 |  A Tea ÚtjaÉn+te+ö=gén, 2009. március 10.   |  |  | | | 111. spirit | 2010. június 17. 18:10 |
| |  |  |  | | | Hahahaha, ez jó!!!!!:))))))
Igen, hát sokféle élénkíteni is tudó dolog van, én is azt vettem észre hogy mind kicsit másképpen hat. Meg aztán lehet ezekkel kísérletezni is, erősebb-gyengébb, ritkábban-gyakrabban, és sok más dolog, de egy biztos: Ha csak a természet adta lehetőségeket nézzük, számtalan út van a reggeli ébredésre!:) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Ja és persze ne egy csík spuri szintű hatást várj el tőlük. :D |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | tester jaja az jó kis cucc, én mondjuk az íze miatt ettem nem is gondoltam rá, hogy megfelelő mennyiségű koffeint lehetne bevinni vele!
Steven a maté egy próbát meg ér tuti. A kávé, tea is van hogy máshogy hat egyénekre és ami még fontos, hogy mikor, milyen állapotban iszod és, hogy előtte ittál-e. Egy rendszeres kávéfogyasztó nem érzi agresszívnek a kávét mert tolerancia alakult ki és ez ennél a szernél a legszembetűnőbb.
Én nem iszom gyakran, de ha iszom mindig megüt. Fejfájás ellen nekem bevált (mint ahogy a fű is tisztán) és reggeli kómásságra is. Viszont ha bezabálok és utána iszom egy kávét az csöppet se gátol meg abban, hogy elaludjak.
Szóval ahelyett, hogy növelnéd az adagot inkább maradj a normál adagnál és ritkítsd a használatuk gyakoriságát. Ha minden nap koffein akkor inkább a tea szerintem. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 108. tester | 2010. június 17. 12:10 |
| |  |  |  | | | Kávéból nekem csak a kávéscsoki jött be, egész kávészemek vannak bevonva csokkerrel. Így nem olyan agresszív mint lefőzve, nem hirtelen üt hanem fokozatosan, hosszú időn keresztül, mondjuk kell is pár óra mire elkezdem érezni a hatását.
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Olvasgatva, a hozzászólásaitok, megjött a kedvem, hogy Én is kipróbáljak, valami olyasmi teát (pl, mate), ami reggelenként feldob, felpörget egy kicsit. Aztán most mégis elbizonytalanodtam, mert úgy látom, hogy nem nagyon lenne értelme, ugyanis nemhogy a fekete teától, de még dupla adag jó erős fekete kávétól se érzek semmit. A minap történt velem, hogy ittam egy kávét, és utána el is aludtam egyből. Abszolut nincs rám hatással az ilyesmi...
Ti mit szóltok ehhez? Vajon közrejátszik a szintetikus szerek használata? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 106. spirit | 2010. június 17. 08:41 |
| |  |  |  | | | Fl!
Privátban is fogok, bocsánat, volt egy kis kavarodás!:)))
A Dél-Amerika iránti elfogultságomat, ha akarnám se tudnám leplezni. Mellesleg a kávénak is van köze a kontinenshez, nem?:) Minden növénynek és mindennek van lelke, legalább is szerintem, és senkié se rosszabb. Egyébként a kávé ízétől én is megőrülök, imádom, de rettenetesen erős nekem a hatása. (Sok tejjel is:) A fekete teákkal is ugyanígy vagyok. Visszatérve a kávéra, mindent lehet így is alkalmazni meg úgy is. Se a jó, se a rossz alkalmazásról nem a növény tehet, ez tuti.
Így lett sajnos a kokateából, a kokalevél rágásból kokain anno.
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | 105. fL3x | 2010. június 17. 00:03 |
| |  |  |  | | | google kávé-első találat- "A kávé az egyik legismertebb növény.." akkor te tul.képpen diszkriminálsz bizonyos növényeket lelkület szempontjából. Akkor most szerinted a kávénak van a lelke vagy nincs vagy ha van akkor az agresszív vagy csak veled az; mással békepárti. ? Vagy a kávénak volt lelke csak ezek a mocskos fehér népek kiűzték belőle? Az nem tetszik nekem h mióta rátértél a spiritualizmus ayahuasca ágára azóta minden ami dél amerikából származik az szent ami a mi kultúránkba van az rossz,bűnbe esett,lélektelen. Egyébként személy szerint mind kettőt fogyasztom,mindkettő mást ad,máskor yo, más tulajdonságai vannak,de nem értem h miből érezted/tudtad meg stb h az egyik növény elfogyasztása során egy lélekkel van dolgod másiknál meg egy stimulánssal. tényleg érdekel már ha van ilyen tapasztalatod,vagy ez az egész csak ideológia:?,köszönöm ha válaszolsz ezúttal,nem úgy mint... ;P
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | 104. spirit | 2010. június 16. 22:21 |
| |  |  |  | | | Hát az lehet!:) Ha igaz, hogy a növényeknek lelkük van, márpedig igaz, akkor velük is lehet többféle kapcsolat, Nekem azért tetszik az, ha már tea témánál járunk, amikor egy pici szertartásosság is van a dologban, ami egyébként több teakultiváló kultúrában is fellelhető. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 103. fL3x | 2010. június 16. 15:07 |
| |  |  |  | | | omg. biztos azért agresszív a kávé mert ellopták a lelkét :( |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 102. spirit | 2010. június 15. 23:29 |
| |  |  |  | | | Deep!
Én korábban egész gyenge matékat ittam, mert valahogy úgy jött ki a lépés, hogy nagy mennyiséget volt alkalmam inni. Így kb fél literhez tettem egy evőkanál füvet. Mostanában keveset iszom, így azok erősebbek, kb két pohárhoz teszek vagy 3-4kanállal.
Én se vagyok egy vérprofi, távolról se, mondjuk szerintem a maténak lelke van, de viccen kívül. Többször áztatásról én is olvastam, sőt próbáltam is, de én maradok az egyszeri használatnál, azt hiszem, én 3-4őpercig áztatom.
Ha hulla vagyok, akkor ilyen erős poharakból ismételgetek. Én azt szeretem benne, hogy ha sokat iszom, vagy erőseket akkor se visel úgy meg, mint a kávé, aminek az ízét imádom, de egy rohadtul agresszív dolognak tartom. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Na jó srácok érdekelne, hogy nektek egy erős bögre maté milyen hatásokat produkál?
Csak azért kérdezem mert ma ittam egy erős adagot, hosszú áztatással és semmiféle stimulációt nem éreztem tőle. Tanulni próbálok, de nem vagyok túl hatékony, nem érzem azt hogy ez a szer támogatna a frissesség fenntartásába. A kávéra intenzíven szoktam reagálni és havonta párszor iszom csak, a teára reagálok a legoptimálisabban, a fekete reggel kómás fejre, amúgy meg zöld. Lehet kicsit sokat vártam a matétól? Sok helyen olvastam, hogy jobban stimulál, mint a tea. Annyit még hozzáteszem, hogy az altatóra a szervezetem fokozott mozgáskényszerrel reagál, hogy miért azt nem tudom, de azóta se vettem be altató gyógyszert. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Hát zöld és fekete teát én se áztatok 5 percnél tovább, de a maténál az estek 90%-ban 8-10 percet olvastam. Most megint 20 percig áztattam nem lett ettől keserűbb, mint egy tea esetében. Remélem ez már olyan adag lesz amit meg is érzek, hisz egy csésze zöld vagy fekete teát simán megérzek. |
| |  |  |  |

|