 |  A Tea ÚtjaÉn+te+ö=gén, 2009. március 10.   |  |  | | | 63. spirit | 2010. április 14. 16:23 |
| |  |  |  | | | | "A mate tea Dél-Amerika kedvenc itala. A mate egészséges alternatívája a feketekávénak és a fekete teának. A guarani indiánok már évszázadok óta használták gyógyszerként, amikor az európai gyarmatosítók a XVII. században felfedezték. A mate teában található matein rokona a kávéban található koffeinnek, de másképpen hat szervezetünkre, mint a tea vagy a kávé. Nem pusztán élénkít, hanem szabályozza az idegrendszer működését: élénkít, ha fáradtak, lehangoltak vagyunk, és nyugtat, ha túlságon izgatottak. A mate kémiai tulajdonságaiban hasonlít a zöld teához, de annál táplálóbb. Jelentős mennyiségben tartalmaz ásványi anyagokat és vitaminokat." |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Igen, mikor ennek utána olvasgattam én is ezt hámoztam ki a sok okosság közül, hogy koffeint tartalmaz, csak vannak még egyéb hatóanyagai ami miatt máshogy (lassabban) szívódik fel és mások a hatásai is. Amellett hogy finom, sportolás előtt ad egy löketet, úgy mászol tőle hegyre mint a gép :) |
| |  |  |  |


 |  |  | | | 60. spirit | 2010. április 5. 20:15 |
| |  |  |  | | | Köszönöm, megkaptam, válaszoltam!:) Fürge fiú vagyok:)))))
Remélem amúgy, hogy a "kihagyás" után aktív lesz ez a topic, nagyon kis téma ez! |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 59. kajszi | 2010. április 5. 19:54 |
| |  |  |  | | | | Szia hanaura, egy mailt küdtem neked. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 58. spirit | 2010. április 5. 18:03 |
| |  |  |  | | | Nekem is a mate a kedvenc teám, illetve a múltkor főztem kokateát, az is fantasztikus jó volt, minden téren. Nagyon finom, nagyon egészséges, és egészen lágy hatása van, ennek ellenére, hogy offoljak is jó szokásomhoz híven egy kicsit: én maradok a levelek rágcsálásánál, számomra az a csúcs.
Más: Több helyen is olvastam több egymásnak ellentmondó írást a mate teáról, volt ahol és aki szerint tartalmaz koffeint, van ahol azt olvasni, hogy csak egy mateen nevű (remélem jól írtam) anyagot, aminek semmi köze nincs a koffeinhez.
Erről valaki tud valamit? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Akkor van remény :-) Nekigyürkőzök. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 56. Sevil | 2009. augusztus 12. 22:17 |
| |  |  |  | | | | Én már jó pár éve átálltam az ízesítés nélküli teázásra. Azóta másképp nem is tudom meginni a teát :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 55. Eper | 2009. augusztus 12. 18:37 |
| |  |  |  | | | | Bármit meg lehet szokni, csak az idő a kérdés. :-) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Iszonyat jó ez a mate, én is csak ajánlani tudom. Engem rendesen bepörgetett, és elalvás előtt is beadi. Elég univerzális. Más Filózok azon, hogy átállok az ízesítés nélküli teázásra, de szörnyű így, meg lehet szokni egy idő után? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 53. Eper | 2009. augusztus 1. 13:51 |
| |  |  |  | | | | Tetszik ez az ivótök, csak szállítási költséggel együtt kicsit sok... majdnem annyi a szállítás, mint maga a termék. :-( |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 52. goloka | 2009. augusztus 1. 12:36 |
| |  |  |  | | | Már múltkor is téma volt, meg le is oltottak miatta egy páran, de tisztázzuk, hogy akkor most létezik-e matein vagy sem? Egy pár helyen arra hivatkoznak, hogy a koffein sztereoizomerje, de ez hülyeség, mert a koffeinnek nincs optikai izomerje. Szóval akkor most mi az a matein?
Az, hogy máshogy hat a növény (a tea, kávé, mate, guarana mind ide sorolható) valószínűleg sokkal inkább az egyéb vegyi anyagok koffeint módosító hatása miatt van, nem?
|
| |  |  |  |

|