DAATH

A kitűnőség nem egyedi cselekedet, hanem szokás. Az vagy, mit ismételve csinálsz.

Shaquille O'Neal

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok

VEZÉRLŐPULT

Témakörök

Új hozzászólás


Regisztráció

Jelszócsere

Emailcsere


Legrégibbek

Előző tucat


Teljes lista

Következő tucat

Legfrissebbek


ADATOK

Kategória:

Egyéb anyagok


Létrehozó:

Én+te+ö=gén


Létrehozás ideje:

2009. március 10.


Utolsó hozzászólás:

2026. május 16.


NÉPSZERŰSÉG

Érdeklődés:

16272 letöltés
219 hozzászólás


KERESÉS

Mit:



Hol:

anyagok
könyvtár
fórum
kapcsolatok


[Rendben][Törlés]



[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


A Tea Útja

Én+te+ö=gén, 2009. március 10.

Mielőtt hozzászólnál vagy új témakört nyitnál, olvasd el a DAATH fórumának irányelveit!

 
99. kep2010. június 15. 15:11
 
 
20 perc?! Felesleges ezeket a teákat áztatni 2-3 percnél tovább, ráadásul pazarlás is, mert a "füves" teák egyik előnye a filteresekkel szemben, hogy többször is felhasználhatod őket. Nekem a teás boltban matéhoz 70C fokos vízhez mondtak 2, maximum 3 percet. Fél liter vízhez 2-3 teáskanálnyi adagot. Általában 1 litert szoktam főzni és 5 kanállal rakok bele.

Interneten olvastam, hogy 70-90C fokos vízben kell főzni, így jóval szabadabb a dolog. Nyilván nem kell hőmérő, mert a buborékokból látja az ember, hogy miújság van.

Így én kétszer szoktam áztatni ugyan azt az adagot. A teás boltban a csaj azt mondta, hogy harmadszorra is mehet, de akkor már adjak hozzá még 1 teáskanálnyi matét. Ezt próbáltam, de meguntam a dolgot, mert akkor a 4. főzethez már kevés volt a korábbi adag és a +1 hozzáadott friss tea pedig pazarlásba ment, mert ugye azt már nem különíthetem el -így csak egyszer főzhettem le.

3 perc áztatás általában elég szokott lenni a teáknak.
 

 
98. deeptrip2010. június 15. 13:14
 
 
Aham. Matéból amúgy hány teáskanálnyi kell 3 deci vízhez? Zöld teából én 1-1,5et szoktam de mintha matéból ez kevés lenne létezik?? Pedig áztatom vagy 20 percet.
 

 
97. spirit2010. június 15. 08:22
 
 
Igen, nagyon is!
Aztán azt hozzá kell tenni, hogy amit a boltokban itt kapsz, az egy átszitált überdelux minőségű cucc, és noha minőségileg ezek is nagyon jók, sőt, de például kell szitálni őket, szóval jár egy pici munkával, de hát na bumm, nem nagy dolog.

Egyébként most megint felfedeztem magamnak egy-két új érdekességet, majd írok róluk!
 

 
96. deeptrip2010. június 13. 16:03
 
 
Köszi, ez tényleg olcsó! Amúgy tripdeep kukac gmail pont com, működnie kell. :S
 

 
95. spirit2010. június 13. 14:07
 
 
Deepp!


Catuaba: http://www.maya-ethnobotanicals.com/product_browse.phtml/catid/subid/herbid_100
Mate: http://www.mate-tee.de/catalog/index.php?cPath=6&osCsid=320667156038088c8f1e66216fb6ee62

Kellemes szürcsölést!:)


Hja, privátban megírhatnád az email címedet!:)
 

 
94. deeptrip2010. június 13. 00:42
 
 
hanaura írd már le, hogy mi ez az oldal az Isten szerelmére! :D
 

 
93. spirit2010. június 12. 23:50
 
 
Amit most egy másik barát jóvoltából kipróbálhatok, az a mulungu, és még a maca-t sem teszteltem, pedig sokan dicsérik.
Elfogyott a catuaba-m, amiről tudott, hogy három totál különböző fafajtának a kérgét is jelentheti, most kaptam egy másik fajtát, és a jövő héten rendelek abból amit eredetileg ittam, illetve szürcsölgetem a matékat, néha egy kis kokával megízesítve...:)
 

 
92. spirit2010. június 12. 23:46
 
 
Deep!
Egy külföldi oldalon amit a barátom talált, 5-6EU-ért vannak nagyon fullos teák, de ez az ár magyar viszonylatban egész jó!
Például lapachpot, amit szintén imádok, találtam én is még ennél kevesebbért is, pedig azt is többnyire rohadt drágán adják.
 

 
91. deeptrip2010. június 12. 23:18
 
 
http:// http://www.egeszsegtarhaz.hu/teak-italok/elvezeti-teak

Ezekről vélemény? Van mate is 500 gramm 2500ért. A Hyson teák elvileg jók, szerintem 750 125 grammért se rossz ár (találtam 1db blogbejegyzést róla).
 

 
90. spirit2010. június 12. 11:24
 
 
Deep!
A nemsokára tartandó egyéves blog-születésnapra invitáltalak levélben.
Illetve úgy tűnik, hogy csak akartalak...:))))))
 

 
89. CrIMe2010. június 9. 08:30
 
 
Én szárított leveleket (2-3 nagyobb levél kicsit öszetörve) szoktam kifőzni egy kv-s kanálnyi fekete assam- al, isteni...
 

 
88. hemplar2010. június 8. 20:39
 
 
én pont az utóbbi időben próbáltam párszor, szárítva is nyersen is, ráöntöttem az éppen forrni készülő vizet, leszűrtem, vártam 10-20 percet azt helló
grammot nem tudok mondani de egyszerre két jóónagy marékkal belenyomtam az tuti.
nekem kevésbé jött be, ilyen fura, zsongó állapotba kerül az agyad-homlokod, miközben a gondolkozás picit letisztul. de persze nem kell nagy dologra gondolni, szerintem ezt a részét nem sok dologra lehet használni. mindenesetre állítólag egészséges, nyugtató stb. :)
 

Keresés e témakörben:

|< Legrégibbek  < Előző tucat  Teljes lista  > Következő tucat  >| Legfrissebbek 


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!