 | 
Legfrissebb hozzászólások (36966 - 36975)
 |  |  | | | |  |  |  | | deeptrip: Igen, a folyamat kb. pont az, amit leírsz. És ha szigorúan vesszük, akkor tényleg csak a hivatalos szerekkel és hivatalos engedéllyel végzett tevékenységet lenne szabad pszichoterápiának hívni. De emellett létezik nem-hivatalos (underground) pszichoterápia is, mint ahogy léteznek "gyógyszernek" vagy "gyógyászati beavatkozásnak" hivatalosan nem minösülö szerek vagy beavatkozások is. A kérdés tehát, hogy itt a legitimitás vagy a hatékonyság dimenzióját nézzük-e? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Annak alapján,amit olvastam és amit hallottam Leary-ről,nem érzem azt,hogy túlértékelte volna magát.Nem olyan mentalitású embernek tűnik így utólag.Kihasználta az ismertséget és úgy döntött,hogy megragadja az alkalmat és előhozza az LSD-t az underground-ból és populáris stílusban fogyaszthatóvá teszi az embereknek.A népesség vevő a populáris stílusra és itt jön képbe a kérdés,hogy egy új dolog,ami mindent megváltoztathat,maradjon rejtve vagy jusson el mindenkihez.Leary az utóbbit választotta.El tudom képzelni,hogy úgy vizionálta a folyamatot,hogy az majd a fogyaszthatóvá tétel után,elkezd átalakulni és egy világméretű rendszerváltás következik be.Ez nem sikerült,de Leary végig vitte a feladatát és nem bukott bele,nem úgy mint a hippik és a többi(és úgy gondolom, csak a kultúrát lehet utólag objektíven megítélni). |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | hat ja, a harmalarol is talaltam egy ket erdekes dolgot. :) ugyertem nem veletlenul nem szereti a gyomrod. (meg senkie)
mas:
nezd mit talaltam :D http://noob.hu/2010/02/10/4b3c02f78e2bd_18704b.jpg mondjuk ilyet venni hulyeseg, ahhoz tul draga, es hasonlot meg egyszeruen csinal az ember, viszont van naluk 90-95 szazalekos tetrahydroharmin is, ugye az a caapi fo alkaloidja, ami a harmalabol teljesen hianyzik, es azert annak a kulonvalasztasa mar komolyabb szaktudast igenyel. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Es amit En belinkeltem, az angol oldal volt, ott pedig elvileg tiltott.Szoval......indulatok helyett jobb a korrekt valasz.Ha megnezted volna, rajohetsz Te is, hogy nem is volt ez olyan hulye kerdes.:) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Hát, csak saját tapasztalatból beszélve, nekem a mimosa hostiliis-sel sosem volt gondom. Se a caapi-val, se a chakrunával. Én csak azt a fránya harmalát nem szeretem, na arról érzem is hogy nem a legjobb nekem... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Mi a trú goás ismérve? Elfogyott amúgy a hatvanas évek üzemanyaga. Az az ismeretlenség és a tudatlanság volt. Most tudatlanság van és csökkenő ismeretlenség. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | szerintem itt arrol lehet szo, hogy a gyokerkeregnek csak a kozepso, rozsaszines reszet aruljak, ez a resz tartalmazza a legtobb alkaloidot. sajnos legtobb esetben a belso sargas, es a kulso sotet reteggel egyutt merik...
amugy mostanaban sokat olvasok arrol, hogy igazabol nem is tesz annyira jot a gyomornak az a kb 17szazalek tanin, amit meg az alkaloidok mellett meg tartalmaz, errol valakinek valami velemeny? nekem nincs szemelyes rossz tapasztalatom ezzel kapcsolatban.
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Learyt megítélni a 21. században már lehet objektíven is. A saját korában kétségkívül kiemelkedő figura volt, érdekes indíttatással, azonban - saját szerepét elhibázottan túlértékelve - bele is bukott elég rendesen, önkritikát pedig nem volt hajlandó folytatni.
Megint más kérdés, hogy mennyire volt pozitív jelenség a társadalomnak a hippikorszak, és mennyire ma a goa-mozgalom? A hippikorszak idején egészen más történelmi viszonyok uralkodtak, mint manapság, és könnyebb volt az akkori amerikai kultúrában nagyobb tömegeket megmozgatniuk a béke, szeretet és egység nevében - azonban ezeknek a forradalmaknak vége lett.
Manapság a goa annyira perifériára szorult - és ott is akar maradni, hogy nem sok szerepe van abban, hogy a társadalom változzon és formálódjon. Főleg azért nem, mert nem azt az értékrendet és mentalitást képviseli, mint az egyébként elég rendesen megalapozott nyugati kultúra, és nem annak az útjait tapossa tovább. Indiában talán megállná a helyét - de itthon nem, vagy nem ilyen éles kontrasztokban.
Az, hogy mennyire hígul fel a szcéna, érdekes kérdés, mert attól függ, melyik része. A valóban felhíguló része valóban igencsak rossz irányban mozdult el. Abban, hogy mi lenne a helyes irány, elsősorban én azt látom a pszichedélia állítólagos képviselőinek valójában kialakult csőlátásának leépülése lenne - na akkor talán történne is valami.
Mármint - hány true goás hallgat Animal Collective-et? A legtöbben nem is ismerik... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Épp most volt az RTL klub-os híradóban róla szó. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Nekem az az érzésem, hogy nem Leary volt az aki elterjesztette az LSD-t, csak a médiának kellett egy név, akit megtehet bűnbaknak/prófétának stb. És ő erre alkalmas volt.
Az LSD-t szerintem azok a Hollywoodi személyiségek, filmsztárok, terjesztették el, akik kipróbálták, terápiákon estek át, és erről beszámoltak mindenféle vezető lapoknak, vagy talán a tévének is, ezt már nem tudom részletesen. Meg persze maguk a hippik sem azért LSD-ztek, mert Leary mondta nekik, ezt maguktól kezdték el. Ha már terjesztés, akkor zenészek és koncertek inkább...
Magának Learynek szerintem a magyarul megjelent írásai nem rosszak, bár inkább flesselésre alkalmasak, mint tudományosak, de ez csak a saját emlékem róluk. A fazon meg ránézésre kicsit azért kattant, a fényképek alapján :-)
Szóval hibát biztos, hogy nem követett el, de talán személyiségéből adódóan alkalmassá vált arra, hogy a média egy szentet/démont csináljon belőle.
|
| |  |  |  |

|