DAATH

Bizonytalan helyzetekben a bátorság sokat segít. Kétségbeejtő helyzetekben jobb a türelem.

Thomas Fuller

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


[20250114] Aláírásgyűjtés: Európai Polgári Kezdeményezés a pszichedelikus terápiákért
[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (31296 - 31305)

 
 
>>> Kik téptek? <<<
Semjase2010. szeptember 16. 14:55
 
 
none of my business.
 

 
 
>>> A valóság <<<
mulder2010. szeptember 16. 14:42
 
 
korrekt eszmefuttatás, sonek.:)
De amúgy azért vetettem fel az egészet, mert jackob említette, hogy "én nem anyagból vagyok, hanem valahonnan máshonnan származok." S erről jutott eszembe a dualitás kérdése. Szóval ha minden egy, akkor az anyag is ugyanúgy szerves része az eszenciádnak, mert tegyük fel, hogy anyag, szellem és tudat egy kontinuumot alkot. Ha ez így van, akkor egyik alkotó elemre sem mondthatjuk, hogy illuzió. Valami olyan lényegre tippelnék, amit a Mátrixban az orákulumnál a kanálhajlító fiú mond Neonak: "...nem a kanál mozog, hanem te magad," tehát az anyag=szellem igazságára.
 

 
 
>>> LSD, út az igazi tisztasághoz? <<<
samankodo2010. szeptember 16. 14:15
 
 
hat en nem az ironiat erzem.. megengeded ( hogy mast erezzek )? :D sorry...
 

 
 
>>> A valóság <<<
sonek2010. szeptember 16. 13:50
 
 
húh. ez így kicsit szétbonyolított. de megpróbálom kihámozni. a megkülönböztetés, vagyis a disszociálás az újkori és főleg a modernkori ember manifeszt érzékszerve. az individuáció alapmozzanata ez a megkülönböztetés- kirkegaardi felfogásban. szellemtörténetileg az asszociálás-érzékszerve (mindez szellemi értelemben) időben megelőzte a fent említettet, tehát: az ember előbb megtanulta, miképpen azonosítson mindent a Szellemmel (Purusa), majd ezt talán elfelejtvén rájött, miként különböztessen meg mindent a Szellemtől. a gondolatmeneted kulcsa ebben keresendő, mert az, hogy mindent azonosított a szellemmel később átalakulván, a Szellemtől való különbségeket kezdte inkább feltételezni.... a negatív theológia egyik fundamentális mozzanata. összegezvén: történetileg a Minden-Egy megelőzte a Minden-Egy akar lenni-de nem az-t.
 

 
 
>>> Salvia Divinorum <<<
procyon2010. szeptember 16. 13:21
 
 
Elfelejtettem mondani, hogy 4 napja átültettem a Salviámat egy nagyobb cserépbe a neutron-féle földkeverék használatával! ;)
A szobámból, ahol csak nagyon minimális fényt kapott, áthelyeztem a konyhába (nyugati ablak), sokkal több fény éri. Eleinte a levelei befelé fordultak, de naponta többször, 2-3 óránként kap vízpermetet, így kezdi összeszedni magát. A több fény és az átültetés úgy tűnik jó hatással lett rá, mert már jönnek az újabb hajtások.
Táprudat adhatok már neki, vagy várjak még pár hetet?
Apropó, neutron, télen mivel locsoltad? (Esővíz hiányában...)
Csapvizet nem nagyon akarok neki adni, csak ha nincs más lehetőség.


Más: úgy döntöttem, továbblépek a használatával és beszerzek egy pipát meg egy bongot.
Bongból ezek a szimpatikusak:
1.: http://greenshop.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&pr
oduct_id=1311&category_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=38

2.: http://greenshop.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=flypage-ask.tpl&pr
oduct_id=508&category_id=16&option=com_virtuemart&Itemid=38

Viszont attól félek, hogy az első esetében kicsit kicsi a dohánytartó része, még fél gramm is alig férne bele. Mit gondoltok?

Pipából pedig ezt néztem:
http://greenshop.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&produ
ct_id=75&category_id=20&option=com_virtuemart&Itemid=38

vagy
http://greenshop.hu/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&produ
ct_id=58&category_id=20&option=com_virtuemart&Itemid=38


De attól félek, a hosszuk alapján ezeknek sem túl nagy a fejük.
Szóval szerintetek?
 

 
 
>>> LSD, út az igazi tisztasághoz? <<<
jackob2010. szeptember 16. 13:02
 
 
samankodo erezd az ironiat
 

 
 
>>> A valóság <<<
mulder2010. szeptember 16. 12:54
 
 
Igazad van, sonek. Rosszul tettem fel a kérdést. A megmaradt ellentétet valószínűleg nem lehet tovább dualizálni. Viszont ha úgy nézzük, hogy megkülönböztetjük a nem létező anyagot a létező szellemtől, az dualitásnak számít,nem? Mert ha minden egy, akkor e kettő is egy, és ha ezt a logikát követem, akkor már nem lehetne létjogoslutsága szétválasztani az egyet nem létező anyagra és létező szellemre. Erre akartam kilyukadni.
 

 
 
>>> A valóság <<<
sonek2010. szeptember 16. 12:22
 
 
a dualista világnézet nem a anyag/szellem, tellurikus/uranikus, szoláris/lunáris stb. ellenpontozásból fakad? tehát ha az egyiket tagadod, akkor a másik önmagában miként 'dualizálódik'? a kérdésedre a válasz, legalábbis ezen logikai megfontolást követvén: nem.
 

 
 
>>> A valóság <<<
mulder2010. szeptember 16. 11:51
 
 
Az anyag tagadása nem a dualista világnézet fenntartása? Ez csak egy kérdés...
 

 
 
>>> Psychostimuláns <<<
peti902010. szeptember 16. 11:48
 
 
vérem máe leveték azt mondták semmi baja
de még se áll reggel meg tőből hullik a hajam ha csak megsimitom a fejem rengeteg hajam hullik vitamin hiány nem lehet az tuti rengeteg vitamint ettem
innen gondolom hogy tönkre ment a vérkeringésem
meg közbe bizserget a fejem oda ment az összes vér szerintem de megyek még kedden is orvoshoz
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 133698)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!