DAATH

A kaland csupán egy helyesen fogadott kellemetlenség. A kellemetlenség csupán egy helytelenül fogadott kaland.

Gilbert Keith Chesterton

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


[20250114] Aláírásgyűjtés: Európai Polgári Kezdeményezés a pszichedelikus terápiákért
[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (53636 - 53655)

 
 
>>> BÉKE/Pax/Peace/Mir/Shanti/☮ <<<
Nargile2008. szeptember 21. 20:23
 
 
http://tarkamagyar.blog.hu
 

 
 
>>> A kert gyönyörei <<<
cup_of_tea2008. szeptember 21. 19:36
 
 
Létezik már Mo-n pszichedelikus kert? És mi lenne ha létezne?
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
precíz2008. szeptember 21. 19:18
 
 
Megnéztem, sajnos tényleg penész. Megpróbálom hagyni nőni egy kicsit, aztán átteszem táptalajra, meg egy kicsit agar-ra.
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
precíz2008. szeptember 21. 18:38
 
 
Köszi a tanácsokat.
Igen, FSRE-től származik eredetileg. Ahogy így elnézem, a linken a képeket Blue-green Molds-ra emlékeztet a dolog. Még a pohárban van, úgyhogy megpróbálok mellég fecskendezni egy kis hypó oldatot aztán meglátjuk. Az agar opció sztem kedden megvalósulhat, mert akkor kapok agart az iskolai laborból.

PshyFarmer: Azért nem gondolom, hogy mici kékülés, mert a mellette lévő cubensis telepek is ilyen jeleket mutattak. Csak erősebben. Azokat pont ma délután dobtam ki.
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
tester2008. szeptember 21. 18:17
 
 
preciz:
Hogy a penész vagy a mici az erősebb csak akkor derül ki ha találkoznak.
Az esély hogy így leterem megvan, de a penész mindent meg fog fertőzni a környéken, egy tiszta printet sem tudom elképzelni hogy hogy lehetne belőle készíteni.

De ha nagyon meg akarod menteni van jópár lehetőség.

Először meg kell szabadulni a penésztől

-hipó
1:200 arányú hipós oldatban áztatva a penészgomba spórája elpusztul, maga a penészgomba viszont életben maradhat, úgyhogy érdemes a fertőzött részt kivágni.

A termesztett gombát egy ilyen híg oldat még nem bántja.

Várhatsz míg a micéliumod eléri a maximális méretét, ezalatt viszont a penész is nőni fog még, de csinálhatod most is így viszont kissebb lesz a micéliumod amivel folytathatod.

Ha még a pohárba juttatsz valahogy hippós vizet, és csak ezután bontod ki, és vágod ki a fertőzött részt nagyobb esélyed lesz a penészspórák terjedésének visszaszorítására.

Remélhetőleg a mici már eléggé beszőtte a süti maradék részét hogy az egyben maradjon miközben kb 20 percig ázik a hippós lében.

Ezzel aztán érdemes beoltani gabonát, vagy szalmát vagy kókuszrostos trágyát vagy valami hasonló bulk szubsztrátot hogy nagyobb adag micéliumot kapj.
Ezeket -a gabonán kívül - érdemes lehet lepermetezni egy gyenge 1%-3%-os H2O2-vel ez elég nagy előnyhöz juttathatja a gombáid, de megfelelő sterilitás meg tisztaság mellett ez nem szükséges.

A hipót mindenképp ajánlom, a penészgombát alaposan megszorongatja, a spóráit főleg, ha így sikerült megszabadulni a fertőzött részektől, a maradék, tiszta micéliummal már bármit kezdhetsz, továbbolthatod akár egy LC-be is, vagy az említett bulk szubsztrátok valamelyikébe.

4 esetből 2ben így sikerült megszabadulnom a penésztől, egyszer szalmán egyszer kókuszroston, a másik kettő is csak azért nem sikerült meg nem vágtam ki a fertőzött részt így a penész visszatért, igaz hogy spórát már nem hozott (abból gondolom hogy nem volt színe) de közelebbről megnézve látszott ahogy falja fel a micimet.

Persze agar-agar ra lenne a legjobb ráoltani de gondolom ez számodra sem opció.

MAKET
jó lenne tudni hogy honnan rendeltél, de ha FSRE akkor nincs mit csodálkozni, sokszor olvasni hogy beletellik pár hónapba, vagy éppen elveszik a pénz amit küldenek nekik.

Ráadásul most szünetel is, pár hsz-el lejjebb le van írva h pontosan meddig.
 

 
 
>>> "A" pszichedelikus zenék <<<
sven2008. szeptember 21. 17:48
 
 
http://www.youtube.com/watch?v=TLJPJOxW3PA
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
pshyFarmer2008. szeptember 21. 17:47
 
 
Precíz: ne parázz az nem fertőzés hanem sima pszilocin kiválás ha zöld akkor penész vagy sokmásszín a kéken kívül de nekem is amikor volt panám bekékült az egész micije nem para. nekem van gtm ha nö neked cserélünk? ezt nézd át és ha tényleg fertőzés:
http://www.shroomery.org/5276/What-are-common-contaminants-of-the-mushroom-culture


MAKET: honnan rendeltél?fsre?ha igen spanomnak se kültek sokaggyára vissza mert nem küldött spórát nekik.
 

 
 
>>> Miaz amit sosem válalnál be, vagy amire már azt mondtad, ezt nem! <<<
mertj2008. szeptember 21. 17:47
 
 
1x nem vállaltam be, hogy megegyek egy kockarámát
 

 
 
>>> Party ajánló <<<
1xű2008. szeptember 21. 17:15
 
 
egy korai félreértés miatt nem lett milleniumi albert de megtört a kenderböjt ugyan|ezen félreértésnél fogva.
biztos így volt jobb, mert nekem nem mindig szóltak a legjobb utaztatós zenék. U-Recken azt játszotta, hogy nem engedte letenni a lábamat.

mindig ennyire parkolóvá alakul a környék? mármint a hova parkoljak a nagy kopasz fekete autómmal?
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
MAKET2008. szeptember 21. 16:46
 
 
hali.. éniis bajban vok. kb 1 honapja rendeltem a sporát és semmi, fel se hivtak, emailt se küldtek. ha valakinek nem nagy gond hogy msn-en elmagyarázza mit, honnan, hogyan.. nagyon hálás lennék ugyanis már minden megvan csak a spora hiányzik és már nem bánnám ha beindulna a dolog. szoval ha valaki tud segíteni akkor megadom az msn-em.... elöre is köszi
 

 
 
>>> Ecstasy tabletták (CSAK TABLETTA-INFÓ) <<<
2008. szeptember 21. 16:08
 
 
Szín: zöld
Logó: Dávid-csillag
Forma: kerek

Zöld, kerek tabi, felezővel a hátulján, Dávid-csillag v napocska mintával.
Nem jó bogyó...szemét... MDMA-t nem tartalmaz vagy max kis mennyiségbe, inkább MCPP(ha megnyalod keserű,enyhén csípős az íze). Masszív kis tabi, alig lehetett feltörni.
Én orrba tettem fel, utána kb félóráig meg sem birtam mozdulni. A szememből ömlött a könny, az arcom kipirult, hol úgy éreztem hogy égek, hol majd megfagytam. E mellé hányinger is társult, ami az egész estét végigkísérte a hőhullámokkal együtt. Aki lenyelte azon gyomorfájás lett olykor úrrá, volt aki hányt is.Táncoltatni abszolút nem táncoltatott, viszont olykor görcsösen röhögtünk. A hatása alatt a perifériás látásban enyhe hallucinációk léptek fel. Aludni képtelenség volt utána. Másnap kegyetlen fejfájás, kedvtelenség volt jellemző.
Nem ajánlom senkinek.
 

 
 
>>> Miaz amit sosem válalnál be, vagy amire már azt mondtad, ezt nem! <<<
paradicsom2008. szeptember 21. 15:38
 
 
Egy szobában lenni sokáig önmagammal... az már durva lenne.. :D
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
precíz2008. szeptember 21. 15:27
 
 
SOS!
Segítségre lenne szükségem. A múlt héten oltott panaleolus cyanescens-ekkel van gáz. A pohár egyik felén szépen terjed a finom, fehér mici, nem messze tőle pedig ott egy csúnya kék penészfolt. A mici sokkal nagyobb a penésznél (a penész kb. 0,5cm átmérőjű, a mici pedig olyan 5-6cm). Legyőzheti a fertőzést? Vagy, ha nem is győzi, le, teljesen, de elkezd teremni, akkor a spórákat is megfertőzheti?
 

 
 
>>> Miaz amit sosem válalnál be, vagy amire már azt mondtad, ezt nem! <<<
balashh2008. szeptember 21. 14:23
 
 
Én az análsexet nem vállalnám be...
 

 
 
>>> Miaz amit sosem válalnál be, vagy amire már azt mondtad, ezt nem! <<<
cup_of_tea2008. szeptember 21. 14:14
 
 
Gondoltam benézek ide is:)
Mit nem vállalnék be? Akár hány l-el is van:)
Hm...stimulánsokat(ecstasy, speed és egyéb (met)amfetamin cuccokat). S mért? Mert így se vagyok egy vastag ember, nem lenne mit mozgósítania...plusz szerintem ott is maradnék tőle. Valamint angyaltrombitát és legfőképpen légyölő galócát nem.
 

 
 
>>> Kenderböjt <<<
LapoSmaDár2008. szeptember 21. 13:44
 
 
nekem nyaron volt egy 6hetes szunet. es ugy raadasul h nem is terveztem be, csak csak valahogy nem volt idom szvni, meg eszembe se jutott.par het utan esett le h amugy man mien reg kentem:) nemtom mi van, de most is joval kevesebbszer futok bele, meg persze az is motival h ne vegyek, hisz 3 het mulva szureti bal (:
 

 
 
>>> Aktuális drogtémák <<<
KarelGott2008. szeptember 21. 12:17
 
 
...ez a fű vs pia...kicsit elgondolkodtam,vagy 2ms erejéig...
igen Ők is emberek
emberek hülye véleményekkel,olykor valódi értékekkel,érzelemekkel...
hányingerem van
 

 
 
>>> játékok, amiket jó betépve játszani <<<
Elma_MAn2008. szeptember 21. 11:53
 
 
Pong 4D!
http://www.yomgaille.com/pong/#
Ha tehetitek próbáljátok ki 4 emberrel:)
 

 
 
>>> Aktuális drogtémák <<<
teletabi2008. szeptember 21. 11:17
 
 
" mégis dübörög tovább a keceli technoparti és már most borítékolni lehet, hogy negyed évente legalább egy fél tucat fiú és lány otthagyja a fogát ... " /index-et fikázó írás,ha keresitek/

Ez a csodálatos megállapítás a http://www.fankadeli.hu -ról való.

Kecelen tényleg rendszeresen halnak meg emberek partykon ?

Ejj...a régi szép idők, amikor a repperek még kokósok/crackesek,füvesek voltak és nem jólétükben unatkozó politizálni kezdő alkoholisták :(
 

 
 
>>> "A" pszichedelikus zenék <<<
Funkbwoy2008. szeptember 21. 06:47
 
 
http://www.youtube.com/watch?v=Nvz6tFgDKBA
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 133697)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!