DAATH

Aki szeszélyét követi, az életbe burkolózik. Aki szükségletét követi, a létbe burkolózik.

Weöres Sándor

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


[20250114] Aláírásgyűjtés: Európai Polgári Kezdeményezés a pszichedelikus terápiákért
[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (38426 - 38475)

 
 
>>> Bemutatkozás, Help, FAQ <<<
tester2009. december 20. 23:06
 
 
Mostanában tényleg voltak ilyen köremilek, kb akkor amikor az a weboldal is megjelent amin fűre kerestek vevőket.

Egy második körben meg az ment, hogy a levélíró egy vásárlónak adta ki magát, aki ez első körben említett weblapon hirdetett cuccot vásárolta, és bár meg volt elégedve az áruval, de új forrást keres, asszem azt írta hogy ő látja el egész szegedet, de lehet tévedek.

 

 
 
>>> Bemutatkozás, Help, FAQ <<<
spirit2009. december 20. 23:02
 
 
Az biztos!:)

Napi limit?
Akkor úgy tűnik én még nem is vagyok annyira szószátyár...nekem ez nem tűnt fel.
Egyébként igen: néha a leg ...mondjuk így pszichedellikusabb élmény felkelni hajnalban és megnézni egy naplementét vagy sétálni egy folyónál, vagy egy jó beszélgetés..és a többi, és a többi.

Szóval remélem senki se haragszik rám, igyekszem jól csinálni a dolgokatA lelkesedésem meg nem hogy nem csökkent, hanem megsokszorozódott, csak kezdem megtanulni fókuszálni....:)
 

 
 
>>> legalize <<<
Én+te+ö=gén2009. december 20. 22:55
 
 
blablabla:
Fontos kérdés! Az általános feltevés az, hogy az illegalitás egy fogyasztást gátló tényezö (félelem a büntetöjogi következményektöl, félelem a szerek ismeretlenségétöl), így a dekriminalizálás egy fogyasztásra ösztönzö tényezö lenne (büntetés hiányában lehetöség lenne a kiváncsiság kielégítésére, megnövekedett kereslet/kínálat, valamint társadalmi "üzenet" az elfogadottságról).

A jelenlegi illegalitás helyzetében a fogyasztóknak kevesebb lehetösége van tájékozódni a felelösségteljes szerhasználat mikéntjéröl (hacsak nem tévednek a Daathra, vagy olvasnak CK magazint). A dekriminalizálás után viszont már nem lenne akkora tabusítás és társadalmi elítélés, tehát a tájékozott és felelösségteljes droghasználati kultúra is nagyobb teret nyerhetne. És mivel jelenleg pont a törvénytisztelöbb illetve kevésbé kockázatvállalóbb emberek mondanak nemet a drogokra, ezért a dekriminalizálás után vélhetöleg ök lennének az új kipróbálók között többségben. A jelenlegi használók pont hogy nem törvénytisztelök, és nincs feltétlenül kultúrkapcsolatuk a drogfogyasztásuk mellé.

Szerintem tehát számszerüen mindenképpen nöne a kipróbálók száma (viszont csökkenne a lázadásból fogyasztók száma), de ezek már esélyesebben válhatnának felelösségteljes fogyasztókká. A tinédzser korosztályban már most is gyk. bárki szív, aki csak akar (könnyü hozzáférés, 40%-os kipróbálási ráták), úgyhogy ott már nem is lenne akkora növekedés - a törvénytisztelöbbek és óvatosabbak egy része is beadná a derekát, csak az absztinens ideológiai értékek kultúráinak képviselöi maradnának immunisak a kipróbálással szemben.
 

 
 
>>> Bemutatkozás, Help, FAQ <<<
Én+te+ö=gén2009. december 20. 22:05
 
 
fanyűvő:
Üdv nálunk is! :)
A linkjeidet tényleg gyomlálgattam annó, de az ismételgetés amúgy is csökkenti a fontosságot, úgyhogy szerintem csak jót tett a blogodnak, hogy nem ayaspamként vonult be a köztudatba. Néha szerintem jobb takarékra tenni az embereket a túlzott drogtémán kattogásról - ezért van a napi limit is. Sok más érdekes dologi is van a világban ott künn!
 

 
 
>>> Bemutatkozás, Help, FAQ <<<
Én+te+ö=gén2009. december 20. 22:00
 
 
princess:
Szerintem lehet olyasmi, hogy valakit elkapnak valami piti drogüggyel és utána nem-hivatalos egyezséget kötnek vele, hogy nem b*sztatják ha másokat is bemárt. Tehát az ilyesmi esetleg valamiféle egyéni akció is lehet. Azt nem tudom, hogy hivatalosan létezik-e Mo.-n olyan, hogy pld. álruhás/álneves rendör drogot próbál/provokál vásárolni (akár interneten), majd az átadáskor elkapja a naív eladót. Nargile meg tudná mondani nekünk talán?

A lényeg: ismeretlenekkel ne állj szóba drogtémában! Pláne neten! De ha mégis, akkor sose említsd mások neveit, akikkel együtt fogyasztottál, pláne akiktöl szereztél. Egyáltalán ne említs semmilyen tulajdonnevet senkinek (település, utca, ember, szórakozóhely)!

Dobj nyugodtan egy privát mélt nekem, ha részletezni akarod az ügyet.
 

 
 
>>> Te kinek az italába dobnál bélyeget? <<<
bufo2009. december 20. 22:00
 
 
a rend rendithetetlen oreinek
 

 
 
>>> Bemutatkozás, Help, FAQ <<<
magyar882009. december 20. 21:50
 
 
Princess: Kizárt.
 

 
 
>>> Mit egyek? Mit igyak? - MAO-gátlót fogyasztottam! <<<
Én+te+ö=gén2009. december 20. 21:46
 
 
deeptrip:
"A diétában a szexet is említik mint kerülendő dolgot, szerintem csak az önmegtartóztatás miatt."

Szerintem is így van; az aya-diétának egyrészt neurofarmakológia céljai vannak:
- csökkenti a triptofán aminosav bevitelét (ezáltal a szerotonin termelését): fehérjék, csokoládé, tejtermékek, hús, hal, szójabab stb.
- csökkenti a tirozin aminosav bevitelét (ezáltal a dopamin termelését): szója, szárnyas, mogyoró, banán, tejtermékek stb.
- csökkenti a fenilalanin aminosav bevitelét (ezáltal a tirozin termelését): pld. aszpartámozott üditöitalok
- csökkenti a tiramin bevitelét (ami szintén egy monoamin): érlelt sajt, savanyúkáposzta, banán, vörös bor, sör, erjedö dolgok, hús, hal, élesztö stb.
- csökkenti a MAO-gátló bétakarbolinok bevitelét (pld. harman, norharman) : kávé, dohányfüst, szójaszósz, szójatej, fött/sült hús és hal, stb.

Másrészt a só és cukor kihagyása (vagy csökkentése) stabilizálja a vérnyomást és a vércukrot.

Harmadrészt a dohány, a kannabisz és a szex szüneteltetése (vagy csökkentése) pszichológiailag szakítja meg azokat a szokásokat, amiknek az akut hiányérzése "kattogást" okozna, ezzel is elterelve a figyelmet az ayázásra figyelésröl.

Mindezen diéták betartásával a test/agy/elme egy kevésbé külsö bevitelen alapuló üzemmódba kerül, ami egy eleve másmilyen kiindulási alapállapot, mintha a hétköznapi bevitelrutinból indulna a trip. Így a diétával alacsonyabbra beállított monoamin-szintet jobban megdobja a bevitt MAOI illetve DMT, és az ayahuasca hatása feltehetöen markánsabb lesz.
 

 
 
>>> Te kinek az italába dobnál bélyeget? <<<
martyrdom2009. december 20. 21:34
 
 
kuglisnak
 

 
 
>>> pszichologia - merre menjen <<<
AcidStonerHippie2009. december 20. 20:41
 
 
Na orulok, hogy vannak masok is akiket erdekelnek az ilyen erzelmi extremitasokkal foglalkozo dolgok. Mar azt hittem csak en vagyok ilyen kulonc...
En meg voltam gyozodve, hogy barmikor le tudom allitani a kiserletet, ha valami rosszul sul el. Azert is mertem ilyen melyre/messzire menni. Van egy egeszseges paraszti logikam, ami ilyenkor segit....altalaban... De lehet ha tudom elore, hogy mi var ram, akkor nem tudtam volna magam ennyire elengedni. Ez olyasmi, hogy egyszer bungeeztunk a baratnommel es o akkor ugrott eloszor, megkerte a sracot aki felmegy vele a kabinnal, meg lent, hogy ha nem mer kiugrani majd, akkor lokje ki. Mikor felertek mondta a srac, hogy "ki vagy oldva, ugorhatsz" de o nem mert, csak kerte, lokje ki. A srac azt mondta "ok, elszamolok haromig es kiloklek. Egy..."-es kilokte. Lent elmagyarazta, hogy azert csinalta ezt, mert a haromra valoszinuleg nagyon megkapaszkodott volna, nem tudta volna kilokni. Szerintem a kiserlettel is igy volt, ha tudom, h. tul elemi-osztoni a dolog, ahhoz, hogy tudatosan iranyitani lehessen, lehet nem tudtam volna ennyire indukalni felelmet.

egyszerAphexTwinklippeketnezgettembesavazva
 

 
 
>>> FTP tárhely <<<
nád2009. december 20. 20:19
 
 
Hol szerezhető be az említett videó?
 

 
 
>>> Mit egyek? Mit igyak? - MAO-gátlót fogyasztottam! <<<
bufo2009. december 20. 19:41
 
 
gen!
koszi a reszletes, mindenre kiterjedo valaszt, ez meg teljesen uj szamomra, kicsit at is tanulmanyozom! :)
 

 
 
>>> Bemutatkozás, Help, FAQ <<<
princess2009. december 20. 19:26
 
 
Itt ugye lehet segítséget kérni?

Gén!!
Szokott olyan lenni hogy mailen keresztül próbálnak
infóhoz jutni páldául hatósági szervek, kamu levelek formájában?
 

 
 
>>> Salvia Divinorum <<<
Kerozin2009. december 20. 18:59
 
 
Nah új információk:

Amikor az előbb levettem a búrát, "szellőztetni" észrevettem h teljesen fonnyadt/fehér a dugvány az a része ami a földben van.Levelei teljesen lekonyultak,csak a búra tartotta őket.

Ezt még esetleg ki lehetne próbálni? -->

"Fogjunk egy legalább egy szárcsomóval bíró dugványt, és szedjünk le róla minden nagyobb levelet. Fektessük a szárdarabot vízszintesen nedves, tápanyagdús földre, és helyezzük mini üvegházba. A szár egész hossza mentén gyökeret fog ereszteni, és minden szárcsomóból két hajtást fog növeszteni (Siebert 1998)"
 

 
 
>>> Mit egyek? Mit igyak? - MAO-gátlót fogyasztottam! <<<
deeptrip2009. december 20. 18:13
 
 
A diétában a szexet is említik mint kerülendő dolgot, szerintem csak az önmegtartóztatás miatt.
 

 
 
>>> Salvia Divinorum <<<
Kerozin2009. december 20. 18:09
 
 
Személyesen mentem el érte, 3-4napig nem volt vele baj,csak most vettem észre.Egyéb ötlet?:)

Egyébként van még 2-3palántám is azt más helyről vettem,kedd óta nálam vannak, azóta meg se mozdultak,úgy értem h ugyanolyan állapotban vannak mint mikor elhoztam,se új hajtás,se növekedés, se fonnyadás vagy valami.Mintha "mű " lenne.Viszont még azok is búra alatt vannak,de egészségesnek tűnnek,úgy értem h a levél szélei se barnulnak.
 

 
 
>>> Salvia Divinorum <<<
Weirdo2009. december 20. 17:36
 
 
foxey:
ha víz érte őket lehet hogy megrohadtak és borzalmas lesz az ízük.
egyébként kimutatták hogy a 40 éve aratott helyesen tárolt salvia levelek ugyanannyi salvinorin-a -t tartalmaznak mint a 2 hete aratottak, úgyhogy ilyen probléma szerintem nincs
 

 
 
>>> Salvia Divinorum <<<
Weirdo2009. december 20. 17:31
 
 
ugyan ez volt nekem is a problémám, így leírom mit ne tegyél:P

ne higyj a sok hülyeségnek ami le van írva.
ha vásárolsz akkor inkább utazz oda és nagyonóvatosan hozd el. és ne posta mert dobálják a francba.
ha mégis posta akkor hétfőn vagy kedden mert nekem péntek helyett keddre jött meg.

nekem felül barnult és elrohadt. ha alúlról barnul akkor szerintem gázabb a helyzet
remélem nem került sokba:(

nekem elpurcant.
remélem azért neked több szerencséd lesz.
nekem ahonnan vettem felajánlották hogy küldenek mégegyet de ez ilyen hidegben gázos, úgyhogy várok.
sokat nézelődtem hol lehet vásárolni. itt természetesen nem írhatom le de ha dobsz egy mailt a címemre akkor leírom
 

 
 
>>> Te kinek az italába dobnál bélyeget? <<<
saamaan2009. december 20. 17:27
 
 
Talán a koppenhágai klímacsúcs delegáltjainak az italába kellett volna...
 

 
 
>>> legalize <<<
Deeply Disturbed2009. december 20. 17:25
 
 
"Aztán milyen ruhákba kell járni mert hát a repperek bő cuccokat hordanak a discósok meg márkásakat de én nem ismerek psziedelikust még hogy azok milyet."

Ne haragudjatok, de én mondtam hogy kamu/vicc, nem hiszem hogy sok értelme van ész érvekkel, meg okos szóval beszélgetni vele. Kb 11 éve fórumozom különböző helyeken, de egy percig nem vettem komolyan a srácot.
 

 
 
>>> Te kinek az italába dobnál bélyeget? <<<
Weirdo2009. december 20. 17:21
 
 
előző kommentemhez írt kommenthez:

boldogok voltak:P eléggé... része a tudatos wédelemkiépítésemnek:P
nem akarom azt hogyha valami bajvan akkor ne tudjak mivel védekezni
 

 
 
>>> legalize <<<
demonPulvisculus2009. december 20. 17:11
 
 
Egyébiránt ez bennem is felmerült. Tény, hogy maga az illegalitás is vonzó jelenleg (menő), és az okosan szabélyzott, és kellőképp tájékoztatott legalitás azért némileg visszaszoritaná a felelötlenséget, hiszen nagyjából tudnák miröl is van szó. ebből a szempontból számomra az etalon a Cseh példa, olyan mint a mesbeli királylány aki visz is ajándékot, meg nem is...
 

 
 
>>> Mit egyek? Mit igyak? - MAO-gátlót fogyasztottam! <<<
spirit2009. december 20. 17:02
 
 
Gén!

Köszi az infókat!
Eszembe jutott egyébként még egy-két dolog, nem tudom mit szólsz/szóltok hozzá.
Ha a MAO gátlást ayahuasca szempontból nézem(én sajna csak így tudom), akkor a B.Caapi nehezebb "feldolgozhatóságát és kiadósságát" fokozhatja, egészítheti ki a dohány.
Erről tudsz/tudtok valamit, esetleg valami vélemény?

A másik: még mindig nem értem, hogy a MAO diétákban akkor miért emlegetik olyan gyakran a dohányt, mint fontos KERÜLENDŐ dolgot...

Hja: a Bufonak betett infókról
Ez most nagyon nagy butykóság lesz, előre is bocsi!:))))
Nagyon érdekelnének ezek a részletek, de meghaladták az angol képességeimet, esetleg be tudnád tenni magyarul is?:)
 

 
 
>>> pszichologia - merre menjen <<<
foxey2009. december 20. 15:28
 
 
@gen:

Nem. A kiserlet meg regebbi,- Fischer et al.,1995 - . Es nem agyontömesröl van szo, legalabbis nem rendszeres agyontömesröl, mert a kiemelt cim igy hangzik: "Long-Term Effects of a Single Dose of Ecstasy on the Monkey Brain".
Majd tovabb, "Serotonin Axons in the dorsal cortex of a control squirrel monkey and a squirrel monkey treated with a single dose of MDMA (Ecstasy) 18 month earlier."
Google nem adta ki egy az egybe a cikket vagy a kepet, de talaltam egy nagyon hasonlot :/ http://thedea.org/pictures/friedmonkey.jpg
Sok MDMA kiserletet talaltam, sehol se talaltam meg, hogy megis mennyi az a " Single Dose".

En csak ülök es bamulok, csodalkozom. A könyvembe ezt is irjak a C.Fischer kiserletre hivatkozva: "..altough is not clear if the cell bodies of serotonergic cells also suffer longer-lasting damage"
Aztan meg irnak 2-3 kiserletröl, ahol azt irjak, hogy az embereken vegzett kiserletekben is csökkentek a serotonin kötesek szama az agykeregben. A legfrissebbek ideiglenes karosodasokrol,kognitiv zavarokrol, pszichiatriai problemakrol, memoria zavarokrol es depressziorol is irnak. Ezek a (Semple et al.,1999) ( Wareing et al., 2000) (Sumnal and Cole et al., 2005) .
Kivancsi vagyok a prof mit fog erröl meselni.
 

 
 
>>> pszichologia - merre menjen <<<
Én+te+ö=gén2009. december 20. 15:04
 
 
AcidStonerHippie:
A kísérlet végül is sikerült: elö tudtad állítani a parát. Csak arra nem gondoltál elöre, hogy ha sikerül, akkor hogyan tovább... Úgyhogy ez egy sikeres "el tudom-e magam alatt fürészelni az ágat?" típusú önkísérletezés volt, grat ;P

Régebben én azzal foglalkoztam önkísérletezve, hogy honnan jönnek a parák és hogyan lehet leállítani öket. De szerintem erröl írtam már régebben, hogy a komikusba forduló túlzásokkal a parára ráépítés, plusz a para-"bekövetkezési" idötáv manipulálása hogyan tudják átalakítani a dolgot. Ezeket tudom ajánlani a következö önkísérletedhez :)
 

 
 
>>> pszichologia - merre menjen <<<
cli_hlt2009. december 20. 14:26
 
 
Nekem is sikerült valami hasonló, és arra fókuszáltam rá, hogy mindjárt becsapódik egy meteor, vagy elkapja a földet egy gamma kitörés. :D Persze akkor nem nevettem ezeken, elég keményen rá lehet zoomolni, utána meg neház belőle kijönni.
 

 
 
>>> pszichologia - merre menjen <<<
spirit2009. december 20. 14:08
 
 
Acid!

Szerintem ez nem volt egy beteg kísérlet!:)))
Sőt, nagyon is bátor dolog, ha pszichológiai szempontból nézzük, akkor indukálni tudtad a legjellemzőbb problémát az egyik irányba: a félelmet.
Én ha lennék ennyire bátor, és belefognék egy ilyen vállalkozásba (habár kénytelen kelletlen, de az ayaguasca majd' mindig hasonlóakat csinál, ha akarom ha nem, de ez már egy másik topic), akkor azt hiszem a másik feléhez is közelebb lennék: amikor TÉNYLEG félek, akkor hogyan tudom tudatosítani, hogy az egy alaptalan dolog.

Na erről szívesen elbeszélgetnék egy szakemberrel!
 

 
 
>>> legalize <<<
blablabla2009. december 20. 13:56
 
 
Viccen kívül. 1 gondolat foglalkoztat mostanában. Miért van azaz érzésem ,hogy pl.: a fű legalizációja M.o-n túl sok felelőtlen fogyasztót szülne? És ezek nagy százaléka főleg a tinédzser korosztályból lenne

bocs ha ez átrágott téma csak mostanában ilyeneken jár az eszem.
 

 
 
>>> Salvia Divinorum <<<
Kerozin2009. december 20. 13:51
 
 
Sziasztok,
nem rég reggeltem erre a fórumra,mert lenne egy pár kérdésem salvia-val kapcsolatban.
Szóval : Múlt héten beszereztem egy salvia hajtást,földbe van per pill bedugva,és persze még rajta van egy búra.Tegnap észrevettem hogy a szára ami kilátszódik a földből egy olyan 4-5mm es részen megbarnult,és mintha egy kicsit fonnyadt is lenne.Ezzel most már nem lehet semmi kezdeni vagy hagyjam még így?

Hozzátenném még hogy elolvastam minden létező salvia okosságot,de szár barnulásról nem igazán volt szó,csak levélről.:)
 

 
 
>>> Pszichedelikus Könyvek <<<
chucknorris1002009. december 20. 13:28
 
 
Michio Kaku,
Párhuzamos világok
valszeg ezek a kvantumtudósok is drogosak mind egy szálig :D
 

 
 
>>> Kratom (Mitragyna speciosa) <<<
bnth2009. december 20. 13:26
 
 
Sziasztok!

Rendeltem kratomot az egyetlen megbízható helyről, mind a három féléből .

Először a 20 grammos balit főztem ki teának az itt leírtak szerint, de citrom nélkül és grapefruitot sem ettem előtte viszont éhgyomorra próbáltam.
Olyan 12 grammnyi adag lehetett elsőnek amit felhörpintettem olyan délelőtt 11 körül. Lehűtve, mert tényleg jobban iható mint melegen. Öklendezés nélkül sikerült.

Az ágyban feküdve vártam a hatást majd úgy negyed óra múlva jött is. Ellazulás kicsi eufória viszont a zenét nem éreztem jobbnak mint tisztán. Úgy gondoltam hogy fél órával az első után a maradék 8 grammnyit is megiszom. Igazából nem lett erősebb a hatás, talán csak annyi ha felkeltem az ágyból egyből hányingerem lett, de ha visszafeküdtem elmúlt. Így nekem egész napra kitartott a hatás, még este 8 órakor is éreztem

A következő a maeng volt, amiből csak 10 grammot rendeltem, mégis érősebbnek bizonyult a balinál. Ez így van, mert ezt is éhgyomorra próbáltam, viszont tettem a második főzetbe citromot illetve ettem grapefruitot 1 órával az előtt hogy megittam. Én nem éreztem különbséget a kettő közti hatásban csak az erősségében.

Összességében ahogy kezdődik az teljesen jó mert olyan lágyan és könnyedén adja, de a maengnál is úgy fél óra elteltével jött a hányinger és le kellett feküdnöm. Nekem ez nem tetszett. Tulajdonképpen nem tudom eldönteni, hogy többel próbálkozzak vagy inkább kevesebbel, mert azért nálam jó pár hatás nem jelentkezett, ami igen az is halványan, az itt leírtak szerint azért ennél többre vágytam. Kicsit olyan mintha nem készültem volna fel rá lelkileg, vagy ez hülyeség.

Még van 20 gramm thai, kíváncsi leszek.
 

 
 
>>> Mit egyek? Mit igyak? - MAO-gátlót fogyasztottam! <<<
Én+te+ö=gén2009. december 20. 13:04
 
 
bufo:
"Smokers had significantly lower brain MAO A than nonsmokers in all brain regions examined (average reduction, 28%)"
Fowler JS et al.: Brain monoamine oxidase A inhibition in cigarette smokers.
Proc Natl Acad Sci U S A. 1996 Nov 26;93(24):14065-9.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/8943061

"Recently, positron emission tomography imaging has shown that smokers have a much lower activity of peripheral and brain MAO-A (30%) and -B (40%) isozymes compared to non-smokers."
Herraiz T & Chaparro C.: Human monoamine oxidase is inhibited by tobacco smoke: beta-carboline alkaloids act as potent and reversible inhibitors.
Biochem Biophys Res Commun. 2005 Jan 14;326(2):378-86.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/15582589

"In comparison to nonsmokers, smokers showed a significant overall reduction of [11C]befloxatone binding potential (BP) in cortical areas (average reduction, -60%) and a similar trend in caudate and thalamus (-40%). Our findings confirm a widespread inhibition of cerebral MAO-A in smokers."
Leroy, C et al.: Cerebral Monoamine Oxidase A Inhibition in Tobacco Smokers Confirmed With PET and [11C]Befloxatone
Journal of Clinical Psychopharmacology: February 2009; 29(1):86-88
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/19142115

Volt még pár ilyen, az egyik amihez volt PET scan ábra is volt az talán, ami 50-70%-ot írt, de azt most pont nem találtam.
 

 
 
>>> Mit egyek? Mit igyak? - MAO-gátlót fogyasztottam! <<<
bufo2009. december 20. 12:08
 
 
50-60 szazalekkal? ezt honnan szedted? akkor amikor epp dohanyzik az illeto, vagy atlagba? ez erdekes, azt mar eddig is tudtam hogy a dohany mao-gatlo hatasu, de azt nem hogy ilyen mertekben..

fanyuvo!
leirhatnad reszletesebben ezt a dohanykiaztatos orrba felszivos megoldast, es persze a rad gyakorolt hatasait. :)
 

 
 
>>> pszichologia - merre menjen <<<
AcidStonerHippie2009. december 20. 12:06
 
 
Az ejjel egy nagyon beteg kiserletet vegeztem el magamon. Mar majdnem 2 eve tervezem a dolgot, csak eddig vagy nem voltak adottak a korulmenyek, vagy nem volt kedvem hozza. Az volt a lenyeg, hogy vajon elo tudom-e allitani magamon a beparazas erzeset anelkul, hogy valodi okom lenne ra, pusztan azzal, hogy betepve rafokuszolok. Csinaltam egy cigit es neki is fogtam a dolognak de nem ment. Probaltam a rendorpara erzeset elohozni, de nem sikerult, mert annyira keves rendor jar errefele, hogy ez itthon fel sem merul, pedig ment a nyaron az outdoor rendesen... Ok, ha ez nem megy probaljunk meg valami mast. Arra gondoltam, hogy megprobalom megfogni magamban azt a legosibb, legelemibb felelem- erzest, ami mindenkiben benne van. Betettem valami veres-kremes horrort, de inkabb nevetsegesnek tunt, mint borzongatonak. Ok, valamit rosszul csinalok. Csinaltam meg egy cigit es megfogadtam, hogy csak akkor gyujtom meg, mikor tenyleg sikerul talalnom a netten valami igazan borzongatot. Eloszor kell ehhez valo zene. Egybol beugrott az X-aktak zeneje, attol mindig is elkapott valami furcsa borzongas. Ok, google, X-files theme, megvan betesz. Itt mar ereztem, hogy igy mukodni fog a dolog, meggyujtottam a cigit. Aztan valami UFO-s oldalon kotottem ki, ahol valami olyan cikket olvasgattam, hogy az idegenek mindenhol ott vannak, mindig figyelnek stb. Ez eleg is volt, osszejott a borzongas, de talan tul durvan is. Felkapcsoltam a villanyt, na jol kib...am magammal, de nyomaszto egy erzes, ezt akartam, de nem gondoltam, hogy ennire intenziv lesz. Betettem valami pornot, hogy egy kicsit szuntesse meg a...itt mar nyugodtan nevezhetjuk panikolasnak...de nem tudta elterelni a figyelmemet. Mit ba...ak azok ott, mikor mindjart jonnek az idegenek, kiszippantanak az ablakon stb... Mikor felora mulva lefekudtem, meg voltam gyozodve, hogy ez az utolso ejszakam, mindenben UFO-idegen mostivumokat veltem felfedezni, feltem, hogy almomban elrabolnak, visznek, kiserleteket csinalnak rajtam...

Az MDMA-s dolgot en sem hiszem, a fel vilag hulye kene legyen, engem is beleertve. S bar nem allitom, hogy teljesen okes vagyok agyilag [lasd fenti kiserlet], messze nem ugy erzem ugy, hogy az idegpalyaim 10%-at hasznalnam... Szerintem ez sima felretajekoztatas....

Megegyszerilyenbetegdolgotnemcsinalok

 

 
 
>>> Saját készítésű zenék <<<
Insomnia2009. december 20. 11:56
 
 
Befeléfigyelős ambient.

http://data.hu/get/1992531/Entryan-Illusion_or_Reality.mp3.html
 

 
 
>>> "A" pszichedelikus zenék <<<
cli_hlt2009. december 20. 11:40
 
 
Ez nagyon ott van.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
mulder2009. december 20. 11:22
 
 
marhaj:

nem:)

mégpedig azért nem mert
narancs narancsnak farkasa

le kell őket választani
segítsetek a jótékonykodásban
vegyetek részt
a "Mátrix narancsoknak" című
virtuális körutazáson
és segítsetek nekik felébredni az öntudatlanságból

 

 
 
>>> Mit egyek? Mit igyak? - MAO-gátlót fogyasztottam! <<<
Én+te+ö=gén2009. december 20. 10:20
 
 
fanyűvő:
A nikotin emeli a dopaminszintet. A dopamin egy monoamin, amit a MAO-A és MAO-B enzimek bontanak le. A durva dolog: a dohányfüstben kimutathatók MAO-gátló béta-karbolinok (harman, norharman), így a dohányzóknak 50-60%-kal alacsonyabbak a MAO-A és MAO-B enzimszintjeik a nem-dohányzókhoz képest.

Azt nem lehet tudni, hogy ezek a béta-karbolinok vajon az "eredeti" dohánynövényben milyen arányban fordulnak elö, tehát hogy a dohányipar által használt nemesített fajoknak vajon erösebb MAO-gátló hatása van-e (ezt ugyanúgy lehet nemesítéssel befolyásolni, mint a nikotintartalmat)? Vagy esetleg direkt belekevernek-e béta-karbolinokat a cigarettába a gyártás során (a dohányfüst kb. 4000 különbözö vegyületet tartalmaz, és a cigarettába 599 adalékanyagot lehet engedéllyel hozzátenni).

Ráadásul a kávé és erjesztéssel készült alkoholos italok is tartalmaznak MAO-gátlókat - ezért jutalmaz jobban a cigaretta+kávé, vagy a cigaretta+vörösbor kombó. A nikotin önmagában nem is annyira jutalmazó hatású, a jutalmazásban fontos szerepe van a MAO-gátlásnak is. Pld. állatkísérletekben kimutatták, hogy a MAO-gátlóval elökezelt patkánykák jelentösen többet nyomogatták a "MÉÉÉG!" feliratú nikotinadagoló kart.

A kérdésedre válaszolva: a dohány, mint a nikotin révén (és az esetleg természetes MAO-gátlás révén) dopaminszintemelö növény "illik" az ayahuasca mellé :)
 

 
 
>>> Ayahuasca <<<
bufo2009. december 20. 10:09
 
 
megprobaltam letolteni, de azt irja ki hogy a serult torrent hozzaadasa sikertelen...
:S
 

 
 
>>> Új szintetikus drogok (designer / dizájner drogok, RC, legal highs) <<<
Én+te+ö=gén2009. december 20. 09:27
 
 
moon:
Miért lennének bennük nehézfémek? Ez nem paprikapor, amihez tömegnövelö ólmot lehetne keverni, meg általában nem is házi kutyulmányok. Ezeket az új szintiket általában Indiában/Kínában gyártják "rendes" vegyészek "rendes" laborokban, cégek rendelik meg cégektöl CAS-szám alapján, minöségre 98-99%-os tisztaságúak. Ha van bennük valami más felütés is, azt már késöbb rakják hozzá az elosztóláncban. De igen esélytelen pld., hogy valamilyen nehézfémet bennük "hagytak" (amúgy az alumínium egy könnyüfém), vagy hogy a desztillálás, kristályosítás, szürés stb. után bármi nehezebb/sötétebb benne maradjon.
 

 
 
>>> pszichologia - merre menjen <<<
Én+te+ö=gén2009. december 20. 08:48
 
 
foxey:
"pl az MDMA-nal, hogy a fogyasztas elött tele van idegpalyaval a felnagyitott agymetszet, utana 18(!) honappal meg mindig csak kb a 10%-a az eredetinek van meg."

Oda van írva, hogy ez pontosan melyik kísérlet? Ugye nem Ricaurte et al., 2002, Science ? Az a leghírhedtebb majmokon végzett MDMA-neurotoxicitási kísérlet, amit a publikálás után 1 évvel visszavontak, mivel kiderült, hogy "véletlenül" nem is MDMA-t, hanem metamfetamint tömtek a majmokba. Egyébként meg gondolj bele, ha az MDMA az idegpályák 90%-át szétcsürné, akkor hogy maradhatna már valaki/valami egyáltalán életben? Ilyen kísérletekben mindig halálra tömik szerencsétlen kísérleti állatokat.

http://www.mdma.net/toxicity/mixup.html

Az LSD flashback meg valószínüleg inkább pszichológiailag, mint biokémiailag indukált jelenség. Mint az emlékezetnél általában: neurobiológiai alapú, de mégis kognitív funkcióként is lehet kezelni. Ha megharapott egy kutya kiskorodban, akkor ott sem a kutya nyála okozta az akut félelmi reakciót, és nem a nyál épült be a szervezetedbe, hogy elöugorva megint félelmet aktiváljon, amikor késöbb hasonló kutyát látsz. Csak az emlék tárolódik el, aminek az - akár önkéntes - elöhívása pszichológia eredetü is lehet (a flashbacknél inkább spontán ugrik elö, a tudatalatti rétegekböl, esetleg bizonyos ingerekre vagy asszociációkra).
 

 
 
>>> Parafilozófia <<<
Dimension2009. december 20. 02:13
 
 
Álommanó:
Kérlek olvasd el a jobb oldalon a kép alatti szöveget:
http://hu.wikipedia.org/wiki/Betelgeuse

De ez még mindig nm bolygó, és ez a csillag az egyik legnagyobb ismert csillag. (ha a nap helyére tennénk, akkor a széle a Jupiter pályáján lenne)

Amúgy meg jogos :)
 

 
 
>>> Új szintetikus drogok (designer / dizájner drogok, RC, legal highs) <<<
ydl2009. december 20. 01:39
 
 
Elenyészően keveset a repülőkről ránk szórt mennyiségekhez képest :)
 

 
 
>>> "A" pszichedelikus zenék <<<
Buká2009. december 20. 01:33
 
 
god is an astronaut!
...
http://www.youtube.com/watch?v=fZltd_nz2ag
 

 
 
>>> Parafilozófia <<<
Álommanó2009. december 20. 01:11
 
 
Dimension: http://en.wikipedia.org/wiki/File:Betelgeuse_star_(Hubble).jpg

Ez a Hubble képe a Betelguese-ról :P
 

 
 
>>> Versfaragás <<<
neutroncsillag2009. december 19. 23:31
 
 
Ős Te

Isten az apám,
Ha térdére ültet,
Velünk kacag a hold.
Isten az anyám,
Lehelve tápláló életet,
Vigyázón hátán hord.
Isten a szerelmem,
fürtjeit részegen markolom.
Isten a barátom,
Szívemet előtte kitárom.
Isten az életem,
Minden pillanat az övé.
Isten a halálom,
Mindenhol, újra és örökké.
 

 
 
>>> pszichologia - merre menjen <<<
Rudulf2009. december 19. 17:57
 
 
mert nem csak olyan tényezők játszanak közre benne, amiket tárgyal a neurobiológia.
 

 
 
>>> legalize <<<
notimpersonal2009. december 19. 17:45
 
 
citetetikust
 

 
 
>>> legalize <<<
Nargile2009. december 19. 17:42
 
 
After the War on Drugs

http://drogriporter.hu/en/afterthewar
 

 
 
>>> legalize <<<
notimpersonal2009. december 19. 17:14
 
 
Na pont ez az.... amiről szó volt.
Az élet sok mindent igazol, néha azonnal.
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 133697)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!