DAATH

Oly kincseknek, melyeket nélkülözhetetlennek tartunk, nem urai, hanem szolgái vagyunk.

Eötvös József

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok

VEZÉRLŐPULT

Témakörök

Új hozzászólás


Regisztráció

Jelszócsere

Emailcsere


Legrégibbek

Előző tucat


Teljes lista

Következő tucat

Legfrissebbek


ADATOK

Kategória:

Egyéb anyagok


Létrehozó:

Én+te+ö=gén


Létrehozás ideje:

2009. március 10.


Utolsó hozzászólás:

2026. május 16.


NÉPSZERŰSÉG

Érdeklődés:

16273 letöltés
219 hozzászólás


KERESÉS

Mit:



Hol:

anyagok
könyvtár
fórum
kapcsolatok


[Rendben][Törlés]



[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


A Tea Útja

Én+te+ö=gén, 2009. március 10.

Mielőtt hozzászólnál vagy új témakört nyitnál, olvasd el a DAATH fórumának irányelveit!

 
63. spirit2010. április 14. 16:23
 
 
"A mate tea Dél-Amerika kedvenc itala. A mate egészséges alternatívája a feketekávénak és a fekete teának. A guarani indiánok már évszázadok óta használták gyógyszerként, amikor az európai gyarmatosítók a XVII. században felfedezték. A mate teában található matein rokona a kávéban található koffeinnek, de másképpen hat szervezetünkre, mint a tea vagy a kávé. Nem pusztán élénkít, hanem szabályozza az idegrendszer működését: élénkít, ha fáradtak, lehangoltak vagyunk, és nyugtat, ha túlságon izgatottak. A mate kémiai tulajdonságaiban hasonlít a zöld teához, de annál táplálóbb. Jelentős mennyiségben tartalmaz ásványi anyagokat és vitaminokat."
 

 
62. shroomy2010. április 6. 12:33
 
 
Igen, mikor ennek utána olvasgattam én is ezt hámoztam ki a sok okosság közül, hogy koffeint tartalmaz, csak vannak még egyéb hatóanyagai ami miatt máshogy (lassabban) szívódik fel és mások a hatásai is.
Amellett hogy finom, sportolás előtt ad egy löketet, úgy mászol tőle hegyre mint a gép :)
 

 
61. Én+te+ö=gén2010. április 6. 11:07
 
 
hanaura:
Úgy tünik, nem létezik "matein" - a yerba mate fö hatóanyaga a koffein. http://www.erowid.org/plants/yerba_mate/yerba_mate_chemistry1.shtml
 

 
60. spirit2010. április 5. 20:15
 
 
Köszönöm, megkaptam, válaszoltam!:)
Fürge fiú vagyok:)))))


Remélem amúgy, hogy a "kihagyás" után aktív lesz ez a topic, nagyon kis téma ez!
 

 
59. kajszi2010. április 5. 19:54
 
 
Szia hanaura, egy mailt küdtem neked.
 

 
58. spirit2010. április 5. 18:03
 
 
Nekem is a mate a kedvenc teám, illetve a múltkor főztem kokateát, az is fantasztikus jó volt, minden téren. Nagyon finom, nagyon egészséges, és egészen lágy hatása van, ennek ellenére, hogy offoljak is jó szokásomhoz híven egy kicsit: én maradok a levelek rágcsálásánál, számomra az a csúcs.

Más:
Több helyen is olvastam több egymásnak ellentmondó írást a mate teáról, volt ahol és aki szerint tartalmaz koffeint, van ahol azt olvasni, hogy csak egy mateen nevű (remélem jól írtam) anyagot, aminek semmi köze nincs a koffeinhez.

Erről valaki tud valamit?
 

 
57. neutroncsillag2009. augusztus 13. 09:14
 
 
Akkor van remény :-) Nekigyürkőzök.
 

 
56. Sevil2009. augusztus 12. 22:17
 
 
Én már jó pár éve átálltam az ízesítés nélküli teázásra. Azóta másképp nem is tudom meginni a teát :)
 

 
55. Eper2009. augusztus 12. 18:37
 
 
Bármit meg lehet szokni, csak az idő a kérdés. :-)
 

 
54. neutroncsillag2009. augusztus 12. 14:17
 
 
Iszonyat jó ez a mate, én is csak ajánlani tudom. Engem rendesen bepörgetett, és elalvás előtt is beadi. Elég univerzális.
Más
Filózok azon, hogy átállok az ízesítés nélküli teázásra, de szörnyű így, meg lehet szokni egy idő után?
 

 
53. Eper2009. augusztus 1. 13:51
 
 
Tetszik ez az ivótök, csak szállítási költséggel együtt kicsit sok... majdnem annyi a szállítás, mint maga a termék. :-(
 

 
52. goloka2009. augusztus 1. 12:36
 
 
Már múltkor is téma volt, meg le is oltottak miatta egy páran, de tisztázzuk, hogy akkor most létezik-e matein vagy sem? Egy pár helyen arra hivatkoznak, hogy a koffein sztereoizomerje, de ez hülyeség, mert a koffeinnek nincs optikai izomerje. Szóval akkor most mi az a matein?

Az, hogy máshogy hat a növény (a tea, kávé, mate, guarana mind ide sorolható) valószínűleg sokkal inkább az egyéb vegyi anyagok koffeint módosító hatása miatt van, nem?
 

Keresés e témakörben:

|< Legrégibbek  < Előző tucat  Teljes lista  > Következő tucat  >| Legfrissebbek 


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!