DAATH

Egy igaz állítás ellentéte egy hamis állítás. Egy mély igazság ellentéte azonban meglehet, hogy egy másik mély igazság.

Niels Bohr

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


[20250114] Aláírásgyűjtés: Európai Polgári Kezdeményezés a pszichedelikus terápiákért
[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (13091 - 13100)

 
 
>>> Herbal smoke, szintetikus kannabinoidok, Spice, potpourri <<<
vacsad2013. március 3. 23:59
 
 
A gyógyító állat ugyan csak utalás volt a Harcosok klubjára, de szó szerint is értelmezhető, sokszor megnyugtató az állatok jelenléte, nálam legalábbis mindenképp (mondjuk a kutyám túl pörgős, a macskák készségesebbek). Az új szerek kipróbálásnál fokozottan ügyeljünk az óvatos adagolásra :) a legjobb ha egy, beváltnak mondható szernél marad az ember, aminek kiismeri pozitív és negatív hatásait, adagolását, stb, én alkalomszerűen használok legalhigh-t, de évek óta ugyanonnan, ugyanazt veszem, így már könnyen tudom kezelni a parákat.
 

 
 
>>> Pszichedelikus Könyvek <<<
Maniec2013. március 3. 22:30
 
 
Kár, hogy magyar nyelven nem elérhető. :/
 

 
 
>>> Pszichedelikus Könyvek <<<
Én+te+ö=gén2013. március 3. 22:02
 
 
Új, 500+ oldalas könyv a pszichedéliáról:
Patrick Lundborg: Psychedelia

Könyvismertetö:
http://psypressuk.com/2013/02/27/literary-review-psychedelia-by-patrick-lundborg/
 

 
 
>>> Milyen lesz a jövő? <<<
acid rain2013. március 3. 21:18
 
 
Hortensia: Érdekesnek tűnik, lehet beszerzem, köszi!

ezékiel: Nem vagyok vegyész, sem okkultista, sajnos egy büdös szót sem értettem abból az oldalból.

Lehet, hogy nem tudom értelmesen leírni amit gondolok, és ezért érzem azt, hogy senki se érti (mert érthetetlen/értelmetlen, amit írok). Egy pillanatig sem vitatkozom azzal, hogy a környezetünket nem bután kizsákmányolni, hanem felvirágoztatni kéne. Amibe belekötöttem már a legelején, az az volt, hogy miért lenne feltétlenül rossz az, ha a bolygó ökoszisztémája felborul, ha egyszer rendszeresen felborul csak úgy magától is (csak korábban nem foglalkoztunk vele). Egy kicsit összefüggéstelen voltam, belekevertem itt a tudatról alkotott nézeteimet, sorry. De ha már... Szóval a jelenlegi értelmi szintemen két magyarázatot tartok valószínűnek: maga a tudat (observer) is csak az idegrendszerünk terméke, és ugyanúgy illúzió, mint a szabad akarat, VAGY a tudat egy fizikától független valami, akkor viszont nincs olyan, hogy "az én tudatom", egy tudat van, ami az összes fizikai jelenséget, egy radioaktív bomlást és egy szerelmes nézést egyformán, végigéli, nézi, mint egy mozit. Utóbbi esetben viszont megjelenik egy feloldandó ellentmondás: ha fizikától független, akkor nem léphet kölcsönhatásba velünk, tehát nem tudhatnánk a létéről, és beszélni sem tudnánk róla.
 

 
 
>>> Magic Mushroom <<<
Tom0032013. március 3. 21:00
 
 
Legközelebb pls szólj már előre ha ilyen utazásban vennél részt, mert szívesen elkísérnélek akár józanul is egy ilyen körútra, tuti élmény lenne :D
 

 
 
>>> Milyen lesz a jövő? <<<
Hortensia Stella2013. március 3. 20:17
 
 
ez is ajánlott olvasmány
http://www.amazon.com/Endless-Universe-Beyond-Big-Bang/dp/0385509642
két elméleti fizikus alkotása
amelyben a - tartalom nagyon sarkítva: -
bigbadabooom-ot vitatják,
helyette egy folyamatosan egymásba érő univerzum-halmaz létét feltételezik, amelyben a fekete anyag a két univerzum közti átfedésekként van jelen
a könyv princeton-os review-ja:
http://www.physics.princeton.edu/~steinh/endlessuniverse/reviews.html
 

 
 
>>> Herbal smoke, szintetikus kannabinoidok, Spice, potpourri <<<
gardenofeden12002013. március 3. 18:58
 
 
Ezt a gyógyító állatot nem biztos hogy így értettétek, de tényleg jót tesz ha van egy állat a közelben és azzal foglalkozol, pl macska, kutya, vagy az én kedvencem a béka :D
 

 
 
>>> Herbal smoke, szintetikus kannabinoidok, Spice, potpourri <<<
psychedelic9992013. március 3. 18:22
 
 
Köszi a válaszokat..., és tényleg lehet hogy nem is a pillanatnyi hangulatomtól függ hanem ezeknek alapból ilyen a hatásuk. Minden esetre úgy döntöttem a jövőben kipróbálok másfajta herbal-okat is hátha találok valami jobbat, meg az akváriumos- ötlet is megér egy próbát ;)
 

 
 
>>> Milyen lesz a jövő? <<<
ezékiel2013. március 3. 18:11
 
 
félreértés ne essék, üdvözlet minden értelmes embernek és gondolataiknak, és éppen e gesztus miatt nem fogom személyeskedéssel teleszőni az észrevételeim.

acid rain, szükségképpen fogalmat alkotunk a megtapasztalt dolgokról, elnevezzük őket. istennek, világtudatnak, kozmikus ciklusnak, bárminek. ha a kémia, vagy másképp alkímia szimpatikus, így is hívhatjuk azt a rendszert, amelyben megtapasztaljuk a megtapasztalnivalót. egyetértek azzal az orientális gondolattal, miszerint a lét "kínját" a nemtudás teremti. az is egyértelmű, hogy az emberi faj eme nemtudása valamiféleképpen elő van idézve, és mint okozat, ennek oka van.

érdekesnek tartom, hogy a jóga és a szánkhja úgy véli, csak egy gyerekes vágy azok ismeret birtoklása, hogy vajon az a valaki, aki az emberi testben tapasztalja meg a dolgokat, miért ezt a testet választotta. egy pszichedelikus tapasztalat során az ember valóban felidézhet és megélhet korábban létezett "alakzatok, formák, szerveződések, szervezetek" által tapasztalt dolgokat, legyenek azok bármilyen modalitásúak.

én ezzel szemben valamiféleképpen azt gondolom, hogy szükségszerá valamilyen közös gyökre vonni azt, hogy miért is vagyunk itt ezekben a testekben, és miért csináljuk azt amit csinálunk. ez az információ azonban nem feltétlen járul ahhoz hozzá, hogy a jelenben felhasználjuk azt. csak hídként szolgál, miként a te intelligenciádban hídként szolgál a kémia, mint jelenségek tárháza, mert az igazság az, hogy itt vagyunk ebben a létezésnek nevezett valamiben, és tanítás híján rengeteg félelmet, erőszakot, fájdalmat, és a keserűség 1000 fajtáját kell megtapasztani, és ennek oka a tanítás híja, a nemtudás.

ez szükségszerű. ezt válaszottuk, és a kérdés azon van, hogy mihez kezdünk ezzel a helyzettel. a te analógiád alapján: a hidrogén duális állapotánál, vagy eljutunk olyan komplex rendszerekig, mint az arany.

ezzel kapcsolatban neked, mint önmagát materialistának valló számára ajánlott "irodalom": http://smphillips.8m.com/gold.html
 

 
 
>>> Milyen lesz a jövő? <<<
inigom2013. március 3. 16:28
 
 
acid_rain: nekem ez a kémiai robotod egy determinisztikus valaminek tűnik. ami mintha ellentmondana annak, hogy csak a saját sorsod kovácsa vagy. egy gépről nem fura ezt állítani? :) pláne, hogy felelős. és ha ilyen gépek vagyunk, akkor miért érdemes "Jó"-t tenni? nem mindegy? összefésülhető ez az egész?

minden mindenhogy egyensúlyban: Legyen egy növény aki fotoszintetizál és egy állat ami őt eszi, és semmi más. meg legyen egy amazonasbeli, őserdőszerű gazdag burjánzó világ. attól, hogy valamilyen értelemben mindkettő rendben van (sőt az is, ha még ennyi sincs), attól még azért egy másik értelemben kívánatosabb lehet a gazdagabb fauna. és ha így gondoljuk, akkor nem lenne ellenmondó úgy élni, ami ezt egy szegényesebb irányba tolja el? nem azért, mert valami kozmikus értelemben az Jobb, hanem mert szerintünk jobb. nem egyfajta őrület abba az irányba hagyni folyni a dolgokat, amit kevésbé tartunk kívánatosnak?

és azt írod a logika tapasztalat független. ezek szerint mégiscsak megbízol legalább egy nem tapasztalati dologban :)


Hortensia Stella: "olyan állapot, mint a sötét anyagé, aminek csak azért tudunk a létezéséről, mert a tömege jelzett. az élet pedig hiányként lesz jelzett..."

akkor teljesül az ember régi vágya és végre pont olyan lesz mint az isten.
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 133697)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!