



Kategória:
Egyéb anyagok 
Létrehozó:
Én+te+ö=gén 
Létrehozás ideje:
2009. március 10. 
Utolsó hozzászólás:
2026. május 16. |
|  |


Érdeklődés:
16272 letöltés 219 hozzászólás |
|  |



|

 |  A Tea ÚtjaÉn+te+ö=gén, 2009. március 10.   |  |  | | | | |  |  |  | | | hanaurával diskuráltunk a mate megfelelő adagolását illetően. Számomra a stimuláló hatás még egyszer se jelentkezett, pedig több teáskanálnyit rakom 3-5 deci vízbe és 10 percig áztatom. Hanaura ezzel szemben két maréknyit belerak 2 literbe. Most utánanéztem és valóban:
"A single cup of mate beverage made with 10 g of dried yerba maté tea contains approximately 70-180 mg of caffeine (similar to a cup of coffee). One heaping Tbsp of dried maté weighs approximately 2 grams." http://www.erowid.org/plants/yerba_mate/yerba_mate_dose.shtml
Tehát, ha valaki belerak egy bögrényibe 1 EVŐKANÁL adagot, az körülbelül egy ötöd kávényi koffeint (mateint) tartalmaz. Ebből már világosan látszik, hogy a teaházi adagolások nevetségesen alacsonyak és bizony bőkezűen kell bánni az anyaggal (ahogy láthatjuk a tradicionális tökös verziónál is). |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 158. spirit | 2010. szeptember 2. 01:16 |
| |  |  |  | | | End! Nekem is hasonlóak a tapasztalataim, illetve más egyszerű dolgokkal mostanában, mivel ilyen mentális problémák miatt nagyon szarul aludtam, és azt hiszem beváltak, a lényeg, hogy minél frissebben, de nyugodtan fekszem, annál jobbat (és annál REMesebbet) alszom, ebben segít egy jó hidegvizes arcmosás, kis mozgás, vagy pedig mate! (Néha ezek így együtt!:) És működni látszik! Mondjuk cseles a mate mert tényleg a pillanatnyilagos dolgokat erősíti, egyszer nagyon pörögve, nagyon megőrülve ittam este, és kb láttam utána a napfelkeltét...:) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 157. the end | 2010. szeptember 1. 20:25 |
| |  |  |  | | | hanaura én matét arra is szoktam használni, hogy lefekvés előtt iszom egy jó sűrűt (nekem 1-2 bögre is adja a pörgetős hatást), és az szépen REMben tart, így végig álmodok jó pár órát, ráadásul gyakrabban vannak kis gagyi tudatos álomfoszlányaim is. sőt, alvás előtt meditációhoz is nagyon jó, mert segít koncentrálni. |
| |  |  |  |


 |  |  | | | 155. dora | 2010. augusztus 30. 19:27 |
| |  |  |  | | | en most chun mee-t probalok, tobb honap kihagyas utan az elso adag olyan volt, mintha ujjaszuletnek :) ereztem, hogy hianyzik valami..
tie guan yin lett volna a celkituzes, de most momentan nem volt 3-4000 forintom, amit elszorhatok ra.. legközelebb. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 154. Shakta | 2010. augusztus 5. 19:05 |
| |  |  |  | | | Üdvözletem!
Létezik olyan tea ami magabiztosságot ad? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Sziasztok!
Matcha Choan-ról van valakinek tapasztalata? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 152. spirit | 2010. július 18. 01:55 |
| |  |  |  | | | Sziasztok!
Jó ideje ígérem a mate összefoglalót, remélem valamikor már csak elkészülök vele. Addig szívesen megosztanám egy élményemet. Azt tudni kell, hogy én matéból 1-2-3litert megiszom naponta, de mondjuk az átlagosnál régebben kicsit hígabbat ittam. Mostanában rákaptam a zúzósabbakra!:) Na most megittam vagy egy litert melegben pár perc alatt, és elkezdett szinte zavaróan pörgetni, és a testérzet miatt már volt egy kis para is, hogy most mi lesz, mert olyan helyen voltam ahol illett viselkedni, ugyanakkor nagyon ki akartam törni. Eszméletlen súlyos volt! Ezzel együtt is imádom a matét, és az nálam hitvallás, de igen, ez volt az első élményem amikor kicsit sok lett....
De nem hagyom abba!:) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 151. spirit | 2010. július 6. 23:07 |
| |  |  |  | | | ...illetve holnapra! Addig is iszom egy jó éjt-matét az egészségetekre! Kár hogy nincs daath találkozó, vagy legalább is én nem tudok róla...:) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 150. spirit | 2010. július 6. 17:50 |
| |  |  |  | | | | |  |  |  |

 |  |  | | | 149. kep | 2010. július 6. 15:59 |
| |  |  |  | | | | Ha van kedved és energiád én szívesen olvasnék pár sort. Biztos vagyok benne, hogy más is. :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 148. spirit | 2010. július 6. 15:36 |
| |  |  |  | | | Kep!
Nyitott vagyok a rendelésre, mert fogyatkozóban van a matém, már egy kiló sincs, és tényleg szeretem napi szinten inni, habár legalább két nap mindig úgy alakul, hogy nem iszom. És szerencsére azokon a napokon eddig még egyszer sem kattogtam...:)
Ezek amiket felsoroltál mind "sima" maték. Van aki szereti az ízesítetteket, azokkal sincs gondom, de nem nagyon érdekelnek. Én, egy barátom segítségével hat félét rendeltem, azokról estére szívesen készítek egy pici ismertetőt, de tényleg elég szubjektív az amúgy meg nyilvánvaló sok különbség. Pl a több helyen is reklámozott Amanda elég silány. Persze még mindig mate, és élvezettel ittam, de a többit jobban csíptem, szóval írhatok pár sort arról a hat fajtáról amit én kóstoltam.
Mostanában pedig egy ismerősöm unszolására elékezdett érdekelni a guarana...:) |
| |  |  |  |

|  |
| 





 |