DAATH

Nincsenek tények, csak értelmezések.

Friedrich Wilhelm Nietzsche

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok

VEZÉRLŐPULT

Témakörök

Új hozzászólás


Regisztráció

Jelszócsere

Emailcsere


Legrégibbek

Előző tucat


Teljes lista

Következő tucat

Legfrissebbek


ADATOK

Kategória:

Egyéb anyagok


Létrehozó:

Én+te+ö=gén


Létrehozás ideje:

2009. március 10.


Utolsó hozzászólás:

2026. május 16.


NÉPSZERŰSÉG

Érdeklődés:

16272 letöltés
219 hozzászólás


KERESÉS

Mit:



Hol:

anyagok
könyvtár
fórum
kapcsolatok


[Rendben][Törlés]



[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


A Tea Útja

Én+te+ö=gén, 2009. március 10.

Mielőtt hozzászólnál vagy új témakört nyitnál, olvasd el a DAATH fórumának irányelveit!

 
183. deeptrip2010. szeptember 22. 18:47
 
 
Amúgy meg a tejivás egy vitatott kérdés, nem csak egy "nagyokos" mondja azt, hogy lehet felnőtt korban már nem kéne vedelni. És amúgy is a sok "nagyokosnak" köszönhetjük azokat a kutatásokat, amik nem csak "én még senkit se láttam betegnek tőle" véleményen, hanem ennél komolyabb módszertanon alapul. Az, hogy sok az ellentmondó kutatás azt jelenti, hogy tudni kell integrálni, de ez nem azt jelenti, hogy lázasan keresem azt az 1 kutatást a 9 másik mellett, ami azt mondja, hogy semmi para.

Attól még, hogy egy szernek van tradicionális felhasználása, még nem biztos hogy ártalmatlan. A dohánynak is van kultúrája és tradicionális felhasználása, de talán mégse állna le velem senki vitatkozni arról, hogy ártalmatlan.

Mellesleg nemrég jött meg 3 kiló matém, szóval elhihetitek nekem, hogy nem az a célom, hogy a kukába menjen, viszont nézzétek már meg a kutatásokat erről az adott PAH-os dologról, nekem nem úgy tűnik, hogy csak 1 ember seggéből rángatták ki ezt a dolgot, de persze lehet legyinteni a kutatásokra és lenézni azokat az embereket, akiket tényleg érdekel mi van abban, amit megisznak.
 

 
182. deeptrip2010. szeptember 22. 18:41
 
 
Szerintem meg nem érdemes logikátlan példákat felhozni a kutatások ellen csak azért, mert nem arról szól, hogy a mate a világ legegészségesebb itala mellékhatások nélkül.
http://en.wikipedia.org/wiki/Yerba_mat%C3%A9#Anti-carcinogenic_vs_carcinogenic_potential

Ezt még az előzőkhöz. Mint már említettem, nem a mate tartalmazza a rákkeltő anyagokat, hanem a füstölési módszer, amivel szárítják. Ebből kiindulva bölcs dolog lenne nem füstöléssel szárított matét inni, csak honnan a francból tudjuk meg, hogy melyiket nem füstölték???
 

 
181. spirit2010. szeptember 22. 16:15
 
 
Hát nem tudom....a tejet is isszák párezer éve, aztán manapság néhány nagyokos "feltalálta" hogy nem jó...a teáknak is elég régi kultúrájuk van, bármerre is nézünk, és én még olyat nem láttam, hogy valaki beteg lett volna tőlük.
 

 
180. deeptrip2010. szeptember 21. 22:58
 
 
A forró teázásról már írták régebben is, hogy rákosító lehet, nem ez a para.

"Regarding the amount of PAHs found in the drinks made from yerba mate leaves, the researchers found that both hot and cold water preparations contained significant amount of PAHs."

PAH egy rákkeltő anyagcsoport. A wikin amúgy azt írják azért van ennyi PAH benne, mert füstöléssel szárítják, nem a növény miatt!
 

 
179. kep2010. szeptember 21. 22:52
 
 
"Some studies suggest that it is the very hot temperature at which yerba mate is typically consumed that increases esophageal cancer risk, rather than yerba mate itself"

Tehát eszerint a meleg/forró víz, vagy éppenséggel tej ivása is egészségtelen lenne? Tán rosszul értelmezek valamit? ...szürcsölgetem inkább tovább.
 

 
178. deeptrip2010. szeptember 21. 19:12
 
 
Na ez para:

"Yerba Mate - Health Drink or Health Risk?" http://www.caring4cancer.com/go/cancer/nutrition/questions
 

 
177. spirit2010. szeptember 21. 00:32
 
 
Igen, ezt hívják átbaszásnak.
Mert amikor leírják hogy pörget, akkor nem teszik hozzá, hogy nem a teaházas, homeopátiás dózisról van szó, és nem is arról amit az ember megenged magának amikor 5-6rugót kicsenget egy kilóért mert akkor bizony másként méri.
Engem sokkal inkább pörget a mate mint a fekete tea meg a kávé...azoktól egy ponton túl csak szarul vagyok...ettől meg jól. De ehhez az kell, hogy ha valaki megkérdezi, hogy mennyi teafüvet használok, akkor azt mondhassam, hogy nem tudom...mert mivel van olcsón, ezért annyit borítok bele amennyit akarok.
Hja, és sose leszek tőle szarul vagy túlpörgetve.
 

 
176. deeptrip2010. szeptember 20. 17:55
 
 
Ja majd kipróbálom guaranát egyszer, de amúgy nyilván nem azt kéne várnom mint egy erős teától, csak neten agyon lett hypeolva a maté, hogy HÚÚ EZ MÉG JOBBAN PÖRGET MINT A KÁVÉ és hasonló dolgok és a legtöbb ember, aki ilyeneket írt valszeg az 1-2-3 teáskanalas adagolást (vagy bolti filtereset) nyomja szóval érdekes. :D
 

 
175. spirit2010. szeptember 20. 17:33
 
 
Figyelj Deep, ha tényleg reménytelennek érzed a helyzetet:))), akkor teszteld be a guaranát.
Csalódás NORMÁL dózisnál is kizárva....:)
Tapasztalatom, és elmondások szerint tökmindegy, hogy az ember amúgy a hasonlóakra "immunis" avagy nem.
Mert olyat azért én is hallottam, hogy valaki emelte a dózist, emelte, és olyan mennyiséget ivott ami már tényleg nem fasza, és mégse érezte a spiritet a dologban...:D
 

 
174. deeptrip2010. szeptember 19. 18:43
 
 
Hát nekem fekete tea is tudja adni az ébresztő effectet, ne gondolj itt ilyen nagy durvulásokra, csak reggel kómásan szoktam kelni és arra kéne, de van még 2 kilóval szóval lesz időm kísérletezgetni. xD
 

 
173. spirit2010. szeptember 19. 18:29
 
 
Dehogy is!
A bátyám szokta mondani, hogy ami nem megy...
...azt erőltetni kell!:))
Úgyhogy emeld a dózist, ettől bajod úgysem lesz, és valahol már csak érzed, hogy ezt kerested...de az tény, hogy azt a fajta "hirtelen löketet" amit a kávé ad(én speciel pont ezt nem szeretem benne), azt nem adja, még nagyobb dózisban, tapasztalatom szerint még a guarana se, pedig az tényleg 18+ os....:)))
 

 
172. deeptrip2010. szeptember 19. 17:02
 
 
Tegnap előtt este még az ágyban bevertem egy bögre 3 evőkanalasat. Nos azt kell mondjam aludni nem tudtam egy jó ideig, viszont a testem kellemes, relaxált állapotba került. Igen messze van a tipikus későn kávézós vagy teázós ágyban feszülten forgolódós, kattogós műsortól!

Viszont engem továbbra sem ébreszt úgy fel, mint a tea vagy a kávé, pedig már tényleg hiper adagolással tolom. Ez van, muszáj lesz beletörődnöm! xD
 

Keresés e témakörben:

|< Legrégibbek  < Előző tucat  Teljes lista  > Következő tucat  >| Legfrissebbek 


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!