 | 
Legfrissebb hozzászólások (88561 - 88580)
 |  |  | | | | |  |  |  | | | Egyszerűen hiszek ISTENben, nálam ez alap. Ahol már bonyolult hálót szövök, az annak a megértési kísérlete, hogy miért "szent és sérthetetlen" néhány olyan szöveg amely szinte csak ISTEN létének hírével és a rá irányított figyelemmel rukkolhat elő, viszont az isteni természetet (vagy nevezzem lényegnek?) illetően többnyire kultúrális beidegződésekből építkező félreértésekkel szolgálhat. pl.: "amit szabad Jupiternek" A mindenség nem önkényuralmi rendszer, vagyis ISTEN nem egy elkülönült ego aki a létezők összességén uralkodik, hanem ISTEN a létezők Egysége, a legösszetettebb egyszerűség. A kollektív tudat legmagasabb fokának nevezném.
A paradoxonok pedig mindíg feloldódnak, ha NEM pont a paradoxonok által megkövetelt (szűk) értelmezési buborékból szemléljük őket.
Alapfilozófiám, hogy a Lét 1 Egység, mely külömböző differenciáltsági fokokon tapasztalj(uk)a önnmagát.
Aztán persze minden lehet, lehet hogy ez már nem csak szerintem van így.. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | mellékelik az Újszövetséghez, így könyebb megérteni :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | 1111: Nem is tudtam, hogy az Újszövetséget is kiadták a Delfin-könyvek sorozatban... ;-)) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Igazán szép :) ! Nem tudja valaki hogy pontosan mennyi sav van rajta ? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | fafaa: Senki nem akarja leharapni a fejed :) ! Sőt épp az ellenkezője a cél, hogy a fejed épségben megmaradjon, és hogy véletlenül se hozd magad veszélyes helyzetbe.
ekisrác: "Lehet,hogy először a lelkigondjaid ha csökkennek akkor kevesebb szer is megteszi a a hatását és akkor nem lesz ez a kínző érzés.Nézőpont kérdése,hogy mi jó ütlet."
Egyáltalán nem nézőpont kérdése egy ilyen helyzetben.
"Én még nem próbáltam ekire papírozni, bér azt mondjék kurva jó és nem veszélyes kombináció , sőt kifejezetten jó érzéseket ad: "Candyflipping-nek" is nevezik."
Ez oké, de akárhogy nézem még mindíg nem látom hogy kitértél volna set/settingre. Ebben az esetben nem azt kéne vizsgálni hogy a candyflipp az most jó e vagy nem, meg hogy jól passzol e a két szer, hanem azt hogy ez az egész milyen lelkiállapotban következne be. És ebben az esetben ez nagyon veszélyes lehet. Ezt sehol nem írod!
"A két szer jól kombinálható,de nézőpont kérdése mit szeretnél: az egészségedet óvni, vagy véletelnül kialakul aza szokás,hogy az ekit utána már csak LSD-vel tudod elképzelni... "
Hiába kombinálható jól egy rossz set/setting mellet! Az LSD pedig semmiféle egészségkárosítóhatásnövekedést nem okoz. Erre a "...kialakul aza szokás..." -ra már nem is mondok semmit ( :D ).
"mondd hol olvastad,hogy én vagy a srác azt írta,hogy az LSD az tuti jó a elkiproblémák ellen vagy bármilyen drog"
Nem olvastam sehol. De nem is modtam hogy olvastam. Én csak azt látom amit már eddig is kifejtettem.
"amúgy meg mindenki aki drogozik a lelkibajára akar orvosságot tudatosan vagy tudattalanul azt ennyi."
EZ MI ? (:D)
"Elérni soha nem fogjuk, pedig én is aggódos típus vok,hogy másokat arra bírjunk,hogy ne drogozzanak ha megoldást akarnak az életükre, mindenki saját maga beszéli le magát az az igazi.Bár én is aggódos vaok,de már letettem arról,hogy minden áron megmentsek másokat."
Nem azt akarjuk hogy ne drogozzanak, hanem azt hogy az emberek biztonságosan és céltudatosan használjanak szereket. És azért én még próbálkoznék azzal hogy "megmentsek másokat".
"Én azt is írtam,hogy inkább hagyjon ki időszakot, vagy ne drogozzon,hogy rendbe jöjjön.Oldja mega problémáit de ne szerekkel."
Na ez csodaszép :) !
Remélem mostmár sikerül realizálni hogy mire akartam rávilágítani (bár már leírtam többször is és szerintem elég egyértelmű), és hogy milyen fontos hiányosságokat véltem felfedezni.
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | "Grob: A Los Angelesi Biogyógyászati Kutatóintézet teljeskörű hatósági engedélyt kapott egy olyan kutatás elvégzésével kapcsolatban, amely azt vizsgálta, miként lehet felhasználni a pszilocibint a hallucinogén gombák aktív hatóanyagát - a végső stádiumban lévő rákos betegek szorongásának kezelésében."
szorongás + pszilocibin
nemsemmi, azért ilyenkor tényleg elég nagy óvatosságra van szükség |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Nargile: Érdekes és sokoldalú cikk. Az Ayahuasca-dobozt kijavítanám így: "Az Amazonasz sámánjai által készített ital, amely az esőerdő számos növényének (elsősorban a Psychotria viridis) kivonatából főznek. A főzet fő aktív hatóanyagai triptamin alkaloidák, amelyek rendkívül erős hallucinogén hatásukról ismertek. Ilyen például az N,N-dimethyltryptamine (DMT), amely csak akkor fejti ki hatását orális fogyasztás esetén, ha egy MAO gátlóval együtt használják, pld. harmala alkaloidákkal (elsősorban Banisteriopsis caapi)."
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Nem tom mér baj, ha a pók a pilóta :-) ?? akko baj nem lehet. Amugy meg amit szabad Jupiternek...szal Isten azért Isten, mert mindenható. Az ember meg azért ember,mer nem érti, miért ? Istent nem lehet felfogni, ezért ne is kérdezd miért, meg hogy van az, hinni kell ilyen egyszerű és ilyen bonyolult. Ezt szemlélteti az a szitu, hogy Isten mindenhatóságánál fogva megteremthet egy olyan követ, amit még ő sem tud felemelni, akkor most már nem mindenható? Szal a paradoxon itten van elásva, de szerintem a paradoxonok nem is olyan ellentmondásosak, ha figyelembe vesszük azt a szempontot, hogy az ellentétek a legtöbb esetben kiegészítik egymást valamivé, ami nem kevesebb, nem is a kettő összege, hanem valami sokkal több, nagyobb, mint ami előtte volt. |
| |  |  |  |


 |  |  | | | | |  |  |  | | | Vader nagyúr szivlelje meg a köv. jótanácsot: A gomba termesztés első és egyben legfontosabb hozzávalója a "türelem"-nek nevezett szubsztancia, hiánycikk Magyarföldén, a Tesco-ban nem kapni!
Egyébként ahelyett, hogy mindenki a vermikulit után szaladgálna, elég lenne valami profi virágföldet beáztatott rizzsel megkeverni és azt jól kifőzni(müködik).A micélium megbolondul ettől a keveréktől !
Másik sarkalatos pontja a dolognak a nedvesség kérdése, ezt csak megtanulni lehet, előbb v. utóbb ráérez mindenki.
Tiszteletem. |
| |  |  |  |


 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Sziasztok!Köszi a tanácsokat. :)Füvezni régen füveztem rá, bár én még nem hallottam soha, h spre nem jó, v nem ajánlatos. Egy ideje nekem nem válik be. Se buli után, se amúgy.Valami mindig eszembe jut, amin lehet kattogni, és el is van rontva az egész (komolyan néha már röhögök magamon, h nincs semmi bajom-ez úgy hétköznapokra vonatkozik-és mégis kb 20p után találok vmit, amin aggódhatok:)))Szar ügy az egész, mert bulizni imádok, várni az egészet, készülődni, odamenni, ismerősökkel találkozni, barátkozni, táncolni, élvezni a zenét, az érzést...és ahogy írtam is nagyon nem viszem túlzásba a dolgot (évente 4alkalom k szolidnak mondható szerintem), úgyhogy ez a papír ötlet csak végső megoldásként ütött szöget a fejemben, bár sejtettem, h lesz, aki majd leharapja a fejem érte:)Szóval ne oltsatok légyszi, h aki nem bírja, ne csináljon ilyeneket, én is kezdek rájönni, h valszeg nem nekem való, de szerintem aki jár bulikba, az tudja, h mekkora élmény és milyen gáz lemondani róla...:( |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Jaj, Istenem, annyira jó látni, hogy vannak, akik rájöttek, hogy mire való a huszonegyedik század. De komolyan. Nagyon jó. Mégiscsak jókor születtem. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | "A poharakba egyébként sterilizáció közben folyamatosan h2o2-t spricceltem"
sterilizáció gyanánt, mikor töltöttem a poharakat, és nem közben ;) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | hali!
Darth Vader nagyúr küldte nekem ezt a levelet. tele van a hócipője hogy mindenki gombát termeszt az unokahugától kezdve Soloékig, neki meg nem megy. "szeretnék segítséget kérni... 14.én oltottam Cambodian spórával.. a hőmérséklet 28.5-30.5 fok között van. a sütik nem büdösek, nincs semmi szaguk. viszont a gomba abszolút nem fejlődik.. nem értem mi lehet a probléma. a spórakat úgy tettem a fecskendőbe, hogy, a fecsivel felszzvtam desztvizet(ion cserélt) majd a papíron lévő spórat(nem az összeset, letéptem a lenyomatból 2x 3mm^2-t a 2x 10ml fecskendohoz), a fecsivel belemostam egy kis tálba, majd onnan szívtam fel. 12 poharat oltottam így... egyiknek sincs semmi szaga. hagytam mindent rendesen kihulni, egy egész éjszakán át(a fecsit is reggel csináltam meg). a poharakat fazékban forraltam lefedve(1 óran at). lehetseges az, hogy ha nem tökéletesen zártam le a poharakat alufóliával(csinaltam a tetejükre egy lukat, és az oldalukat sem sikerült tökéletesen leragasztani mert picit nedvesek voltak), hogy kijött a víz? már mindenre gondolok, hogy miért nem fejlődhetnek... 7 nap utan valamit csak kellene latni azt hiszem. főleg, hogy a cambodia fejlődik a leggyorsabban optimalis körülmények között(28.5-30C) akár kétszer is gyorsabb mint a többi p.cub. A poharakba egyébként sterilizáció közben folyamatosan h2o2-t spricceltem(ha minden igaz ez vízzé es oxigénné alakul hő hatására és amúgy is, ami jót tesz a gombáknak is). egyébként a kilyukasztott alus poharra még egy réteg fóliát tettem, ezt csak kézzel szorítottam rá, majd reggel ezt szedtem le és a tűvel ezeket szurtam át oltásnál. a táptalaj 1/4 viz 1/4 sima rizs és 3/4 vermi. szerinteted van még remény? vagy ezeket dobjam ki és probálkozzak újra?"
vagy mondjam neki, hogy az erő sötét oldala ne is próbálkozzon ilyen nemes dologgal? ;] |
| |  |  |  |


 |  |  | | | | |  |  |  | | | tetrahíd: Csak nehogy eltaláld a házirakétagyártó cég globálpiaci részesedését hadászati eszközök bevonásával gyarapító olajipari terrorista limuzinját, mert lebombáztatja a demokrácia nevében a 9. emeleti erkélyedet, mint Németországot, Magyarországot, Japánt, Koreát, Vietnámot, Líbiát, Szudánt, Afganisztánt, Irakot meg amikröl a tévénemnézés miatt lemaradtam. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | ha lenne petró, mennék is:) tzup, írtam. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | sickboy_: Ki vagy javítva. A pszilocibin az egyik legkevésbé toxikus hallucinogén. LD50 tekintetében feleannyira toxikus, mint a koffein, vagyis alig. Hacsak nem injekciózol magadba százszoros adagokat, aligha lesz testi bajod.
"Our study provided no cause for concern that PY is hazardous with respect to somatic health."
http://www.biopsychiatry.com/psilocybin.html |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Hol találkozol te egyáltalán hippikkel? Én még csak tévében láttam. Ha valaki ma hippinek vallja magát, nekem egy kicsit olyan, mint amikor egy fehér ember dreadlock hajat visel. |
| |  |  |  |

|