 |  A Tea ÚtjaÉn+te+ö=gén, 2009. március 10.   |  |  | | | 147. mans | 2010. július 6. 14:16 |
| |  |  |  | | | | Én most az indiai ginsengre álltam rá,kár hogy nincs A és B minőségü errefelé,meg az aranygyökér is jó. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 146. kep | 2010. július 6. 13:07 |
| |  |  |  | | | Hanaura, lejjebb írtál egy mateshoppos linket, melyet azóta is őrzök egy tervezett rendelés miatt (mate-tee német oldal :)). Vannak különböző típusok és azt kérdezném, hogy ezek között milyen eltérések vannak az áron kívül? Természetesen a sima, natúr kiszerelésekre gondolok. Például van ez a "Taragüi" és "Amanda" félék.
12 euró a postaköltség, nagyobb tételben olcsóbb. 25 eurós vásárlás felett csak 10 euró a szállítási díj, 80 felett pedig 6.5... Ketten lennénk eddig, valaki nem akar beszállni Sopron környékéről? :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 145. spirit | 2010. július 6. 08:28 |
| |  |  |  | | | Matéval szebb a reggel. Pont.
:-))))) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 144. spirit | 2010. június 28. 15:52 |
| |  |  |  | | | Deep!
Az említett adagolás inkább amolyan teaházas dózis!:) De ha a dél-amerikaiak dózisát nézed, akkor ott előferdül, hogy bizony tökig töltik teafűvel, és esetleg egy kis víznek is marad helye, és akkor azt akár többször is felöntik újra, mert második, harmadik körre is olyan hogy lecsavarja az ember fejét!:) Én kóstoltam így is, van is olyan barátom aki kedveli, nekem nem annyira ízlett így, és hatás szempontjából is jobban szeretek folyamatosan inni, és akko9r lelkiállapotomtól függően alakul az aznapi dinamika!:) (Hú, de megfogalmaztam.)
Érdemes durvább dózisokat kipróbálni, mint amit teaházak írnak, változó, hogy kinek mi jön be, én viszonylag sokféle adagolással kipróbáltam, meg pár keveréket is, de azokkal nekem az a gondom, hogy úgy teleb....szák más dolgokkal, hogy nem érzem a mate ízét, én pedig azért iszok matét mert a matét szeretem!:) Saját magam szoktam kis lapachot belekeverni, de legutóbb ajándékba készítettem egy csomót úgy, hogy volt benne valamennyi guayusa is, nagyon fini volt! |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Jah amúgy a matéról jutott eszembe, ugye mondják hogy 2 decis bögrénként 1 teáskanál az adagolás. Ezzel szemben ha megnézem akkor nagyon sokat raknak bele a lopótökbe. Érti valaki ezt?
Nálam a mate továbbra is nagyon enyhe tüneteket produkál. Este szoktam inni lefekvés előtt nem sokkal és sose volt problémám ebből eddig, meg estefele jobban is kívánom. Lehet keveset rakok bele?? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 142. spirit | 2010. június 27. 16:36 |
| |  |  |  | | | Deep! Én is szeretem látni mit öntök magamba!:) Egyébként dacára, hogy rengeteg matét iszom, és nagyon nagy rajongója vagyok, nekem sincs se ivótököm, se fa ivóedényem, habár azért tervezem ezeket.
A meleg folyadék elég tesztes tud lenni melegben, mert frusztrálja az embert a hőség, és még akkor amikor jól esne a hideg akármi, akkor jön a meleg ital, de kipróbáltam és nagyon-nagyon jó. Amikor melegem szokott lenni (szakács(is) vagyok egy vega étteremben), akkor szoktam forrón inni a matét. És elviselhető lesz az a tényleg durva meleg, szóval nem hülyeség, de pont tegnapelőtt mesélte egy barátom, hogy szokott matét behűteni, netán icipici citromfű levelet beleküldeni, és állítólag zseniális. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | hanaura melegben a meleg tea nem hülyeség, úgy tudom hogy elviselhetőbb kívül a meleg, ha belül is meleg van így egyszerűen fogalmazva.
Amúgy én is egy sima üvegpohárból iszom a teákat. Hatalmas előnye hogy tisztán látszik a folyadék színe, ami szerintem nagyon feldobja az egészet. Valamint gyorsabban kihűl benne a folyadék mint egy dupla falú bögrében. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 140. spirit | 2010. június 27. 01:23 |
| |  |  |  | | | Tester! A fűzfakérget még nem próbáltam, de jól hangzik, ezt amúgy azt hiszem az indiánok is használták, bár a könyvek vörös fűzfa kérget írnak, nem tudom mi a különbség. Én amit még próbáltam az két fajta catuaba, mulungu, lapacho, koka,aranygyökér...ezek tetszettek is! |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 139. tester | 2010. június 26. 15:32 |
| |  |  |  | | | Itthon is begyűjthető különlegesebb teákról kinek mi jut eszébe?
Fűzfakéreg, vagy ilyesmikre gondolok, amit nem lehet megvenni bármelyik herbáriában, de van valami hatása vagy /és finom. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 138. spirit | 2010. június 26. 02:27 |
| |  |  |  | | | Hmmm! Tököt még nem szereztem be, annak a dacára, hogy nagyon sok matét iszom (lassan víz helyett is), de mellé szerintem én is beszerzek egy fa mate-ivópoharat! A palo santo azért is vonzó mert azt olvastam róla, hogy nem csak illata, hanem íze is van. Jól hangzik! |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 137. bufo | 2010. június 26. 01:52 |
| |  |  |  | | | | A tokkel az a bajom hogy ket nap alatt szarad ki rendesen, tehat folyamatosan nedves marad... En csak kulonleges alkalmakkor iszom tokbol a matet, egy uvegpoharat hasznalok amugy.. Viszont szeretnek egyszer egy Palo Santo-bol faragott ivo alkalmatossagot, amit amugy en tertisztito fustolokent ismerek/hasznalok, es nagyon-nagyon kedvelek. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 136. spirit | 2010. június 26. 01:37 |
| |  |  |  | | | Shroomy! A nyári recept jól hangzik! Habár én nyáron is szeretem a meleg folyadékot, de hát az már csak az én fanatizmusom..:))) |
| |  |  |  |

|