DAATH

Az igaz és a hamis a nyelv kategóriái, nem a dolgoké. Ha nem volna nyelv, igazság és hazugság sem létezne.

Thomas Hobbes

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


[20250114] Aláírásgyűjtés: Európai Polgári Kezdeményezés a pszichedelikus terápiákért
[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (91541 - 91560)

 
 
>>> Daath bölcsességgenerátor <<<
metta2006. április 11. 03:15
 
 
"
nincsenek emberek csak pozíciók!
A pesszimista énem...
"

-egy robotpilóta vallomásai (részlet)
 

 
 
>>> Rémálmok <<<
metta2006. április 11. 03:12
 
 
"Tehát a materialisták előkészítették a talajt a világ összeomlásához, az elanyagosodáshoz, a mennyiség uralmához, vagy ha úgy tetszik a Kali-yuga végéhez.
De munkájuk mára nagyjából véget ért. Már nem is lehet ennél inkább eltávolítani a szellemet a transzcendenstől."

dehogy.
a materializmus pont hogy kimondása, valaminek, amit embernek nevezett tudattal beojtott közepes adaptációjú állatfajta egészen odáig félt belátni...
és ezek szerint azóta is.
ez a magasabb rendű vertikális létmagyarázat kicsit a középkorra emlékezet engem, bármilyen megközelítéssel is firkálgatjuk...
 

 
 
>>> Rémálmok <<<
metta2006. április 11. 03:07
 
 
nemtomnemtom...
ha én lennék a földi tudósok egyik legnagyob bika -akit mások erre a posztra predesztinálnak- és adott konzisztenciában nem lenne nálam elvárhatóan logikusabb konszenzus-elme -mint pöllö einstein anno- akkor,
ha eljutnék egy általam kiszámíthatatlannak vélt paradigma-regenerációig
elkezdének hinni istenben,
vagy valamiben, valakiben, aki megmagyarázza...
ez a titok.
csak ismételni tudom:
meg kell érteni, hogy kísérleti fázisunk alantas, és még igen sok feltérképezni valónk van mindenhol.
 

 
 
>>> legalize <<<
metta2006. április 11. 03:02
 
 
v. inkább:haszontalan haszonélvező...
 

 
 
>>> Daath bölcsességgenerátor <<<
Félelemreszketés2006. április 11. 01:05
 
 
Bocs tetra de az 553. hozzászólásod bűdületes hüjeség SZÁMOMRA!
Kissé szüklátókörűen tekintesz a szabadságra és ugy tűnik kevés aspectusból szemléled!
De ne utálj a véleményem miatt inkább vitassuk meg!
 

 
 
>>> Ecstasy tabletták (CSAK TABLETTA-INFÓ) <<<
2006. április 11. 01:00
 
 
javítás: ahogy=ahol :)
 

 
 
>>> Daath bölcsességgenerátor <<<
Félelemreszketés2006. április 11. 00:54
 
 
nincsenek emberek csak pozíciók!
A pesszimista énem...
 

 
 
>>> legalize <<<
Én+te+ö=gén2006. április 10. 23:31
 
 
haver :)
 

 
 
>>> Ecstasy tabletták (CSAK TABLETTA-INFÓ) <<<
2006. április 10. 23:25
 
 
Üdv mindenkinek!

Találtam egy reportot a fehér cápásról pillreports-on, íme:
http://www.pillreports.com/index.php?page=display_pill&id=3038

Pillreporter
 

 
 
>>> "A" pszichedelikus zenék <<<
ynul2006. április 10. 23:20
 
 
off:

bishop nemsikerült, eh.


on:

Steve Roach - Desert Solitaire
 

 
 
>>> Ecstasy tabletták (CSAK TABLETTA-INFÓ) <<<
2006. április 10. 23:18
 
 
aaaaa: Megkérdezhetem tőled, körülbelül hol található meg az a hely Mo-on, ahogy van dávidcsillagos laszti?
Mert, hogy fejér és pest megye határán nincsen, csak gáz laszti, az is biztos :S....

Üdv: progi
 

 
 
>>> Honnan ismerni meg a San Pedrot? <<<
lacicybin012006. április 10. 22:42
 
 
felső kép peyote alsó kép san pedro...
szerintem cukorba mártva egész jó "pikáns" íze van a peyotenak :)
 

 
 
>>> legalize <<<
lacicybin012006. április 10. 22:39
 
 
na most megtudtam, hogy mi a regisztrált bútor, de mi az aki ugyenezt csinálja, de nuku haszonnal? aka nem húz le senkit és nem is kér pusz lóvét???
 

 
 
>>> A pszichedelikumok közelebb visznek-e Istenhez, vagy eltávolítanak Tőle? <<<
helio*2006. április 10. 21:52
 
 
a 237 második felét kiegészíteném:

Szerintem a Biblia szó szerinti értelmezése folytán kevésbé a lényegi tartalomra, mint inkább a (2000 évvel ezelőtti emberekhez igazított) öntőformára kerül a hangsúly.
A hagyományok megörzését nem a rugalmatlan világi gyakorlaton keresztül kéne megvalósítani. Ha az egyházszervezet a közlés módjában kicsit sem alkalmazkodik az aktuális társadalmi felfogó- és befogadókészséghez, az egy csomó félreértéshez és elidegenedéshez vezet.
Ennek a "maradiságnak" az egyetlen pozitív hatása, hogy a (az igazi) hívők erősen kötődnek az egyházukhoz, így kevésbé a médiához.
Ez stabil kultúrális alapot jelent, de nem kéne az építőmunkásnak saját magát is bebetonoznia...
...meg ilyesmi
 

 
 
>>> Rémálmok <<<
ezotera2006. április 10. 21:51
 
 
lehet, hogy egy Szídjuk a nyúédzs-t topikot kellene nyitni.
nagyon tetszettek ezek a megközelítések és jómagam is ezeket vallottam egészen a közelmúltig.
A New age révén kerültem én is kapcsolatba a spiritualizmussal(agykontrollos voltam,vagyok, egyre jobban leszek:)), de szerencsére nem csak ezúton. Ezek után számomra is alapvetően jó szándékú és némely estben jó eredménnyel is kecsegtető mozgalmaknak tűntek.
A szemléletváltozást egy általam mostanában állandóan emlegetett szerző, René Guénon gondolatai hozták meg. A mennyiség uralma és az idők jelei című munkájában keményen bírálja a neospiritiszta mozgalmakat(1945!).
A könyv alapvetése a modern világ válsága. A modern szellem, mint olyan, a legsúlyosabb deviáció, ami csak létrejöhet. A primordiális tradíciótól való eltávolodás már réges rég megkezdődött, az ún. Nyugaton, ennek mégis legnagyobb úttörője Descartes volt, aki megalapozta azt a tudatlanságot, ami a mai emberek sajátja és amit legjobban a materializmus szóval lehet jellemezni(ennek egyik csúcspontja az "állatgép" fogalma).
Tehát a materialisták előkészítették a talajt a világ összeomlásához, az elanyagosodáshoz, a mennyiség uralmához, vagy ha úgy tetszik a Kali-yuga végéhez.
De munkájuk mára nagyjából véget ért. Már nem is lehet ennél inkább eltávolítani a szellemet a transzcendenstől. Most jön be a deviáció következő fázisa, amit Guénon "transzponált materializmusnak" hív, abban az értelemben, hogy a materializmust már a korporális világ határain túlra szállítja.
Ebben játszik hatalmas szerepet-talán akaratán kívül is-a nyúédzs. Olyan tudományok, mint a metapszihika, már a "lelket akarják megmérni".
Ezek aztán gazdag táptalajt biztosítanak az önmagukat igazoló tudományos mítoszoknak.

A másik, ami miatt majdnem agymenést kaptam:
Gén, ez a hasonlat hatalmas!
"A hit- és fogalomrendszerek materialistoid konvertálása során a nyúédzs a gömbalakú dolgokat a négyzetalakú lyukon próbálja átpasszírozni (na ez hülye hasonlat)"
Az előbb idézett könyvben Guénon a modern világ széttöredezését, a mennyiség uralmát pont a gömbtől a kockáig való átmenetben ábrázolja. Itt most nem fejteném ki, miért is, de annyit megjegyzek, hogy a tökéletes gömb, vagy ennek síkbeli megfelelője a kör soha nem jelenik meg az anyagi világban(gondoljunk csak a megfoghatatlan pi-re).
Szóval Gén, Te most vagy magas metafizikai felkészültséggel rendelekezel, vagy gondolatolvasó vagy: de tulajdonképpen ez a kettő ugyanazt jelenti.
 

 
 
>>> Salvia Divinorum <<<
Én+te+ö=gén2006. április 10. 21:34
 
 
Szeder 2 slukk szalviás élménybeszámolója a Könyvtárban:
http://daath.hu/showText.php?id=139
 

 
 
>>> A pszichedelikumok közelebb visznek-e Istenhez, vagy eltávolítanak Tőle? <<<
anjou.2006. április 10. 21:34
 
 
Gén:

Végülis... :)
 

 
 
>>> daath gyarapodások <<<
Én+te+ö=gén2006. április 10. 21:31
 
 
Újabb gyarapodás:

Könyvtár -> Beszámoló
Szeder: Symmtrical EarthGround (2006)
http://daath.hu/showText.php?id=139
 

 
 
>>> Pipák és vizipipák <<<
Én+te+ö=gén2006. április 10. 20:56
 
 
Almából pipát... hehe tényleg.
Beugrott az emlék két elévülési idö és ötezer mérföld távlatából.
Szívószállal kifúrni az almát, fogpiszkálóval lyuggatni "rácsot", majd a füstaktus után Mátyáskirályos meseillusztrációként "eb aki a pipáját meg nem eszi" bioreciklálással eltüntetni a tárgyi bizonyítékot.
 

 
 
>>> A pszichedelikumok közelebb visznek-e Istenhez, vagy eltávolítanak Tőle? <<<
Én+te+ö=gén2006. április 10. 20:40
 
 
anjou.:
"Szóval eszerint a gondolat menet szerint, ha vki a tudatalatijában "turkál" akkor Isten akarata ellen tesz? Mert, ha azt szerette volna, hogy tudjuk mi folyik a tudatalatinkban, akkor nem alkota volna meg a tudatalatit?"

Ugyanezzel a logikával: ha nem szerette volna, hogy "turkálunk" a tudatalattinkban, akkor nem alkotta volna meg a tudatalattit.
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 133699)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!