DAATH

Összetéveszteni a dolgokat a nevükkel, ez a hit.

Jean-Paul Sartre

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


[20250114] Aláírásgyűjtés: Európai Polgári Kezdeményezés a pszichedelikus terápiákért
[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (63971 - 63990)

 
 
>>> kerdes az ecstasy-rol <<<
teletabi2008. január 7. 11:57
 
 
Az mdma tényleg megterhetli a vesédet, fõleg ha iszol is rendesen mellé.
Ha ütve van, akkor azt érzed az ízén. pl tiszta sp íze van.
szal no para...
 

 
 
>>> Természetvédelem <<<
Zaxxon2008. január 7. 11:18
 
 
egy elég érdekes betegség, a csávó tőle úgy néz ki mint egy fa....

http://www.indavideo.hu/video/DURVA_BETEGSEG
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
shine2008. január 7. 10:52
 
 
A spórák légmentesen lezárt pohárból ,alufólián keresztül ugye nem terjednek :D ??
 

 
 
>>> Drog Etikai Kódex <<<
Iorek_Byrnison2008. január 7. 10:08
 
 
Álommanó:

Én úgy látom, nincs szó erőltetésről: azon vagyunk, hogy végiggondoljuk és tisztázzuk, mit gondolunk az etikus droghasználatról. Ha pl. szülő is vagy meg drogos is (vannak ám ilyenek), akkor már egyéb felelősség is felmerül. Másrészt ami a gombatermesztés meg az evergreen topicot meg az élménybeszámolókat illeti, remélem, nem gondolod, hogy a yard nem olvassa a daatht.

xerfield:

Köszi a Nietzsche idézetet, nagyon tetszik!

Egyébként meg természetesen nem köteleznék se felnőttet, se gyereket a trogozásra, és egyáltalán nem zárom ki az elementáris, misztikus létélmények lehetőségét trogok nélkül (bár megjegyzem, sokan a trogokon keresztül jutnak el a trog nélküli tudatállapotváltoztatásig: ez se szükségszerű, csak elég gyakori).

Szerintem éppen ezért az iskolai felvilágosító munkát igazából nem a drogokra, hanem a megváltozott tudatállapotokra kellene kihegyezni. Lehet, hogy ez röhejesen idealistának, elrugaszkodottnak tűnik, de az a helyzet, hogy a Waldorf-iskolákban tanítanak többféle olyan gyakorlatot is, ami meditációnak nevezhető, továbbá az ünnepeik is (szerencsés esetben) valódi szakrális élmények tudnak lenni gyerekeknek, szülőknek, tanároknak egyaránt. Egy ilyen tantervi elem része lehetne az őszinte és nyílt beszéd arról, hogy az ilyen csúcsélmények elérésének eszközei között ott vannak az úgynevezett kábítószerek (szent anyagok) is. Így tudom elképzelni ezt. A "te majd csináld máshogy, mint ahogy én csináltam, legyél jobb, mint én voltam" típusú igény, ha gyerekek felé támasztják, tapasztalataim szerint minden egyes esetben rosszra vezet. Variáció csak abban lehetséges, hogy mennyire rosszra.

Ajtóablak:

Máshol (a homeopátiában és a pszichoterápiában) tanultam meg, hogy segíteni annak lehet (és annak "szabad"), aki ezt kéri. Ebből számomra az következik, hogy a saját élményeimről mesélhetek, de a pszichedelikumokat ajánlani csak roppant ritka esetben lehet: ha valaki a segítségemet kéri, és én valóban úgy gondolom, hogy egy trip segítene rajta. Én gájdoltam már savval néhány embert, és ezek éppen annyira meghatározó élmények voltak, mint a legfontosabb tripek. A felelősség nagy, rontani nagyot lehet, viszont segíteni is nagyot lehet. Szerintem még akkor is fontos döntést kell hozni, ha a másik áll elő a kéréssel: van, akinek simán azt mondanám, hogy nem vállalom, meg olyan is, akinek nagyon hangsúlyosan mondanám, hogy szerintem ezt nem kéne csinálnia.

A professzionális gájd ötlete viszont (bár logikus, meg minden) valahogy mégis taszító. Mégpedig azért, mert azt hiszem, a döntéshez, hogy valakit elvállalok-e, meg hogy milyen feltételekkel vállalom el, mint "gájdoltat", nem elég az anyagok ismerete, a tripes tapasztalat, hanem több kell: körülbelül az, ami ahhoz kell, hogy valaki jó pszichoterapeuta legyen. Tehát inkább azt mondanám (és persze ezt mondja a MAPS is), hogy vissza kéne adni a pszichotropikumokat a pszichoterápiának.
 

 
 
>>> Drog Etikai Kódex <<<
Iorek_Byrnison2008. január 7. 09:57
 
 
Nyúl:

"Te elismertetésről beszélsz, meg beolvadásról.
Én felvilágosításról és megismertetésről.
Not the same."

Ehhez képest abból a hozzászólásodból, amire reagáltam (61.):

"én ezt az egészet nem úgy képzelem, hogy van a daath, ami egy social group, egy privát belterjes kis szubkultúra a maga írott és íratlan kőbe vésett szabályaival, hanem egy civil önérvényesítő csoport is egyben, mely megpróbálja magát elfogadtatni a többséggel"

Most akkor elfogadtatásról (elismertetésről - vagy van valami nagy különbség, amit én nem ismerek?) beszélsz, vagy nem?

Aztán: hogy mennyire van kivetődve az X társaság az Y társaságból (drogbarát kisebbség a xenofóbiás többségből): lehet, hogy félreértelek, de mintha arra utalnál, hogy a daathos közösség mintegy magát rekeszti ki azzal, hogy picsog, ahelyett, hogy hatékonyan kommunikálná magát. Szerintem ez nem túl fair: egy olyan társaságról van szó, amelyik még egy rendes találkozót sem szervezhet meg anélkül, hogy parázna, nem jelenik-e meg gate-crasherként a rendőrség. Mindannyiunkat a börtön, de legalábbis hosszadalmas és nagyon kellemetlen büntetőjogi procedúra fenyeget. Elmondani, hogy ez értelmetlen és igazságtalan, szerintem nem picsogás: lehet, hogy közösséget épít. Hiszen látod, az öncenzúra is erősen megjelenik: van aki azt mondja, szerintünk persze a drogok jók (is lehetnek), de azért gyerekeknek ilyent nem mondjunk ám! Hát miért ne? Miért hazudjunk nekik?

Aztán: "van ám olyan is, hogy X és Y" - mintha kicsit elszaladt volna veled az absztrakció: szerinted tényleg van olyan, hogy valaki egyszerre hiszi azt, hogy a drogozás megfelelő elővigyázatossággal akár roppant hasznos önismereti/ istenismereti munka is lehet, meg azt is, hogy aki drogozik, az ördöggel cimborál és biztos pusztulás az osztályrésze? Hát lehet, hogy van ilyen, de az erősen hasadt állapot: aki erre képes, azzal nem érdemes vitázni.

Egyébként kezdek arra a következtetésre jutni, hogy nem vagy velejéig romlott, csak nagyon gyorsan, gyakran érthetetlenül és meggondolatlanul írsz. Ja és piszkálódni azért szeretsz. :D

acid rain:

Egyrészt megkérdőjelezem a filozófiai alapvetést: ami "semmilyen cél felé nem visz", az lehet, hogy haszontalan, de nem értelmetlen. A haszonelv egyáltalán nem az egyetlen elv, amely a világot szervezi, még csak nem is a legfontosabb. Mi a haszna egy puszinak? Egy szerelmes versnek? Egy bulinak? Egy festménynek? Hogy szép? Az hasznos? Hát szerintem nem. Értelmes: az az értelme, hogy szép. Haszna meg nincsen. Ha mindig csak a haszon számít, kialakul a falanxter. Egyébként tetra-holist, de nem rematch, szerintem sem.

Romulus:

A flyer jó ötlet, ha cél hogy a daath szélesebb körben ismert legyen. Akár lehetne névjegykártya formátumú is, aminek a terve felkerülhetne ide, és bárki annyit nyomtat vagy csináltat belőle, amennyit akar, és osztogathatja. (Ezt bárki megteheti most is.) De kérdés, hogy cél-e. Ha hirtelen sokan idetalálnak, azok egy jó része ellenséges meg troll lesz. Ez a moderátor munkáját nagyon meg fogja nehezíteni. A daath nekem alapvetően nem érdekképviseleti szervezetre, hanem sokkal inkább sportklubra hajaz: ha pl. a paplanernyőzésről beszélgetnénk itten, egyáltalán nem biztos, hogy arra vágynánk, hogy egy rakás olyan ember kezdje el nekünk ecsetelni a paplanernyőzés veszélyeit, aki maga nem paplanernyőzik. Lehet, hogy tenni kéne a tudatlan többség informálásáért, de lehet, hogy erre nem a daath széleskörű népszerűsítése a jó megoldás.

A kódex (ha egyáltalán létrejön valami), szerintem egyáltalán nem lesz könyv méretű, hanem inkább csak egy 8-10 oldalas brossúra. Talán elég lenne ezt is megtervezni és közzétenni. Aztán ha arra akarunk gyűjteni, hogy nyomtassunk belőle pár ezret és szétküldjük (iskoláknak, stb.), lehet, bár tartok tőle, kevés helyen jutna el a diákokig.
 

 
 
>>> Koncentráció, meditáció, kontempláció <<<
Airborn2008. január 7. 02:52
 
 
Nem értek vele egyet (lopás önmagadtól, stb), de ez is egy nézőpont érdemes megnézni
(bár az 500-1000 mg LSD nekem kicsit soknak tűnik :)
 

 
 
>>> Koncentráció, meditáció, kontempláció <<<
Airborn2008. január 7. 02:40
 
 
http://uk.youtube.com/watch?v=iGbSPIOe1io
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
S á M á N2008. január 7. 02:10
 
 
http://www.shroomery.org/5276/What-are-common-contaminants-of-the-mushroom-culture


Itt megtalálhatóak. Ha fertőzött akkor ajánlatos eltávolítani kukába. Ha nem vagy benne biztos akkor pedig kvarentinba helyezni. (elkülöníteni) Azt a zöld foltos sütit jól becsomagolnám ügyelve hogy ne terjedjen a spórája a levegőbe és kidobnám.
 

 
 
>>> Salvia Divinorum <<<
psyViator2008. január 7. 02:05
 
 
Ha ketten csinaljatok akkor a legmelyebb stadiumban abszolut nem erzekelitek egymast ( ahogy semmi mast ) a csillapodaskor pedig max egymasra neztek es probaltok beszelni - tobb kevesebb sikerrel. Szerintem ez maganyos dolog es egyedul jo csinalni ugy h valaki figyel h ne setalj ki az ablakon. A sitter tapasztalt legyen es ne ijedjen meg amikor rangatozol horogsz es ilyen dolgokat muvelsz - akkor erzed a legjobban es abbol kar kilenditeni :D
 

 
 
>>> Trip Toyz <<<
Bye2008. január 7. 01:53
 
 
http://www.wimp.com/maze/

Csak hanggal játszátok és kitartóan, a 3.pálya után kezd bedurvulni a helyzet..elég mókás kis játék és meglepően jó lesz!
 

 
 
>>> LSD, út az igazi tisztasághoz? <<<
tripster2008. január 7. 01:33
 
 
Ha Stanislav Grof lennék, akkor biztosan azt mondanám, azonnal vegyen be még több LSD-t. De mivel nem vagyok, így igazán jó javaslatom nincs. Sok pihenés, nyugodt környezet, barátok.
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
zeep2008. január 7. 00:35
 
 
Jó lenne ,ha össze lenne foglalva h melyik színelváltozás veszélyes és melyik nem...de a legjobb, ha egyáltalán nem bízod a szerencsére..
 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
Bye2008. január 7. 00:34
 
 
Én nem kockáztatnék...bármilyen színelváltozás gondot okozhat, szerintem nem éri meg kísérletezni..
 

 
 
>>> Party ajánló <<<
Erebos2008. január 6. 22:39
 
 
nah igen, psybabán az volt a legnagyobb flash amikor összefutottunk :))))))))) kicsi a világ no :))))) am azax jó volt :)))) csak ő maga nem volt ott :DDDDD de a zenék jók voltak , meg a hely is :))))))
 

 
 
>>> Ecstasy tabletták (CSAK TABLETTA-INFÓ) <<<
2008. január 6. 21:51
 
 
Szín: barna
Logó: dollár
Forma: kerek

Egészen jó kis pötty, pörget is rendesen, szeretgetős, picike flashek...
Olyan másfél, két darabtól egész jól van az ember. Buliba is nagyon jó, csak nekem több kellett belőle, emiatt én 10/7-et adnék rá.
 

 
 
>>> Asztrális Projekció <<<
espeke2008. január 6. 20:26
 
 
csak érdekességként, hogy van ilyen:

egyik nap, ugy 1 hónapja kb, eros erzelmi toltessel gondoltam vkire. vhogy ragondoltam. aznap lefekudtem aludni es az almodtam, hogy volt fesztivalra igyekszunk cinematic orchestrara, vmi élénk zöld szín van és egy, mintha vmi fakocsi mellett talalkozom J-vel. Ő rá gondoltam előtte, érős érzelmi töltéssel. Átkaroltuk egymast es arra gondoltam, hogy megcsokol. Megcsokolt. Én meg mondtam neki, hogy mit embert szeretem. Valami fura, világoskék (olyan farmervilágoskék meg fehér) fény sugárzott belőlle. Aztán vége lett, felébredtem és bár jó álom volt oké, nem gondolkoztam rola többet, mígnem megkérdeztem J-t msn-n, hogy van. Épp akartam írni, de vártam vele, hogy vele álmodtam, míre azt írja, hogy nagyon közel érez engem. Én is így éreztem. Már majdnem beirtam, vele álmodtam, mire ő: azthiszi velem álmodott, nagyon közel érez engem és zöld poló volt rajtam. Ááá. Teljesen biztos vagyok benne, hogy egy alomba voltunk és találkoztunk és nagyon fura érzéseink voltak egymással kapcsolatban, és egyékbént is közel érzem őt, mint embert -valamiért. De a 'valóságba' ilyen dolgokrol, ennyire mélyen nem beszéltünk mégis az álomba nagyon közel voltunk egymáshoz. Valahogy van vele valami kapcsolat.

Szoval ilyen van, mert ez így megtörtént. Mintha az a kékesfehéres szin lett volna, valamiféle érzelmi kisugárzása. Elég érdekes volt. Napokig közel éreztem magamhoz az élmény után.

Megprobáltam, hogy be lehet e valakit hívni álmomba, de az nem sikerült :) Lehet van erre módszer, érdemes lenne kisérletezni vele. Pl. akár ugy is, hogy mindkét fél tudatosan törekedik erre.

az álmoknál még azaz érdekes, mikor épp mész le álomba, de még nem vagy ott. néha ilyenkor betudatosodok és akkor látom mit, hová rak az elmem és teljesen mas tudatallapottal gondolkozom olyankor. olyan kreativ problem solving féle dolog is, asszem ha vmin nagyon agyalsz ébrenlétbe, akkor ebbe a félálom statebe ezt 'tudatalatt' megoldod. ha ebren tudsz maradni megfigyelheted, egeszmas tudatallapot :)

 

 
 
>>> Gomba termesztés <<<
shine2008. január 6. 19:40
 
 
2sütiben a mici gyönyörű szépen fejlődik, viszont van pár folt ahol még nem fonta be teljesen ,az a rész viszont olyan zöld mint a pázsit, viszont a mici mellette teljesen fehér ,erős szövés...gondolom ez is baj és veszélyes??!!
Mert a micin nem látszik probléma ,de alatta csupa zöld..
 

 
 
>>> Party ajánló <<<
Sennin2008. január 6. 19:29
 
 
01.26.: Colorstar a Gödörben! Gondolom nem lesz ingyenes...
 

 
 
>>> Party ajánló <<<
Zaxxon2008. január 6. 16:28
 
 
felírtam a noteszomba! Mondjuk 25.én vizsgázom, de én szeretnék menni.
 

 
 
>>> Drog-jogosítvány, azaz drogosítvány <<<
Nargile2008. január 6. 16:10
 
 
bobmadil: a jelenlegi globális erőviszonyokkal és a jövő esélyeinek latolgatásával foglalkozik ez a korábbi cikk:

http://href.hu/x/29if

Az én téziseim a drogtilalom végével kapcsolatban a következők:

1) A drogtilalom egy globális politikai konstrukció, csakis globális perspektívából érthető meg.

2) A drogtilalmi paradigma elsőszámú képviselője, fenntartója a világban az USA.

3) Jelenleg nem tűnik valószínűnek, hogy az USA gazdasági-politikai szupremáciája az elkövetkező 10 évben megszűnne vagy jelentősen meggyengülne - hosszú távon viszont ez valószínű.

4) Minden olyan tényezőnek nagy jelentősége van, ami az USA-nak a drogellenes háború melletti elköteleződését gyengítheti.

5) Jelentős szempont a költségvetési szempont: évente 50 milliárd dollárt költ az USA a drogellenes háborúra, ezt a gazdasági növekedés jelenlegi üteme mellett lehet fenntartani.

6) Ha jön egy nagyobb gazdasági válság az USA-ban, zuhan a dollár a világon, és a szövetségi kormánynak komolyan el kell gondolkodnia a felesleges kiadások lefaragásán, annak áldozatul eshet a drogellenes háború is - mint ahogy az alkoholtilalom is áldozatul esett a nagy gazdasági világválságnak.

7) Ha ez nem következik be, akkor a globális drogtilalom még hosszú évtizedekig fennmarad, amíg a gyökereit lassan, de céltudatosan rágcsáló centrifugális erők végleg szétfeszítik a kereteit.
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 133698)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!