lehet visszacsinálni. a megszabadulás nem regresszív, hanem progresszív lépés kell, hogy legyen. a gyermekből felnőtt lesz, aki aztán szembesül a szenvedéssel. mit csinál? van, aki szeretne visszamenekülni a gyerekkorba. de ez nem működik. az idő iránya előre definiált, megváltoztathatatlan. amit egyszer megtanultunk, azt nem tudjuk elfelejteni. ezért előre kell menni, kiteljesíteni, amink van, hogy a végén így érkezzünk meg a teljességhez. a képzeteket nem eltüntetni kell, hanem a nekik megfelelő helyre tenni a tudatban. ha a helyükre kerülnek, lehullanak a bilincsek, és a tudat magától felszabadul. addig viszont, amíg a képzetek megfelelő helyét megtaláljuk, hosszú és fáradságos út vezet.
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | "Ákimáki, szerintem pont fordítva van..."
És akkor most melyikünk fog megfordulni, hogy a helyére kerüljön???
Ha innen néznéd, bizony nem lenne fordítva, de ha én állnék melléd, akkor sem... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | ez a nincs semmi olyan kétszeres tagadás aminek szerintem nem kell különösebb jelentőséget tulajdonítani. amikor a semmi van azt mondjuk nincs semmi és nem azt, hogy nincs valami vagy semmi van. bárhogy csűrjükcsavarjuk a nullákat-nemnullákat, végteleneket-nemvégteleneket előbb-utóbb összeakadunk valahol. szép is ez a nyelv....éppen az összeakadás/önellentmondás/értelmetlenség miatt. ha ilyet hallunk a leghétköznapibb szituációban, jól bele tudunk akadni. szóval én nem tuljadnítok neki nagy mögöttes tartalmat csak kimondom és már érzem is a borzongtató ellentmondást. ez a világ tele van szingularitásokkal. vegyük észre őket és vigyázzunk rájuk. ne kerítsük körül őket fogalom és képzetrendszer kerítéssel, hogy ha arra járunk jól bele tudjunk zuhanni a végtelenbe, hogy aztán kirepüljünk a túlsó-innenső oldalán. :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | srácok!
Tud valaki valami módszert, vagy anyagot, amivel elérhető az, hogy nelehessen kimutati az ekit vizeletből/vérből? Ha valaki tud iet az szóljon plz!! |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Nem fox újjászületni, főleg akkor nem ha a lelked elpustul, aki földdi élete során meghal, az idők végezetén találja magát a halál után, ahol megitélik tettei alapján, akik tisztára mossák ruhájukata bárány vérében azok az örök életre akik pedig nem azok az örök halálra támadnak fel. Életünk lényege az abszolutumok felé haladás, és az abszolútum elérése, ha eléred ezt, megismerted magad.
"Amikor eljő a teljesség a rész szerint való eltöröltetik. Mert most tükör által, homályosan látunk, akkor pedig majd színről színre. Most rész szerint van bennem az ismeret, akkor pedig úgy ismerszem meg, ahogy én is megismertettem" ....elnézést ha nem pontos az idézet, fejből irtam |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | "ja, ha hagyod átmossa és kitisztítja a testedet is. erős és egészséges fénylénnyé tesz."
Arra kell következtetnem: szeretet és tudás között szorosabb a kapocs, mint azt gondoltam... A "szeretet-tudás" (ez most az én szóalkotásom...) felégeti a karmát. Szeretet nélkül nincs tudás, tudás nélkül nincs szeretet. Aki nem tud szeretni, az nem lesz fénylény, mert az nem szereti a fényt, aki nem szeret tudni, az sem, mert a tudatlansága eltakarja előle a fényt... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | igen pont ezt irtam, hogy a tökéletesség mindehol jelen van, a dolgok tökéletlenségében is, csak az éppen a dolgok fonákja, de nyilvánvaló, hogy a tökéletlen nem lehet úrrá a tökéletesen. Ez ilyen egyszerű....más
Minden előre meg van, el van készitve, az idő múlása csak a mi végtelen világunkban létezik, de már minden előre le van játszva. Isten az időtlenségben alkot, nem alkotott, nem fog alkotni, nem is folyamatosan teszi, csupán mi látjuk annak, mert épp a megimsmerés teszi ilyenné, a mód ahogy találkozunk a teremtéssel. Valójában nincs is idő Isten számára, de ez logikus, mert akinek hatalma van az idő felett, azt nem uralhatja az idő. Ez az evangéliumokból is kitűnik, Jézus paradicsomról és végső eljöveteléről szóló részekben, és a Jelenések könyvében is.
Egy idézet:
"Különbséget tenni múlt, jelen, és jövő közt illúzió- de makacsul tartja magát" /Einstein |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Ákimáki, szerintem pont fordítva van... az igaz, hogy a szakócakészítés egy plusz az azelőtti ismeretekhez képest... de a megvilágosodás nem ilyen jellegű tudás, hanem annak a megértésnek a kibontakozása, ami az egész folyamatot perspektívába helyezi. ami értelmezhetővé teszi, hogy egyáltalán mi az, hogy valami tart valahonnan valahova (időben) és ezt miért teszi. hogy mi az evolúció és mi mozgatja. az örök most és az evolúció eggyéválása.
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | "akit végleg kivet magából, az végleg meghal."
Ezt nem tudom értelemezni. Mit jelent? "kiveti magából" Én is arra törekszem, hogy végleg meghaljak, mert aki végleg meghal, az végleg megszületik. Én ezt nem kivetésként, hanem az ellentétpárjaként, egyesülésként fogom fel. Hiszen ha Ő nem születik, akkor a hozzá eljutott bölcs sem születik, és ha Ő nem hal meg, akkor a hozzá eljutott bölcs sem hal meg.
"Születés - halál, mind Isten árnyjátéka csupán"
|
| |  |  |  |

|