 | 
Legfrissebb hozzászólások (124901 - 124920)
 |  |  | | | | |  |  |  | | | Én úgy vagyok ezzel, hogy azt hiszem, a Biblia 100%-os (a fordítások is, sőt, a fordításokban ejtett hibák is :-), csak én nem vagyok még azon a szellemi szinten, hogy felfogjam, mi szükség van pl. a mészárolós Istenre.
Amíg megértem, addig járom a saját utamat, és reménykedem, hogy egyszer fény derül erre is. Jézus Krisztussal pl. nagyon szeretnék találkozni (vagy legalább megérteni, kicsoda micsoda ő).
|
| |  |  |  |



 |  |  | | | | |  |  |  | | | Attól is függ, mit akarsz csinálni. Nézd meg a Fruityt és a Reasont is... de ha érzed magadban a kihívást, és viszonylag erős géped van, akkor Logic Audio Platinum és hozzá soksok plugin...
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Semmi köze hozzá a preterizmusnak. Az égvilágon semmi. Bár biztos voltam benne, hogy valaki levonja ezt a következtetést. És gondolkoztam is rajta.
Találtam jobbat a kereszténységnél, ami jobban illik hozzám, ami segít is, még ha nem is az igazi. Jézusnak hiszek, a fő mondanivalójának hiszek, de a Bibliának teljes egészében nem tudok, soha nem is tudtam, csak rákényszerítettem magam. Nem az én utam. Én nem tudok hinni bosszúálló, meg városokat lemészároló Istenben, sem bosszúálló Jézusban. Nem hiszem, hogy a Biblia szó szerint Isten szava.
A preterizmusról meg már nem győzködök semmit, én tudom, hogy igaz és kész. 70 megtörtént, az meg tény. A templomot lerombolták, úgy ahogy Jézus megjósolta.
De sok mindent másképp látok. Ha el tudsz szívből mindent fogadni, akkor higyj tovább úgy, ahogy akarsz. Én nem akarok egyetlen vallásban sem hinni, csak önmagamban. Nem akarok tudni se, csak Létezni. Ezt az egyet akarom, hogy tudatosan Létezhessek és szabad legyek. Nem fogok semmiféle egoista Isten imádója lenni.
A mostani kereszténység ahogy áll, inkább elriasztja az embereket. A második eljövetel félelmére épít, ahogy a te hozzászólásodból is látszik, nem az örömhírre. Egy olyan rendszer, amiben sokan megtalálják a saját személyiségükhöz illő biztonságot. Hogy ne kelljen kutatni, egyszerűbb elfogadni az instant dolgokat.
Hát szerintem a pszichedélia nem erre tanít, ha egyáltalán valamire...
minden jót, Biga |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Miért? Ha belegondolsz a helyzetükbe, inkább az lenne a merész, ha télen is locsolnám őket "havonta 1-2x". |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Szerintem a Fruity Loopsot próbáld ki, jópofa kézreálló program és egész jókat ki lehet belőle hozni. Tulajdonképpen egy sampler+sequencer egy viszonylag egyszerű tábla alapján, de az újabbakban már virtuál-analóg szintimodulok is vannak. A végén simán le tudod menteni a művedet WAV-ba... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Hali!
Ti gondolom géppel csináljátok a zenét, nem?! meg tudnátok mondani hogy milyen progi az ami egy abszolút kezdőnek is fexik (a lehetőségekhez mérten) és mégsem túl suta? Szeretnék én is megpróbálkozni a dologgal mert lenne egy csomó ötletem csak nem igazán tudom hogy mivel tudnám érdemben megvalósítani.
Köszi Dead |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Asvany: ezen jót nevettem. Ha csak így ki lehetne vonni, nem lenne rossz. A lány gyönyörű és sajna nem csak levelelezek vele, hanem ha véletlenül találkozunk (elég ritkán, céges bulikon) azért abban a szemezésben minden benne van. Miért szívatom magam? Nagyon jó kérdés! Én is ezt kérdezem magamtól, de nem lelem a választ. Próbálok felülemelkedni ezeken a földi dolgokon, de elég ha elejt egy célzást, ha meglátom, stb. Míg csak beszélgetünk, addig nem rossz. Persze a nők ilyenek, közvetlenül nem vallanak be semmit, csak éppen tele van a beszédük finom utalásokkal, sajnos amiket meg látok.
Siphers: kösz! :-)
Kissé spirituálisabb vonalra evezve ebből a közönséges témától, eltávolodva kissé furcsa beírásomtól, könnyen lehet, hogy a lány egyfajta segítség nekem, csak éppen az egóm, a testem ennél többet akar, pontosabban mást akar. Mivel nagyon jól el tudok vele beszélgetni olyan dolgokról, amiről mással nem. Sokszor átlátok ezen az egészen és gúnyosan figyelem magam, de aztán visszaesek. Ráadásul folyamatosan vele álmodom.
Ha létezik egy sokkal nagyon Belső Én, aki alkotja a világomat, ő nyilván tudja az okokat. Persze ez hülyeség, én Ő is vagyok :-) Csak nem ismerem eléggé. Csak halvány elképzeléseim vannak, illetve próbálom bemagyarázni magamnak, hogy ez most vagy valami próba vagy egy ajándék, amit félreértek, de tényleg: miért szívatom magam egy szép lánnyal? Miért nem egy átlagos lány az, akivel beszélgetek, aki felé semmilyen egyéb vágyam sincs?
Amikor találkoztam vele, az a tipikus olyan eset, amit nehéz véletlennek mondani. Egy vacsorán volt, "véletlenül" épp szemben ültem vele és ő is egész este nézett, én meg persze vissza.
Na persze most sokan biztos csodálkoznak, hogy miért írok ide ilyeneket. A fura/szörnyű/érthetetlen az egészben az, hogy nagyons szeretem a párom. Vele akarok élni. De valahogy szeretek mást is. Nekem ez valahogy könnyen megy. Igazán irigylem azokat az embereket, akik tiszta szerelemben maradnak a párjukkal életük végéig és nem gondolnak másra. Igazán.
Na mindegy, csütörtökön hatalmas UTAZÁS a párommal, remélem legalább magamnak sok mindent tisztázok. Vagy nem... És jönnek újra a körök... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Ritalin-t nálunk is használják. Ismerve népünk mentalitását az "elamerikaiosodást" etc. ebböl kiindulva feltételeztem hogy v.mivel népszerübb lehet a többinél. Én a az extrapotens stimulánsokban találtam az áhitott boldogságot! Az "Amerikai Álmot" :-))
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | "Szia, anya, szia, apa! Ma nem tortent semmi kulonos az iskolaban. Matekbol kaptam egy negyest. A neten rakattantam egy kabszeres forumra, nagyon tetszik. Az ebed husleves es toltottkaposzta volt..." ;)
maaf, aki nem linearis
|
| |  |  |  |


 |  |  | | | | |  |  |  | | | Ez nem döbbenet wyvern909, csak nem olvasol elég gazdasági magazint. Vagy én törődtem bele. :) Ez megy nagyban, ez megy kicsiben.
Muszály idéznem ide egyet Vonneguttól: "...Bizonyára jobb név illenék erre a bolygóra, mint a "Föld", hiszen az ideérkezetteknek pontosan megmondaná, mire számíthatnak: "Szelekció". Üdvözöljük a Szelekción."
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Biga: Ezt írod a topikindítóban: "Szerintem nem a keresztény világban érdemes ezt keresned, mert minden látszat ellenére a Biblia nem sokat foglalkozik a halál utáni dolgokkal. " A Biblia valóban nem sokat foglalkozik a halál utáni dolgokkal, mert az életről szól! Hibás dolog azt mondani, hogy : "ha hiszel, halálod után üdvözülni fogsz". A hívők nem a halálra várnak, hanem Jézus Krisztus második eljövetelére! Nem a fizikai halál a "választóvonal", hanem a megtérés. Ekkor feszíted keresztre az óembered, és ezután _azonnal_ bementél az örök életre! A halál ellenség, de Jézus legyőzte a halált. Ezért van az, hogy a Bibliában a hívő ember számára a testi halál nem jelent igazából semmit, nem választóvonal. Ez csak azoknak határ, akik elutasítják az Isten Fiát, mert ettől a vonaltól (testi halál), nekik nincs már visszaút, a kocka el van vetve! Biga! Szerintem a preterizmus elrabolta tőled a Názáreti Jézus második eljövetelének élő reménységét, és ezért foglalkozol a fizikai halállal, bocs!... A 16-ban ezt írod: "Én megint lehúztam x évet azzal, hogy próbálok keresztény lenni, ez is köreim egyike, de ismét csak ide térek vissza. Valami hihetetlenül félresiklott az egész kereszténységben, és a kisiklás idejét olyan sűrű homály fedi, hogy az emberek még csak tudni sem akarnak róla, hogy volt egy ilyen időszak. " Nem siklott semmi félre a kereszténységben, ez nem is lehetséges, mert Jézus Krisztus soha nem siklik félre! A kereszténység pedig maga Jézus Krisztus. Továbbra is a preterizmust tartom a "félresiklás" okának, ne haragudj. Hiszen a hívők elragadtatása, a Bárány Menyegzője, majd az Úr Jézus visszajövetele hatalommal és dicsőséggel, és az ezt követő millenium, ahol a hívők Jézussal együtt uralkodnak a Földön, a kereszténység igazi reménysége, és ha ettől elvágod magad, akkor tényleg nem várhatsz túl sok jó dolgot, bocs. Nem akartalak megbántani vagy ilyesmi, de ezek tények, és esetleg hátha segít rajtad ezek átgondolása...
|
| |  |  |  |


 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Üdvözöllek. Tudják a szüleid, hogy egy ilyen drog-vonatkozású fórumon lógsz? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Küldjél levelet a minstrel@daath.hu nevű ürgének, és ő majd átírja az e-mail címedet. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Én több független forrásból is hallottam már azt a vélemányt, miszerint ha már volt szex, utána sokkal könnyebb érzelmi feszültségektől mentes barátságot fenntartani. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Hát akkor bemutatkozok én is.
Sziasztok! "Én" egy 17 éves, kék szemű, barna hajú lány vagyok.(röviden külsőleg) Zenei ízlésem: elektronikus zene; goa, hyper (a partyk miatt leginkább); elvont, lágy rockzene (Massive Attack, ilyesmik..) Öltözködés: nem behatárolható, ugyanis követem a divatot, de sosem öltözöm úgy ahogy azt az átlag divat megkövetelné, egyszóval azt veszem fel amit jólesik felvennem. Leginkább elegáns, szép, így jellemezhetném a ruhatáramat. Ez nálam ilyen, ilyen vagyok. Az elegáns és szép dolgokat szeretem, sokat adok az ilyesmire és nagyon precíz vagyok. Úgy értem, hogy mániákusan, bár eddig még senki nem került tőlem diliházba.:) Vallás: hát ha be kéne határolnom, azt mondom buddhista vagyok, ez a vallás közel áll hozzám, egyet értek vele. Egyébként nem sokmindent tudok magamról mondani, semmi különös nincs se bennem, se körülöttem. Az hogy őrült vagyok, az biztos. Persze ezt úgy mondom, hogy az átlagembereket tekintjük normálisnak, vagyis azokat akik a hétköznapokon a középiskolában, a buszon, vagy a boltban körülöttem vannak. Végülis ők vannak többségben, így én vagyok az őrült és nem pedig fordítva, hiába hiszem, hogy az "emberek nagyrésze flúgos. Na mindegy. Ezen kívül kedves vagyok és aranyos, de az én szememben vki vagy a barátom és jóban vagyok vele, vagy nem a barátom és nem érdekel, hogy mi van vele. Én védekező fajta vagyok. Előbb megfigyelem azt, aki a közelembe került, és attól függően, hogy milyennek találom, hogy ő hogyan próbál meg kommunikálni velem, döntöm el, hogy lehet e a barátom, vagy abszolút hanyagolom. Na mostmár túl sokat is írtam magamról, nem hiszem, hogy ennyire kíváncsiak vagytok, de végülis ez egy bemutatkozó topic.
Nem lakik vki véletlenül Gödöllőn? ID
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Szubjektív véleményem szerint ezek olyan szerek amelyek hiányos önismeretű vagy önváltoztatásra lusta embereknek nyújtanak támaszt/vigaszt, így is gyártották őket, pszichológusoknak jó biznisz, ráadásul a kifejlesztésükhöz iszonyatosan sok állat halt kínhalált. Én nem foglalkozok behatóbban ezekkel a szerekkel, bár be kell valljam hogy Xanaxxal (feldobott de földhöz is vágott) és Seroprammal (végig borzalmas volt) próbálkoztam.
Egyrészt mert semmi kedvem a gyógyszeripart támogatni, másrészt pedig az önismeretet illetve önváltoztatást máshol kell keresni, nem a nyugtatókban. Ha pedig valaki bulizós drognak akarja ezeket a nyugtatókat használni, hát akkor rajta :) |
| |  |  |  |

|