DAATH

Az emberek azt hiszik, a szeretet érzelem. Pedig a szeretet józan ész.

Ken Kesey

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok

VEZÉRLŐPULT

Témakörök

Új hozzászólás


Regisztráció

Jelszócsere

Emailcsere


Legrégibbek

Előző tucat


Teljes lista

Következő tucat

Legfrissebbek


ADATOK

Kategória:

Egyéb anyagok


Létrehozó:

Én+te+ö=gén


Létrehozás ideje:

2009. március 10.


Utolsó hozzászólás:

2026. május 16.


NÉPSZERŰSÉG

Érdeklődés:

16272 letöltés
219 hozzászólás


KERESÉS

Mit:



Hol:

anyagok
könyvtár
fórum
kapcsolatok


[Rendben][Törlés]



[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


A Tea Útja

Én+te+ö=gén, 2009. március 10.

Mielőtt hozzászólnál vagy új témakört nyitnál, olvasd el a DAATH fórumának irányelveit!

 
171. Én+te+ö=gén2010. szeptember 18. 13:26
 
 
Ha a maté yerba koffeintartalma kb. 1%, akkor - a kiáztatás függvényében - kb. 8 grammból lehet kinyerni az "átlagadag" (80 mg) koffeint. Kísérletek szerint az elsö kb. 5-perces kiáztatással már kijön a koffein nagyrésze, a több leöntési kör (mint pl. a zöld teánál szokás) már gyk. felesleges. Közepesen púpozva nálam is: teáskanál=2 gramm; evökanál=5 gramm.
 

 
170. spirit2010. szeptember 18. 12:28
 
 
Igen, tényleg az a "baj" a matével, hogy a hazai árak mellett az ember tényleg csak ilyen homeopátiás adagolást engedhet meg magának, ami persze jó, meg minden, de sem a hatását, sem a hangulatát tekintve amikor nem adja azt amit vár az ember...és nyilván amikor majd egy rugóért megveszi az ember az ötven grammos kis zacsit, akkor azt nem fogja belekúrni egy liter vízbe, mert nincs ennyije.
Tanulság: külföldről kell rendelni a hazai árak töredékéért, és jól megküldeni hadd szóljon!:)
 

 
169. bufo2010. szeptember 18. 01:18
 
 
Na igen, en is haromnegyedig szoktam kuldeni a poharat a szaraz levellel.. :) Es kb olyan forrosagu vizzel szoktam leonteni, amit lassan kortyolgatva mar rogton el is tudok kezdeni inni, ez tobb szempontbol is praktikus.. Mostanaban surun iszom mentaval es egy kis mezzel, valami fergeteges..
 

 
168. deeptrip2010. szeptember 18. 00:28
 
 
És még egy hasznos info:

a matét jobb 70-80 fokos vízzel leönteni, mintsem forrásban lévővel. 70-80 fok az amikor a gőze már kezd ténylegesen égetni és még csak enyhe sistergés hallatszik a vízmelegítés közben.
 

 
167. deeptrip2010. szeptember 18. 00:17
 
 
Szeretném javítani az erowides beírásomat azzal, hogy 1 tbsp=tablespoon=evőkanál mate nem 2 gramm, hanem 5. Tehát 3-4 deci vízhez 2 evőkanálnyi kell (10g). Amúgy ezen a Selecta paraguayi matén a csomagolásra azt írták, hogy:

50g for 16.6 oz water

16.6 oz kb. fél liter.

Tehát 10 evőkanálnyit bele kéne kúrni fél lityóba, ők se szaroznak. :D
 

 
166. Én+te+ö=gén2010. szeptember 12. 12:15
 
 
shroomy:
Sajnos a legminöségibb teaházak nem tünnek hosszú életüeknek, pld. Tea Útja, Teaerdö, AranyHold már mind R.I.P.

Itt van egy hosszabb lista a Bp.-i teaházakról, csak sajnos nem frissült régóta: http://www.teakert.com/osszefoglalo/teahaz-ertekelesek
 

 
165. shroomy2010. szeptember 11. 22:17
 
 
Épp mondani akartam hogy a Teaerdőben nem spórolnak és korrektül szolgálják fel a matét, erre mit látok? Bezárt tavasszal... :-(( http://www.teaerdo.hu/

Pedig jó helyen volt, rengeteg fajta teát tartottak, nagy kár értük..
 

 
164. kep2010. szeptember 11. 20:06
 
 
Ma kaptam a receptet, miszerint teába nagyon jó egy kevéske kis vörösbor. Ki is próbáltam. 1 liter forró fekete teához öntöttem 1.5 deciliter vörösBort. Kimentem a szabadba a kutyával, hát, mit is mondjak. Aki tudja az próbálja ki! Ízre én nagyon finomnak találtam. Felmelegített, jó volt a zene és még a kedvemet is feldobta. :)) Ajánlom!!!
 

 
163. spirit2010. szeptember 11. 16:27
 
 
Semjase!
Oksé, megdumálva!:)
Nem értettem teljesen a kommentedet, de majd személyesen megkérdezem...mondjuk masszázs közben egy jó mate után:)
 

 
162. Semjase2010. szeptember 9. 23:04
 
 
Jó, akkor deal. Hanaura, a tied a tök, kérek sok jó teát, meg masszázst , ha már nem érdekel a párkapcsolat és a barátság, mert {szövegelés blahbla } :)

több emailt nem kérek és kihasználom az alkalmat, hogy ha valaki még egyszer megzavar teázás közben egy idióta "tudsz (drog neve) szerezni...", vagy egy "szivesen megismerkednék..." vagy egyáltalán bármilyen emaillel, ami nem pszichedelikus témájú, az {csűnya szavak, vicces átkok, alliteráló nevek}.
kösz.
 

 
161. spirit2010. szeptember 9. 22:25
 
 
Hát van egy-két teaérdekességem cserealapnak!:)
Hazafele majdnem eldőltem a villamoson, nagyon hat ez a mulungu, majd holnap írok én is a témához!:)

Mate adagolás: Igen, meg kell küldeni. Ezt a homeopátiás dózoisolást a teaházak találták ki. "Odahaza" majd csak telerakják a tököt,igaz, többször is felöntenek.
 

 
160. Semjase2010. szeptember 9. 14:38
 
 
Ma egy ékszerért és némi lelkisegélyért barteroztam egy tökcsészét, meg hozzá alpaka szívókanalat. Most próbálom be éppen, Taragúi típusú matéval, de asszem megy tovább barterba, nem tetszik ez a játék. (Vaporizer/DöMöTö pipa érdekel pl. cserealapnak, de jó minőségű teák is jöhetnek. )
 

Keresés e témakörben:

|< Legrégibbek  < Előző tucat  Teljes lista  > Következő tucat  >| Legfrissebbek 


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!