 | 
Legfrissebb hozzászólások (51076 - 51125)
 |  |  | | | |  |  |  | | maaf: GHB xanaxal vagy frontinnal igen,pontosan ugyan az mint alkohollal.(amugy nem ajánlom:)) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Felejtsd el a csapvizet örökre !!! Vegyél szénsavmentes ásványvizet jó az olcsó is nem kell Szentkirályi.
Az majd segít. vagy várj meg még egy két jótanácsot. Ha tanácsolok valamit nem azért teszem hogy eladjam neked a fél boltomat!
Peace |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Grat doktor bácsi.Most csapviz ioncserélt fiftyfifty arányban, nem értem hogy miért szar az ioncserélt viz, hiszen semleges a ph-ja.Most elkezdtem tápozni egy kicsit amig helyreállnak, ha egyáltalán túlélik.Stress és férfivá válás közti összefüggésről tapasztalat?Mert ha szar a helyzet akkor ültetek még egyet. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Szigya : Szerinted miért téptem a szám hogy kizárt hogy túlöntözés ??????? Mondtam hogy a PH a ludas de mindenki aszonta hülye vagyok :D :D Faszán leírtad az összes jellemző tünetet..... A legjellemzőbb tünet a görbülő levélhegyek!! Nem az egész levél görbül csak a széle meg a hegye, szemben ha túlöntözöd az egész levél begörbül mint egy saskarom. Na meg a táphiány... Szerintem a vizeddel van gond még mindíg. Átültetés után kell neki legalább egy hét hogy magához térjen ebből a szar helyzetből. Milyen a vized? Elfelejtettem :D
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | 195: hoho, mi van itt?! :D visszatert cella meg maaf is... pszichonautikus partizanakciot latok kibontakozni
rTyler, aki nem maaf :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Az maximum a klorofil ,ha zöld , ami meg visszamaradt az max a zsályaolaj , vagy valami zsír ,vagy ilyesmi ,szalvinoion 100% ,hogy nincs benne. Vízben és sebbenzinben nem ,de pl acetonban ,etil-alkoholban IPA ban , DCM -ben oldódik.
Amit a kolléga írt ,úgy mégjobb. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Szevasztok!
Átültettem a palálntákat perlites földbe.A 3. napon ugyanolyan rossz a helyzet, tehát minden nap egyre sárgábbak a levelek égy egyre jöbban rohadnak.Mindegyik levél molyan mintha karmok lennének a végén, tehát le van konyulva és a levél végek horog szerűek.a növekedés nagyon lelassult..Na most mi a probléma.Hőfok normális, nem kapnak sok vizet, elég a föld, tápanyagot sem használtam még.Valószinüleg a ph volt a ludas ahogy olvasgattam a vitátokat.Ez vajon mennyi idő alatt múlik el ha egyálktalán elmúlik, gondolom meg kell várni, mig a rossz PH-jú földből elég hgyökér növekszik az új földbe?érdekes egyébként, hogy az oldalágaknak nincs semmi bajuk.Ha túl is élik, a négyből vajon lesz egyáltalán lágy növény ennyi stressz után a 3. hétben? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | naja... túl vagyok a kísérleti fázison... most leginkább az a gondom, hogy hová öntsek ki fél litert ebből. elég kemény pánikrohamaim voltak. csak úgy simán nem merem az anyaföldbe, megcsatorába sem... mindegy. a NAoH-t beviszem egy patikába valami hülye szöveggel szappanfőzésről, meg konyhaasztal-tönkremenésről, de a GBL-t nem tudom még hogy tüntetem el. de még mindig kipróbálnám az eki-t, ha valakinek van fölösleg :D... szeretetflashre váááááágyom. A. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | ...szóval a levelet, amiből csináltad, ne dobd ki, mert nagyon valószínű, hogy abban ott a salvinorin, csak most már kioldottál belőle egy rakás szennyeződést (dry defat-ot csináltál). Ha ezt alkohollal kioldod, akkor tisztább kivonatot kapsz, szóval nem rontottál el semmit. :)
Ha meg nincs igazam, legfeljebb sikerült a kivonatod :)
Hogy ne csak fikázzak :)
A duplázásért meg bocsánat... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | A sebbenzin tényleg nem oldja a salvinorint. A sárgás hártya az a levélből kioldott klorofil és egyéb anyag, ami az acetonos/alkoholos kivonásnál szennyezőanyagként jelentkezik.
A sebbenzint - mivel ezeket oldja, a salvinorint pedig nem - pont a végtermék tisztításához szokták használni. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | hát skacok csináltam kivonatot sima sebbenzinnel nemtom méghogy mien hatásfoku lesz mert elvileg nemkéne kioldania a salvorint.. majd meglátom :D de az szerintem mindenképpp pozitiv h miután elpárolgott egy ilyen sárgás hártyát hagyott maga után az üvegen amit belekapartam a cuccban szval majd elválik.. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Nehezen találok összefüggéseket ezek között a mondatok között. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Nargile; a demokrácia elég tág és sokak által sajátosan felfogott berendezkedés. Nem szeretem a Magyar Gárdát és a általa mesterségesen gerjesztett jelenséget, de ez a példa épp ide passzol... (bocs, előre is a extrémitásért :)).
"...a tiltása nem kellően alátámasztott, és nem felel meg az alkotmányos garanciáknak, azzal máris indokoltam a legalizáció szükségességét. " Nem bántok senkit, nem csinálok semmit rosszat, akkor ne is tiltsanak be. Khm. Nem is konkrétan a szervezetektől tartanak az emberek, hanem amik ebből kifejlődhetnek. Nem is a kendertől tartanak az emberek, hanem attól amit megmutat. (Igen, de a Gárdában szűklátókörő, begyepesedett emberek vannak...) (Igen, de a drogosokat nem érdekli más csak a drog.)
Egy csepp bizonyítási kényszer sincs a tiltókban...
Ami a kriminalizáció illeti, itt van szerepe a TASZ munkájának. Nem úgy kell kezelni egy elosztót, mint egy anyagyilkost. Bár itt is több lépcsőt meg kell különböztetni.
A világ, Európa,- Kárpát-medence méretű legalizáció szép dolog, minden társadalmi jogokért/elvekért küszködő szervezet ezt tűzi ki vég célul. "Addig kezdj hozzá a nehéz dolgokhoz, amíg könnyűek." Lao-ce
A feketepiac összetétele változna.
Ha a fogyasztókra pályázna a hatalom embere, ellátogatna egy progresszív/psy/reagge fesztiválra.
Megoldást nem lehet erre találni, mivel a "drog" kérdésre nem is lehet megoldást találni, de beszélni róla és foglalkozni mindig kell vele!
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Sevil bazz... :D ezt én sem vágtam eddig
Jól vigyázz, mert a köztársasági elnök ugyan hasonlít a milliomos egyetemistához, de leginkább olyan, mint a bunkó nyugdíjas!
A vattacukor a tüsszögni szokott, miközben a gyógyszer eszméletlen nyom.
Csigatészta akkor csinál rétegesen öltözködő kemény drogot, amikor díjbirkózó jön retkesen. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Kedves Goloka!
Először is: köszi a választ! Hát igen, én is erre utaltam azzal, hogy a barátnőm eléggé ellenzi ezeket a dolgokat, bár ő ezt a dolgot nem tudja, de én tudom...és emiatt lehet, hogy mélyen tiltakozok ellene.Szerintem is ez lehet a probléma.
Amúgy a célom pontosan az amit mondasz.És elötte meditáltam is, megerősítettem, hogy folyok az eseményekkel, és elfogadom azokat, akármilyen is lesz.
De nem megy.4. slukk után elvsztettem az emlékezetem és arra eszméltem, hogy agresszívan nyomom a földbe...aztán rohanok a budiba, hogy víz alá nyomjam...közbe persze megy ezerrel az izzadás, meg nem tudom, hogy most az vagyok e aki, meg félek, hogy így marad, mint az első lecsózásnál.:) De dúrva, mert leállítani nem tudtam amit csinálok, csak kicsit irányítani, pl: hogy ne az ágyba nyomjam má...Szal elég érdekes. Hát lehet, hogy hanyagolnom kell akkor ezt, pedig tényleg akarom... És nagyjából ugyan ez történt meg most harmadszorra, ezért gondoltam, hogy leírom ide, hátha van valakinek hasonló tapasztalata, amikor a királynő nem fogadta őt a kegyeibe.:D Mit gondolsz? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Szerintem megoldást jelentene az eki problémára,ha nem vásárolna senki 1 kis ideig.Talán kicsit ürülne a piac.De sajna ez eléggé kivitelezhetetlen.Spurin és füvön kivül kolát lehet könnyebben beszerezni.Ami szerintem nem ér fel 1 jó ekivel ill a szintén ritka és jó papirral.Sajna a kristállyal még találkoztam,de 1x talán.Én is kiprobálom az új mintás ekiket 5ösével,de mindig rácseszek...A kettőnek nincs köze egymáshoz,de én negyed papirt szoktam mostanság eki helyett enni...Nekem némi megoldást jelent.Igaz nincs szeretet,de rosszul sem vagyok. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Hétvégén partyzni mentünk a barátaimmal.Nehéz volt partyhelyet találni ami megfelelne az igényeinknek.A neten minden helyet végignéztem.Diesel lett volna szimpi,de egyik haver azt mondta ne mert rendör a biztonsági szolgaállat.Azt kilöttük 1ből.Szoval többen dokkot ajánlották progressziv partyt igy lenéztünk.Sok jot nem tok mondani róla.1 rakat sznob.Lájtos zene.Gyengusz hangtechnika.Vegyes korosztály 16-50ig.Drága ital.(3500 a bb)Kicsi tánctér.A nök azok elég jók,de mi nem azért mentünk...Szoval,ha gazdag és gizda vagy akkor fasza hely.Hol van már high life,calipso ring,club speed,Budapest parádé... :( Majd talán májusban sensation... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Soka: a legálisan szabályozott piacnak nem csak az az előnye, hogy "pénzt hoz az államnak". Ennél azért sokkal komplexebb a dolog.
Először is rossz a megközelítésed. Egy demokratikus társadalomban nem ahhoz kell indok, hogy legálisan szabályozzunk valamit, hanem ahhoz, hogy betiltsunk. A büntetőjog ugyanis végső eszköz a jogállam kezében, alkalmazása alaposan indokolt esetekben lehetséges. A bizonyítási kényszer tehát azokon van, akik a tiltást pártolják. Ellenben ha én azt mondom, hogy a marihuána tiltása nem kellően alátámasztott, és nem felel meg az alkotmányos garanciáknak, azzal máris indokoltam a legalizáció szükségességét.
Másodszor, eléggé leredukálod a kriminalizáció és a feketepiac ártalmait. Következetlennek tartom azokat, akik megveszik a feketepiacon a füvet, de azért jogosnak tartják, hogy az állam anyagyilkosokhoz hasonló szigorral büntesse meg azt, aki eladta/megtermesztette nekik a füvet. Miért lenne egy fűtermesztő/díler bűnösebb, mint egy kocsmáros? Maximum azért, mert nem fizet adót az államnak és nem tartja be a fogyasztóvédelmi előírásokat - mert ilyenek nincsenek. De miért is nincsenek? Miért is kénytelen az ember olyan szart venni az utcán, amiről még azt se tudja, mi van benne?
Harmadszor, túlságosan szűk a látóköröd: legális szabályozásra nemzetközi szinten kerülhetne sor, mivel jelenleg is nemzetközi egyezmények teszik azt lehetetlenné. Így a drogturizmus mint bevételi forrás/problematika nem igazán jelentkezne.
Negyedszer, valószerűtlen, hogy a legalizáció esetén mindenki otthon termesztené magának a füvet. Ez Hollandiában sincs így, ahol az állam eltűri a kisebb ültetvényeket. Egy Jeffrey Miron nevű amerikai közgazdász az alkoholtilalom visszavonásának 75. évfordulóján publikált egy tanulmányt a legalizáció várható költségvetési hatásairól, akit komolyabban érdekel a téma, annak ez jó kiindulási alap lehet: http://leap.cc/dia/report.php
Ötödször, a legális piac esetén is mindig van feketepiac, ez igaz. Azonban ennek méretei, kiterjedése, az ezzel együtt járó bűnözés össze sem hasonlítható a tilalom következtében kibontakozó feketepiacéval. Jó példa erre az alkoholtilalom: bár ma is van szeszcsempészet meg pálinkapancsolás, azért nem Al Caponék gazdagszanak meg , inkább a társadalom peremére szorult szánalmas figurák tengődnek belőle. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Sok féle módszer van...
Ha a szőrök nagy része bebarnul akkor kb oké,de attól is függ,hogy mikor szedik le,hogy mien izt szeretnének.
"Frank & Rosenthal: Marijuana Growers Guide
A virágok vizsgálata a legjobb módszer eldönteni jó-e a növény a célunkra. A maximális THC tartalom cirka egy héttel van azután, hogy lelassul a virág képzôdés. Arass, ha a termô növény virágjában lévô szálak fele elhalt. Így ugyan nyersebb lesz a füst mintha korábban szedted volna le, de magasabb lesz a gyantatartalom (következésképp több THC) Robert C. Clark: Marijuana Botany:
Érett, ha a legelsô a magot körülvevô gubó (hüvely) megbarnul, habár a legrégebbi virágok kivételével az összes többi még termékeny és a virágfüzérek fehérek. Ed Rosenthal: The Closet Cultivation
Ha a termô virágban lévô szálak sápadt fehérbôl vörösbe vagy barnába váltanak és kezdenek visszahúzódni a rossz hüvelybe; mikor a gyantamirigyek felduzzadnak Kajo: The Sinsemilla Technique:
A virágzás csúcsán, mikor a legrégebbi virágok kivételével mindnek fehér szálak vannak a virágban. Másik visszajelzô lehet a virágcsokor. Mikor a virágzás csúcsán van édes, pézsmaszagot áraszt. Késôbb elveszti az édes komponenst az illatból.
Meg kell vizsgálni a gyantamirigyeket minden bimbón külön. Ha átlátszóból borostyánszínûbe vált lehet aratni. Többnyire (a megvilágítástól függôen) fentôl lefelé érnek a virágok, így jobb, ha minden virágot egyenként vizsgálsz meg és szedsz le. "
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Hali. szerintetek miről lehet,leginkább megállapítani a "paradicsom"-megérett e? a flowering time,mikortól számolva igaz?a ciklus áttállástól vagy az első szőrtől?tapasztalatok?ja,persze,indoorra vonatkozva,mert kinnt már igencsak hűvi lenne nekik:-) vagy az a biztos,ha már nem nőnek új bud-ok?szőrök orange-osodnak......levelek,megkeményednek,száradnak....?
peace |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | MDMA port lehet valahogy "házilag" újra kristályosítani ? Miben oldódik és miben nem, át fogom nézni újra a szintézis erre vonatkozó részét is. (Port kaptam és így nem olyan könnyű kezelni. :S) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | - apa, mi egészségesebb, a virsli vagy a süti? - hát fiam, tudod a virslinél még elszívni egy cigit is egészségesebb |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | oxigénhiány, mámor halál hol volt a határ?
: ) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Partin meg igen szép pénzt csinálnak belőle. |
| |  |  |  |


 |  |  | | | |  |  |  | | Az Akutális Drogtémák c. topic irányelveihez egyáltalán nem kapcsolódó "vízenergiás-ősmagyar-zsidóösszesküvés-szíriusz-egyebes" kommentek az offban találhatóak, későbbi sorsukról majd dönt más. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | jaja... rövidesen közvetítik azt, amiről tudják, h láttad. a cikk erről szól. dehát ugyebár ott az alap emberi tényező, a fantázia nevű élőlény, ami nem feltétlenül kimutatható vizuális/audiális síkokra csusszantja az álmodót. ... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Nem esélytelen:) Nekem kiadták, bár a 70%-osat ajánlották inkább... Az acetont is kiadták pár száz forintért. Bár igaz, hogy változó mikor adják ki. Függ a helytől és a személyzettől. Néha talán a tömegtől is. De azért sok sikert:) Az ára meg: míg neten nézegetve nagykerben vagy kicsiben, 1litert lehet venni annyiért, addig ott 4-5decit. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Tágabb tudatállapotok megismerése tágabb erkölcsi törvények betartását követeli. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Oké köszi az infót, és patikával mi az ábra? Azt tom, hogy alkohol esélytelen, na de aceton? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | szcientológia rivájzd... lehet, h már mindenki tudta, csak én nem, de hátha nem csak én nem, hogy lafayette ron hubbard igen érdekes viszonyban volt a magát később antichrist néven rematrikuláló parsons-szal és alistair crowley-val, akik ketten egy igen erősen sátánistoid egyházat - a ordo templis orinetis - vezettek, ahol az egyiptomi halottaskönyv és egyéb ősi iratok alapján vezettek véres szertartásokat. hubbard habár maga is megemlíti viszonyát velük, mindig megfeledkezik annak mibenlétéről... http://home.snafu.de/tilman/j/occult.html |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Mi lenne ha csak engedélyjel rendelkező, bevizsgált helyek termeszthetnének kendert, és csak ezek által termelt árut lehetne engedélyköteles, adóztatott kávézókban headshopokban árulni.
Otthon lehetne pl 5 tövet legálisan termeszteni.
Aki most így illegálisan is szív, az ennyi erővel termeszthetné is magának már most is, sokan mégsem teszik, még Hollandiában sem, ahol egyébként egyre szigorúbb döntéseket hoznak a drogok forgalmazásával kapcsolatban, állítólag éppen a drogturizmus és a bűnözés visszaszorítására, amit mintha a turizmussal és a keményebb drogokkal hoznának kapcsolatba.
A feketepiac azért szorulhatna vissza mert nem lenne "fekete", legálisan, adóztatott zöldet lehetne venni, vagy termeszteni kicsiben, ki vásárolna ezek után csempész vagy rossz minőségű, 1g helyett fél gé füvet kéz alatt ha ezzel ráadásul büntetést is kockáztat. Bemegy a kávézóba, vagy megtermeli magának egy kertben vagy szekrényben.
Az identitás tudat sem baj, csak sokszor úgy alakul ki az ilyesmi, hogy egy ellenséget alkot magának mások identitás tudatából. Ergo én (mi) az vagyok, aki utálja azokat. A vele járó gyűlölet az ami káros lehet. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Az mindannyian tudjuk, hogy a gyógyszergyártó cégek és az állam(mindnható kormányok) nem protezsálják bizonyos növények használatát. Nézzük csak a kendert... mi lenne, ha legalizálnák? (A TASZ és a kenderes szervezetek, azzal érvelnek, hogy ezzel az állam pénzhez jutna. De ha a 0.2nél magasabb THC tartalmú kendert lehetne termeszteni, akkor mindenki otthon növesztené magának a kis kenderét.... ergo az állm csak a turizmusból -> coffeshopokból tudna profitálni. Ez meg vajnyi kevés lenne. Meg Hollandia sem örülne annyira.) Aki szeretne füves cigit szívni az így is szív... fogyasztót csak akkor kapnak el, ha valami nagyobb elosztot keresnek, vagy ha bűncselekményt követet el szer hatása alatt. Háttérbe szorulna a feketepiac? (aki a legalizációtól várja ezt, az álomvilágban él)
más: Miért baj, ha van identitásom, családhoz, valláshoz, nemzethez? Miért zárja ki a pszichodelizálás a szociális kötödések erősítését, mert ugye az identitás érzete közösségformáló.... szerintem a pszicedelikumok használata is az (lehetne). Nem az EGYÉNt kell előrtérbe helyezni és leatomizálni egy közösséget(család->vállások száma, munkahely-> szakszervezetek tönkretétele, nemzet-> egymásnak ugrasztás..(lsd.: szlovák-magyar), mert ez még jót nem szült a világra.
|
| |  |  |  |


 |  |  | | | |  |  |  | | Deeptrip: Az "a.r." nagy tisztaságú vegyszert jelöl. Úgy emlékszem, hogy kutatások és nagy pontosságú kísérletekhez. Tehát elég tisztának gondolom. Az "ACS" jelöli, hogy az amerikai szabványnak megfelel. Az "ISO" pedig a Nemzetközi szabványnak felel meg. Ha a cégnél megnézed miket tartalmaznak külön-külön, akkor láthatod hogy az "a.r."-nél kevesebb van felsorolva. Elvileg az van benne ami rá van írva. Valamint az "Aceton PA-ACS-ISO" azt hiszem import áru innen az ára is. A vegyszerek pedig engedélykötelesek, főleg az alkohol. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | aki még ma nem szart, az makulátlan! |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | foxey: Annyira azért nem legális. De az angoloknál egyre felkapottabb partydrog, így valószínű, hogy nem sokára jönnek az "okosságok". Az alkohol már évezredek óta használatos. Bár érdekes, hogy a tiszta drogok kevésbé roncsoló hatásúak mint az alkohol. Mégis az a legális. De ez már egy másik téma. B12-t lehet pótolni. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | marmint, miert NEm csinal senk penzt ebböl? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | először most szólok, h entheogenicre összesen 250 db jegy van, mert ennyien férnek el. jan 10 ig 1800 20 ig 2 ropi 31-én kettőfél. (ha marad)
másik, h ambient és trance előadókat keresünk, ha van live aczes ügy az a legjobb. fullonos és egyéb gyermeteg dolgok -bocsi- most inkább nem kellenek. ha tudtok valakit, akkor írjatok a lagelli@gmail.com-ra.
harmadik egy felmérés, amit szinten ide kéne küldeni, h kiket látnátok szivesen ambient/trance/electro/industrial feszteken szivesen 2009 ben itthon? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Szerintem nagyon sullyos csapda tul komolyan venni barmelyik összeesküves elmeletet.Total börtön,total nem szabadsag... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Ez mind szép és jó, de a nitrojunkyk kb 10%-a hasznalja "egeszsegesen" a kejgazt.A partykba a legtöbben vegletekig inhalaljak a lufibol, amitöl oxigehiayuk lesz es az jo nekik, mert szetcsusznak.A testüknek mar kevesbe jo.
Az alkohol meg telleg eleg ocska kabitoszer, de hat ez jutott a mi kulturanknak.Lehet okosan is inni es jo dolgokat vele csinalni.
Amugy ugye az n2o legalis kabitoszer, nem ertem miert nincs felkapva mint a többi legal drog.Miert nincsenek n2oadagolo termekek minden boltba, miert nincs minden barban, minden szorakozohelyen, miert ismerik relative kevesen, miert csinal valaki penzt ebböl az egeszböl?
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Igen, az ize valoban finom, de betépett hatásra ne nagyon számits. Max ilyen nyugtato placebo, akkor meg már inkább citromfü tea.
kaját csinálni szerintem nem nagy ördöngöseg.Es az elegge megbizható ;) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Kedves Kiisvagyokén!
Nagyon érdekes az, amit leírtál... Nekem is volt hasonló érzésem, mindig is, bár korántsem agresszív, félelmetes módon. Én pl. úgy szoktam érezni, hogy tulajdonképpen nem is vagyok ott, nem is én szívom a vízipipát, hanem csak az a kis töredékem, aki éppen most vagyok fizikai valómban. Én pedig kívülről nézem az egészet, mintha valami műsor menne. Persze az egész olyan, mint egy álom. Szóval nem azt érzem, hogy én élem át az élményt, hanem hogy én csak szemlélődök "kívülről", és teljesen tisztán, objektíven látom, hogy mi történik a testemmel. Ez egyfajta deperszonalizáció.
Azonban én még soha nem éreztem úgy, hogy ne én irányítanám a gondolataimat/testemet. Ha pedig a testérzékelésemmel történt valami nagyon durva, akkor azt is tudatilag teljesen tisztán, objektíven konrtollálni/értelmezni tudtam. Ilyen volt pl. az, amikor elkezdtem kettéhasadni, és egyszerűen kettőben éreztem magam. Csak pár percig tartott, de körülbelül olyan volt, mintha napokra "kettészakítottak" volna. Nagyon szokatlan volt, de még ez sem kimondottan félelmetes, mert hagytam, hogy az legyen, ami jön.
"Legyen meg a Te akaratod!" (valahonnan rémlik, nem?:)))
Szerintem ez a kulcsa az ilyen rossz élmények elkerülésének: a 100%-ig befogadó, mindenre (akár a kellemetlenre is) nyitott tudat. Merthogy az ember nem azért salviázik, hogy jól érezze magát, hanem hogy megoldja a tudatalattijában lappangó problémákat (többek között). A megelőző meditációkban is ezt szoktam erősíteni magamban. Így önmagában hiába félelmetes, hogy mondjuk kettéválsz, mivel elfogadod, mégis megbarátkozol vele, tudati szinten legalábbis. Szerintem neked azért lehetett olyan agresszív,félelmetes érzés, mert valójában mélyen tiltakoztál ellene, nem akartad az egész szituációt. És a salvia ilyenkor bizony TÉNYLEG nagyon vehemenssé válik, rögtön olyan, mintha valami külső, agresszív entitás befolyása alá kerülnél, holott csak saját magadról van szó:) Ez nem lehet? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | kösz az infót, de a nem bealvás nehéz lesz egy szintetikus morfinistának :P és ha kevés kakaóval csinálom?? hogy kevesebbet kelljen meginni ? :) már kóstoltam a szerecsent, de kiköptem olyan szar... szal értem mire gondolsz :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | nagy nehezen kiderítettem, hogy mi is volt az a cucc, amit kóstolóba kaptam. Na nem csoda, hogy a haverok nem tudták megjegyezni. 5meo mipt volt a neve. Közben kipróbáltam az 5meo diptet is...az nem olyan jó...tulságosan feszít, bizseregtet és nem tudsz mit kezdeni vele. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Kedves Murlough! Megpróbálok válaszolni a kérdéseidre...
Nos, ha a salvia iránt kezdtél el érdeklődni, azt kell, hogy mondjam, nem tudnék hasonlóságot mondani más szerekkel, ez egy teljesen egyedi világ:) Tulajdonképpen minden pszichedelikus szer más és más, (és jobb esetben minden használat is más és más), de a salvia -véleményem szerint- tényleg nem hasonlítható kicsit sem a többi pszichedelikus növényhez. Hatásmechanizmusában a kéjgázhoz hasonló, tehát nagyon gyorsan, rövid ideig hat. Ugyanakkor egészen egyedi, mindenféle szempontot egybevetve. Biokémiailag is különleges, hiszen a Salvinorin-A rendkívül szelektív a kappa-opioid receptorra nézve, eddigi tudomásunk szerint csak ehhez képes hozzákapcsolódni.
Sok helyen azt írják, hogy "hallucinogén", ami persze valamelyest igaz is, merthogy okoz(hat) hallucinációkat. De mint ahogy Daniel Siebert írta: a Salvia divinorum "egzisztenciogén". Nem igazán mélyednék bele ennek magyarázatába, de ha már túlvoltál az első, igazi salvia-tripen, akkor biztos érteni fogod, miért:) A dózistól/körülményektől függően egészen eltérő szintű hatásokat lehet vele elérni. Én leginkább meditációhoz használom, kis dózisban. Persze volt már rá példa, hogy kicsit többet szívtam, és igencsak meglepő dolgokat tapasztaltam az előbbiekhez képest is. Azt tanácsolom, először ne válaszd a nagy dózist, ennél a növénynél különösen fontos a set/setting...
Próbáld a natúr leveleket, ismerkedj vele. Nálam először pl. nem történt semmi, mert nem tudtam kizárólag befelé figyelni. Nem egyszerű, mire rájön az ember, hogyan is működik. De ha már egyszer rájött, elképesztően mély, igazán megindító, spirituálisan feltöltő, álomszerű élményekre számíthat:) Vigyázni is kell, mert főleg nagyobb dózisok esetén nagyon erősen "ki akar tépni" a fizikai valóságból, és ilyenkor bizony félelemmel töltheti el az embert a szokatlan érzés. De nálam eddig csak testérzékelés-változást okozott, és valahogy ez vetült ki tudatállapot-változásként, de nem éreztem kimondottan olyan tudatmódosító hatást, mint mondjuk zölddel.
Egy középerős élményhez szerintem elég úgy 2-3 gramm natúr levél elszívása vízipipából, legalábbis saját tapasztalataim szerint. Grammja néhány száz Ft körül mozog. Az intenzív élmény kb. 10 percig tart, utána még egy órán keresztül érezhető némi hatás, de az időérzékelésem általában teljesen szétcsúszik. Múltkor azt hittem, egy egész napot végigmeditáltam, és meg voltam róla győződve, hogy reggel nyolctól este nyolcig csak ott ültem, és meditáltam. Amikor ránéztem az órámra, akkor konkrétan fél órával járt előbb:) Elképzelhető, hogy én érzékenyebb vagyok rá az átlagnál, de azért érdemes felírni az időpontot, mikor kezdted:))) Sok szerencsét! |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Én az íze miatt rakom bele az ágakat, stílusosan zöld teába és finom. :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | cup of tea: Ebben teljesen igazad van! Valójában azért nem élünk örökké, mert minden folyamatnak van valami káros mellékhatása, ezért a sejtekbe mindig csúsznak hibák, amik a szaporodásuk során átörökítődhetnek és halmozódnak.:) Hopax: Ha az előtte, közben, és végén történő levegővételt egy lélegzetvételre érted, akkor az úgy nem fedezi a szervezet O2 szükségletét, mivel az O2 15v/v% alatt nem képes felszívódni a véráramba! Ha úgy érted, hogy egy teljes tüdőnyi levegő, majd egy teljes tüdő N2O váltakozva, lassú, de nem erőltetve visszatartott légzés melett, úgy már többé-kevésbé rendben van a dolog.:) atiati100: Bizonyos tekintetben erősebb, mint az alkohol, de pozitív irányban! Az alkohol nagy mennyiségben beszűkíti a tudatot, míg az N2O kitágítja azt, és képes illúziók (hallucinációk) keltésére is. Ha sokat iszol beborulsz az árokba és csak órák elteltével fogsz tudni kikelni onnan, ráadásul gyötrő fejfájás mellett (a fejfájás általában a mérgezés és egyéb károsodás jele)! Az alkohol kiüríti a B1 és B12 vitaminokat (a sör csak a B1-et, mivel sok B12 van benne). Az N2O Csak a B12-t üríti ki, de azt viszont igen hatékonyan; ez normál használattal elkerülhető (néhány hetente, havonta, esetleg évente 1-1 alkalom). Az alkohol nagyobb mennyiségben erős sejtméreg, oldja az agy lipidjeit, tehát elbutulást okoz; ezzel szemben az N2O-ra ez még nagy mennyiségek esetén is csak kis mértékben igaz. Az N2O hatásai a használat után szinte azonnal megszűnnek, az elhúzódó fejfájás, hányinger azokra jellemző, akik a helytelen használat miatt súlyos O2 hiányt szenvednek, tehát itt a fejfájás, rossz közérzet, az elbutulás nem a szer közvetlen hatása, hanem a járulékos O2-hiányé! Az alkoholnál a szer direkt hatása a rosszullét! Megjegyzés: Az alkohol kis mennyiségben jótékony hatású pl. emésztőszervi problémák esetén, vagyis kis mennyiségben nemhogy káros lenne, hanem inkább gyógyszer.
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Nincs mit. Amúgy nekem csak a premium meg V4.5 doeses-es cuccok működnek. Mindenesetre külföldi fórumokon nagyon mondják, hogy csak lehúzás az egész és 1-1 preset között gyakran csak a hangerőben van különbség a frekvencia meg ugyanaz, de próba cseresznye. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | THX DEEPTRIP! Isten vagy ! |
| |  |  |  |

|