 | 
Legfrissebb hozzászólások (89611 - 89660)
 |  |  | | | | |  |  |  | | | Nem csak az anyagozókra jellemző. Itt van a saját példám, sohasem használtam semmilyen drogot vagy szert. Aztán lám csak mégis... Volt egy fura szokásom még ált.isk.-középiskb-ban, mégpedig hogy amikor az utcán mentem és valami jármű vagy épp gyalogos elment mellettem (akár egy tárgy mellett haladtam el én magam), néha úgy éreztem, hogy utána kell néznem még egyszer. Igy aztán kb. pár percenként ment ez az utána fordulás. Persze semmi különöset nem néztem meg az adott elhaladón, csak újra kontaktust létesítettem vele, mert ezt kellett csinálnom. Nem tudom miért, de éreztem hogy ezt kell. Aztán még volt és van sok más is. A rendszámokat is szoktam figyelni, és keresem bennük az értelmes vagy az asszociálható szavakat, azt hogy mit üzennek nekem. Ahogy lora írta a 22-es ben, én is újra arra jutottam hogy nincs mit nézni a külvilágon. Ahogy utazok, közlekedek, semmi újat nem látok. Miért töltsem hát el a gondolataimat és az érzéseimet üres, unalmas jelenetekkel. Úgyhogy mostanában másra figyelek. Megint csak nem használok semmit hogy kizárjam a számomra már untig ismert unalmas világot. A földet nézem. Vagy épp a levegőt, vagy semmit. Bambulok és közben szokatlan tapasztalataim vannak. A levegő sokszor szemcsés és az egész kép mint egy zajos tv-műsor. A szemcsék mozognak. Az úttest néha hullámzik. Néha csak nagyon lassan jut el az agyamig hogy mi micsoda. Színeket, fényeket, formákat látok, de az értelmezésig néha el sem jutok. A hangok és a képek különválnak. Pl. látom hogy valaki beszél, de nem a hangból hanem hogy mozog a szája. A hang valahonnan máshonnan jön, és nem áll bennem össze automatikusan a kettő. Ez persze nem egy napi 24 órás állapot, de egyre gyakrabban benne vagyok, és ez jó. Mindeközben valami abszolút közömbös életérzésem van. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Peter Malinowski agykutató (kognitív neuropszichológia-oktató) és buddhista tanító, liverpooli John Moores Egyetem munkatársa nyilvános előadást tart május 29-én, hétfőn este hatkor a Villányi úti Konferencia Központ és Szabadegyetemen (ÁVF, Budapest, XI. ker. Villányi út 11-13.) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Azért kell hozzá egy realplayer,hogy legyen rp codec. realmedia.com talán,de origo szoftverbázisában egyébként biztos van. A műsor meg jó volt.Viszont a party-"F.Benedek:Dealer" parhuzamot nem ertettem. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Mint jeleztem téma volt még régebben ebben a topikban mik is ezek a szattva-radzsasz-tamasz, meg mit jelentenek. Aztán erre írtam rá hogy anyag, energia, tudat, de nemtudtam melyik származik melyikből, vagy hogyan, és mondtam, majd utánanézek. Aztán ez megtörtént.
Másrészt ma volt beszámolásom ind filozófiából, és mivel ez a téma tetszett, de volt amit nemvágtam, elhatározásom lett e téma irányába terelni a beszélgetést; s hogy ezt tudjam-vágjam, még le is írtam ide a fórumra, mert akkor mégiscsak összeszedtem már egyszer.
Az érzés meg a gondolat régebben szerintem nagyon össze volt forrva, ma már szerintem kevésbé, de persze egyéntől is függ. Mivel a gúnák egymásba átalakulnak és létrehozzák egymást, rövid időn belül követhetik egymást, egyszerre érezheti őket az ember; de mégis más jellegűek. Van olyan is, hogy egy gondolat nem szavakból álló, hanem kép, vagy bármi, (akár értelmezhetetlen is lehet,) egy érzelem vagy egy érzet gondolata is lehet, és utána ez kiváltja az érzelmet, vagy akár érzetet is. Mivel ez a gúnákra jellemző. A gúnákat értelmezve, alkalmazva el lehet jutni a szuggesszióhoz, vagy egy agykontrollos programozáshoz; csak a gúnákról szóló tudás a Krisztus előtti időkből származik, utóbbiak meg mostanság témák ebben a formában.
Ha valamit jelezni szeretnék ezzel az csupán az, hogy érdekes, érdemes, figyelemreméltó.
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Csomag kibont. Magok megmos. Permet és egyéb maghéjról eltávolod. Magok darál. Viszonylag hideg enyhén citromos vízbe betesz. Eddigi munka gyümölcse sőtét hűvös helyre tesz. Munkás vár 3-4 óra, közben időnként megrázogat. Gyümölcs leszűr. Sűrű maradék kidob. Gyümölcs elfogyaszt... :) (ha nincs maghéj a gyomorban vagy permet az oldatban akkor nincs gyomor para se hányás az udvarban) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | ha kérdezhetem neked direkt olyan viszgálatod lesz amivel amphetamint akarnak kimutatni a vizeletedből? mert ált.labortesztekkel nem szokták ezt vizsgálni, csak célzottan mikor tényleg arra kíváncsi,hogy van-e benned drog. csak úgy nem szoktak ilyet kérni az orvosok, a teljes vizelet és vérképnek ez csak így spontán nem része szal no para.vagy neked direkt megakarják nézni?? ez kamion??? mesélj már ! |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Grat Metta a beszámolódhoz! Nagyon tetszett:)) szakállmakáll...egész jó lehetett, bár a haloperidol, meg alapból szerelmibánatra gombázni kissé durva nem? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | remélem most is válszoltok jkössz |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | hy!
mulkor is kielégítő válszt kaptam a kérdéseimre, most is válaszoltok.: hány napig tudják kimutatni a vizeletemböl az ekit? esetleg hogyan tudom "felgyorsítani" a kiürülés folyamatát? milyen módszerrel vizsgálják még h ekiztem e? előre is köszi |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Az ampullára az van írva hogy i.v. vagy i.m használatra. Annyira nem tartom magam tájékozatlannak, orvos vagyok, használtam többször a szert (nem magamon). Kiválóan lehet vele altatni, akár iv. akár im. hatásos, igaz utóbbiban a hatásbeállás kicsit tovább tart (4-5 perc). Sokan számolnak be utólag egyébként kellemetlen élményekről, de mivel az altatásra szorulók lényegesen nagyobb dózist kapnak, gyorsan átlöki őket a szer azon az első pár kellemetlen percen és hamar bealszanak tőle. Mindegy, én se im., se iv., se máshogy többet nem nyúlok ehhez. Jó kis eki, attól jobb nem kell. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | esetedben teljesen különválik a gondolat az érzéstől? ezt az egyet tudtam szintézisként leszűrni.
(a gunák és a szent ágostoni időfilozófiával, valamint kvantumfizikai tapasztalattal rendelkező tudathálóban manipuláló máguscsemeték sorsa ez magyar indológusok filozófia öncsömörgyönyörét olvasgatva?)
vagy mit szerettél volna jelezni e hozzászólással?
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | windows media player classic :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Bocs, gyerekek de én analfabéta vok, milyen programmal tudnám megnyitni? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | hát igen, kicsit korai volt a tápoldatozás, másrészt szerintem adhatsz nekik több vizet is, én olyan 1 dl-t javaslok és nem muszály minden nap öntözni, elég akkor ha úgylátod, hogy kiszáradt a föld teteje... szerintem az a pár csepp a tövére igen kevéske... ellenvélemény? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | arock777
nem is gondoltam ilyesmire, csak mire fsre-töl megjönne, addigra lesz máshonnan is ha minden igaz :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | MeDMaN: Köszi a segítséget és szólni fogok Bob bácsinak mindenképp! ;-)
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | dokipepe: Ezt a tájékozatlan szerhasználat tipikus példájának tartanám... A ketamint izomba nyomják, nem vénába. Veszélyes dolog tudás nélkül kísérletezni. Olvass utána, pld. Daath anyagismertetök. Még szerencse, hogy nem lett nagyobb bajod. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Re: 340-343 A 3 ősminőseg meg a szánkja-filozófia témához
Tamasz, radzsasz, szattva
Tamasz: sötétség. súlyos és befed, természete a csüggedés, dolga a megfékezés. Tehetetlenség, az anyagi síkon nem csupán a tömeg képviseli, hanem a merev rendszerek változtatatlansága is. Lelki oldalát közömbösség, tudatlanság, változással szembeni ellenállás jellemzi.
Radzsasz: por, légtér, a középső világ a föld és ég között, szenvedély is asszociációs körébe tartozik. Oszlopként tart, de ingatag; mibenléte a viszály, funkciója a mozgatás. Energia jellege közismert, ám ezt lelki síkon - tán tévesen - a szenvedéllyel szokták azonosítani.
Szattva: létezés, lényeg, jóság, helyénvalóság, lény, értelem, kiválóság, szubsztancia. Könnyű, ragyogó, lényege a vonzódás, célja a megvilágítás (ragyogás, megjelenítés). Információjelentésére a definíciójában kétszer is szereplő megvilágítás utal elsősorban. A szattvára nekünk sincs igazán megfelelő szavunk, a koherenciát és a struktúrát is magában hordozó információról van szó.
Nagyon tömören ez van Ruzsa Ferenc: A klasszikus szánkhja filozófiája című könyvében, meg még egy csomó jó dolog erről a témáról, érdemes.
Ez egy nagyszerű analógia, nagyon sok dologra jó, írja a könyv is, hogy jól rá lehet érezni a használatára, meg pl. pontos megfelelői a mi tehetetlenség, energia, és ~információ szavainkra.
Szerintem az anyag és energia majdnemhogy magától értetődik, de lehet mondani tehetetlenségnek is az anyagot, az nekem nem tetszik annyira. Az meg, hogy intelligencia, megvilágít, megjelenít dolgokat, ez különben is, de a kvantumfizikában a tudat(megfigyelő) szerepét még hozzávéve főleg elég szerintem ahhoz, hogy a szattvát tudatnak hívjuk, vagy hívjam.
anyag, energia, tudat, test,lélek, szellem, érzet,érzelem,gondolat tér, idő, ???élet??? stb
Szent Ágoston jutott arra még, hogy az idő a lélek kiterjedése, és ha jól megnézzük az érzelmek megélésére jellemzőbb inkább az időbeliség; a gondolatok, ideák azok számomra inkább időn kívül eső természetűek. Mondjuk érzelem és gondolat szerintem régen nem volt ennyire tisztán különválva, mint most. Aztán a gunákra jellemző hogy "párosodnak, támogatják, megszülik, felülmúlják egymást"; belelépek egy szögbe kivált egy érzetet(fájdalom), aztán gondolatot (beleléptem a szögbe), majd érzelmet (bosszúság). Persze ez mehet oda-vissza, stb.
Szerintem ezekre a gúnákra ráérezve, tudva milyen jellegűek, meg alkalmazva őket analógiás láncban a misztikában, és a mágiában lehetett és lehet kezdeni dolgokat.
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Nekem nem jött be. Calypsol nevű rendes, ampullás készítmény. Csak keveset toltam be belőle, vénásan, mondom megnézem milyen. Első 1-2 másodperc bevezető euphorya, utána zúg a fülem, berregés, a kezem csíkokat húz,minden visszhangzik, rohadtul feszít a fejem, a szemem, halálfélelmem volt. Jött a róka is de mint egy tűzoltófecskendőből. Ez a kellemetlenség kb 15 perc, utána leizzadva lefeküdtem. Ahogy behunytam a szemem, groteszk ábrák, lények, egymásba átalakultak, mondhatni ijesztő, igazi bad trip. SOHA többet ketamint! |
| |  |  |  |


 |  |  | | | | |  |  |  | | | Az Ecstasy tabletta adatbázis debütált a Petöfi Rádió "Drogéria" c. müsorában! Részletek az Aktuális topicban. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Citromlével kivonni az lsa-t? hogyan? nagyon jó lenne ha válaszolnátok. Nekem eddig 3 trippem volt, mindig rágva, joghurttal fogyasztottam. És egyszerűen nem tudom megenni... Még a szagától is hányingerem van, még a magok látványától, de még a csomagolástól is. Valahogy ez maradt bennem. A 3.trippemnél hánytam, de előtte, amikor rágtam, akkor éreztem, hogy ez nem okay. Pedig első alkalommal tetszett az íze,lol! Kávédarálóm nincs, de ez a citromlés jó megoldásnak tűnik, csak valaki írja le pontosan, miről van szó!
Ti amúgy mindig használtok mellé zöldet? :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | talajnak meg 50% virágföld 25% homok 25% perlit |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | jah kicsit korai volt tápozni még... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | hm, igazad van, ez valami vékony szar, de teljesen elvoltam szálva az izgalomtól, nah mind1, kössz, |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | tar_: Kilométerröl látszik hogy semmi köze a san pedróhoz: http://images.google.com/images?q=san+pedro+cactus
teletabi: Általános alkaloidkivonás az Ayahuasca topicban volt nemrég részletezve. Meszkalinra nem jellemzö a kivonás. 25 cm oszlop vagy 6 gomb hamm. |
| |  |  |  |


 |  |  | | | | |  |  |  | | | bocs, pejotos tipicba irtam, ezt nem vettem észre, szal ez lenne a 26os kaktusz, könyörgöm, valaki mondjom valamit, biztosra, san pedro vagy nem san pedro?
http://tdupload.atw.hu/tar_/kaktusz/ |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Köszönöm a segítséget, megfogadom amit mondtatok! |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Gáz van babám... Én is vitflórát használtam, és 8ból 5 megpusztulóban van. Egy hetesek (8cm) és megöntöztem őket a leírásnak megfelelő töménységű bigyóval. Rá egy napra a tövénél elkezdett barnulni és elvékonyodni.Nem kellett volna? Fakereszt? :( Kettő totál kidőlt, három még életképesnek tűnik... esetleg... Táptalaj 60% virágföld, 40% reszelt hungarocell. Lehet, hogy a talaj szar? Öntözni csak a tövére szoktam, naponta kétszer néhány cseppet, amíg átázik a föld kb 1cm sugarú körben. Valaki valamit gyorsan! Brühühü :( qn3dskukacmaffiaponthu vagy ide |
| |  |  |  |


 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Részvétem az úrnak! És Magyarországnak is. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | (ja és a bácsi a fenekén pipil közben... értem már mér fontos neki, hogy embereket tanítson...) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Arock! A vermi jó vizes volt aztán ki lett főzve (kukta). Ami benne maradt víz annyi. Olyan rettentően azért nem. Arock, én a jelenlegi tapasztalatommal már azt mondanám a nagymamának hogy tegye be a cuccot casingbe, amíg nem kapja el a penész a be nem nőtt részt. Nagymama betet félig benőtt sütiket casinbe és teljesen beszövődött a casing. Nem biztos, hogy érdemes tökölni csak sütivel. Nagymama szerint a casing a tutti. Ezt bizonyítja a vermi mellett növő "gyümölcs". Amúgy kb. 25 fok és szerintem olyan 90-92 pára. Szólj Bob bácsinak, hogy intézkedjen.
Csá |
| |  |  |  |


 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Ezt a hajnalkára gyógyszer témát én már nagyon rég felvetettem de még senki sem tudott rá válaszolni se itt se a gyógyszertár topicban. Szóval vannak pont gyomorpanaszokra gyógyszerek (pl No-Spa). Akkoriban nemcsak a hasfájás hanem a hányingerre való gyógyszer hatását is kutattam, amiből csak annyi lett h a B6 nem használ semmit. Mivel én rég nem hajniztam a magok megrágta undor miatt, kivonni meg nincs időm, igy nemtudtam kipróbálni külömböző gyógyszereket. De ha ujra találozok a Hajnival 1 No-Spa ott lesz a zsebemben :) |
| |  |  |  |


 |  |  | | | | |  |  |  | | | Szent
Tudod mi a legdurvább ezzel a programmal kapcsolatban? Az egy dolog, hogy igaz amit leírnak rólam benne. De beírtam egy teljesen más nevű ember nevét is (még ellenkező nemű is), akivel egy napon születtem, és neki is ugyanazt írta ki. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Nah..most toltam el 5 patron (csak annyi volt itthon). Úgy csináltam, hogy a szám elé tettem, aztán úgy adagoltam. Igazából semmi különöset nem tapasztaltam, először elkezdett zsibbadni a két karom, aztán az arcom is, majd a hasam. Ezen egy kicsit elmosolydtam, aztán végülis ennyi volt. Jahmeg egy kis hányingerem volt, de nem volt vészes. Úgy vélem, hogy így nem elég hatásos, sok gáz kárba veszett, de ez biztosan a rutintalanságomnak köszönhető. Azt hiszem lufiból sokkal előbb "megütne". |
| |  |  |  |


 |  |  | | | | |  |  |  | | | | nah...Gén, vagy valaki ?! |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Azt hol írták le? Hanyadik hozzászólás? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | világoskék mercis.úgy néz ki mint a kék kinais csak merci logo van rajta.sztem jó,nem olyan pörgetős inkább beszélgetős.nekem sokkal tovább tartott mint a ck. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Ha virágföld akkor már B legyen, de inkább tiszta homok, nem túl mély tálban, nem szabad, hogy elfedje valami a magokat( a fény miatt ), mindig nedvesen kell legyenek, de nem szabad, hogy megrohadjanak, + magas páratartalom és 25 ( +- 5 ) C fok, szal érdemes egy kis üveglapkával lefedni a tálkát, és ezt rendszeresen szellőztetni, nehogy begombásodjon. Nagyjából ennyi, ha kikel( ha jó minőségű a mag akkor kikel ) és megnő egy picit lehet tűzdelni. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Sehogy. De ezt az ad hoc érvelést már igazán megszokhattad volna. |
| |  |  |  |


 |  |  | | | | |  |  |  | | | MeDMaN: Milyen nedves volt a vermi amire a nagyi a sütit rakta és milyen hőmérsékleten tárolta a sütit miután kirakta? Szobahőmérséklet? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | lacicybin01: Az fsre-n tulképp nem netről rendelsz hanem postán. De te tudod hogy mit akarsz vállalni és mit nem! Én nem akarlak rábeszélni semmire csak válaszoltam a kérdésedre és adtam egy tanácsot. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Tipp: por alakban ínyre kenni |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | a heverom a kaktuszait ugy ültette, hogy a föld tetejére szorta a magokat, mivel fény kell a magok kicsirázásához. florimo általános virágföldet használt. eddigi sikerei: 27db elég kicsi peyote kaktusz. |
| |  |  |  |

|