DAATH

Megtanultuk a történelemből, hogy semmit sem tanultunk a történelemből.

George Bernard Shaw

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok

VEZÉRLŐPULT

Témakörök

Új hozzászólás


Regisztráció

Jelszócsere

Emailcsere


Legrégibbek

Előző tucat


Teljes lista

Következő tucat

Legfrissebbek


ADATOK

Kategória:

Egyéb anyagok


Létrehozó:

Én+te+ö=gén


Létrehozás ideje:

2009. március 10.


Utolsó hozzászólás:

2026. május 16.


NÉPSZERŰSÉG

Érdeklődés:

16273 letöltés
219 hozzászólás


KERESÉS

Mit:



Hol:

anyagok
könyvtár
fórum
kapcsolatok


[Rendben][Törlés]



[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


A Tea Útja

Én+te+ö=gén, 2009. március 10.

Mielőtt hozzászólnál vagy új témakört nyitnál, olvasd el a DAATH fórumának irányelveit!

 
51. deeptrip2009. július 29. 01:29
 
 
Aki adni akar a feelingre, de a megtakarításokra is annak:
http://www.naturprodukt.hu/hun/index.php?page=shop.product_details&flypage=garden_flypage&product_id=161&category_id=74&manufacturer_id=0&option=com_virtuemart&Itemid=74

Sajna nem írják milyen anyagból vannak a dolgok. :/
 

 
50. deeptrip2009. július 29. 01:25
 
 
Találtam egy jó összefoglalót:

"A matein lényege, hogy nem csak élénkíteni képes, hanem szabályozni is tudja az idegrendszer működését. Azaz élénkít, ha elfáradtunk, lehangoltak vagyunk; ellenben nyugtatni kezd, ha túlságosan felpörögtünk, izgatottak vagyunk. "

"Mélyebb alvás: Hihetetlen, de a mate tea nem zavarja az alvást. Igazság szerint segíti a pihentető alvást és növeli a gyors szemmozgással (REM) járó alvásciklust, csakúgy, mint a mély alvást (delta állapot). Sokan állítják, hogy kevesebb alvásra van szükségük, amikor a mate teát használják, mivel mélyebben alszanak."
http://teazo.freeblog.hu/tags/a_stabilitast_nyujto_zold_mate/
 

 
49. goloka2009. július 28. 22:44
 
 
Igen, a mate szerintem is nagyon jó dolog. Az egyetlen élénkítőszer, aminek tényleg erősen érzem a hatását. Ami furcsa: tök jól tudok aludni tőle, még jobban, mélyebben mint egyébként. Az íze kifejezetten finom, enyhén fahéjra/vaníliára emlékeztető kesernyés, tanninos aromával -ha igazán jó minőségű.

Mate de coca hasonló állítólag, csak kokalevelekből, azt próbálta már valaki? Azért merem itt megkérdezni, mert az is ugyebár teaszerű ital, és Chilében/Peruban legális is, ha minden igaz (Gén, szerinted?)...
 

 
48. Én+te+ö=gén2009. július 23. 10:54
 
 
Yerba mate fözet ("tea") bejön, koffeintartalma valahol a fekete tea és a fekete kávé között, ezért egyenletesen pörget, nincs zavaró zizgés és vízhajtás, de megelözi a bepunnyadást még ilyen kánikulában 100-110-es vérnyomásnál is.
 

 
47. Orion2009. április 3. 12:31
 
 
Köszöni én neked nagyon! :)
 

 
46. Én+te+ö=gén2009. április 3. 12:23
 
 
Orion.:
Te beszélni nem angol, én megkérni enyém barát Gugli neked fordítani le hír: http://translate.google.com/translate?prev=_t&hl=en&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fnews.bbc.co.uk%2Fgo%2Fem%2F-%2F2%2Fhi%2Fhealth%2F7965380.stm&sl=en&tl=hu&history_state0=
:)
 

 
45. Orion2009. április 3. 11:03
 
 
Mert mi a baj a forró teával? Én is úgy iszom az esetek 95%ban. (Ha gén linkjével van összefüggésben, akkor sorry nem tudok angolul, azért kérdezem...)
 

 
44. Nargile2009. április 3. 10:42
 
 
Rendszeres forrótea fogyasztóként beparáztattak, ezért most már megvárom, amíg kihül a tea mielőtt megiszom. Pedig megvan annak a hangulata, hogy az ember szürcsölgeti a forró teát :)
 

 
43. Én+te+ö=gén2009. április 2. 22:14
 
 
* Steaming hot tea linked to cancer *
Drinking steaming hot tea has been linked with an increased risk of oesophageal (gullet) cancer, Iranian scientists say.
Full story: http://news.bbc.co.uk/go/em/-/2/hi/health/7965380.stm
 

 
42. Én+te+ö=gén2009. március 31. 12:41
 
 
2009. március 31., 18:00
Teabemutató
Bemutatkozik a Fehér Felhő Teaház!

Kínai Tea, Teaszertartás, Zöld Tea, YiXing Kanna...
http://www.inverzium.hu/program.php
 

 
41. goloka2009. március 31. 11:50
 
 
Ha szeretitek a japán zöld teák ízvilágát, és már volt is szerencsétek párhoz, mindenképp próbáljátok ki Marukyu-Koyamaen: Matcha Choan-ját, ha tehetitek. Nekem ez volt az az íz, amit egész életemben kerestem. Furcsa, hogy azóta más dolgokban is megérzem az ízét, amiknek elvileg távolról sincs semmi közük hozzá. Lehet, hogy ez egy "pszichedelikus" íz? :) Úgy értem, valójában mindenben benne van, csak eddig nem figyeltem rá oda?

Nem próbálom meg leírni, milyen. Olyan íze van, mint mindennek. Ugyanakkor se nem keserű, se nem sós, se nem édes, se nem savanyú. Tudom, ez így hülyén hangzik, de tényleg ilyen. Az általa okozott állapot: kiegyensúlyozott, élesen koncentrált, derűs. Az egész úgy hat az emberre, mintha koncentrált életöröm érne.

Az utóíze olyan, mint egy hosszasan lecsengő árnyalat. Mint amikor a fény élesen visszaverődik egy pengéről, és a fénycsík szép lassan elvékonyodva eltűnik. Mindvégig ugyanaz az egyszerű íz marad, de mégis változatosnak érzed. Gyanítom egyébként, hogy ez a glutamát-íz, azaz az algákhoz hasonló íz-érzet, az ötödik íz, ahogyan a japánok emlegetik. Ők tudatosan bánnak vele, de mi ösztönösen. Nem is tudjuk, hogy van, de amiben benne van, az tetszik. A tea ízvilága valóban az algákat juttatja az ember eszébe... Szóval valami ilyesmi...

Peace
 

 
40. Tom0032009. március 20. 23:34
 
 
Mostanában olyan fáradt vagyok mindig hogy meg se érzem szinte. Megiszok 1 bögrével és 2 órára rá már alszom is...

Szokott lenni néha előadás a teákról különböző rendezvényeken, bemutatják magát a japán tea szertartást, etikettet, öltözködést. A nő mindig elmondja hogy bár ezeregy szabály van mit hogy kell (különösképp a szímbólumok tekintetében) mégis az a fő lényeg hogy aki részt vesz benne, jól érezze magát, függetlenül attól mit hogy sikerül csinálnia. Egyszer részt vennék egy tradícionális teázásban... mondjuk Japánban :)
 

Keresés e témakörben:

|< Legrégibbek  < Előző tucat  Teljes lista  > Következő tucat  >| Legfrissebbek 


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!