



Kategória:
Egyéb anyagok 
Létrehozó:
Én+te+ö=gén 
Létrehozás ideje:
2009. március 10. 
Utolsó hozzászólás:
2026. május 16. |
|  |


Érdeklődés:
16272 letöltés 219 hozzászólás |
|  |



|

 |  A Tea ÚtjaÉn+te+ö=gén, 2009. március 10.   |  |  | | | | |  |  |  | | | A tökből ivásnak egyébként pont az a legjobb része, hogy nincs két egyforma felöntés, mindig mást mutat magából. Én mostanában maximum egy-két teraszon termesztett stevia levelet rakok hozzá édesítőként, semmi mást. Nálam a folyamat: megtöltöm teafűvel a tököt, bombilla bele, némi rázogatás után (hogy a nagyobb szárrészek kerüljenek "szűrőnek" felülre) öntök rá egy kis szoba hőmérsékletű vizet, majd az így megnedvesített matéra öntöm a 90 fok körüli szűrt vizet. A maradék vizet ezen a hőmérsékleten fémtermoszba töltöm, így pár óra múlva is nagyjából hasonló hőmérsékletűvel tudom felönteni és nem kell újat forralni állandóan. Nyáron melegben viszont azt hiszem már írtam, hogy a tereré megy inkább: mate, borsmenta, kevés citromlével jó hideg vízben áztatva, sportoláshoz is kiváló :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 134. spirit | 2010. június 21. 19:20 |
| |  |  |  | | | Deep!
Ha ez Neked bevált akkor zsír!:) A tradícionális használatkor ugyan nem szűrik le a teát, megteszi azt a bombilla( az a "szívószál" amit ehhez használnak), másrészt pedig amennyire tudom, hagyják kicsit állni a vízben a teát és már isszák is, szóval ezzel a módszerrel amennyire tudom nem nagyon rakosgatják, míg én, mint városi gyerek , ha főzök 2-3litert egy estére, akkor azt szűröm és egy edényben tartom, aztán lehet rájárni!:) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Azért is gondoltam, hogy nem lehet túláztatni, mert ez a tökből ivós tradicionális használat során is szerintem tovább ázik,főleg hogy le se szűrik, gondoltam ezért is fölösleges izgulni. :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 132. spirit | 2010. június 21. 01:08 |
| |  |  |  | | | Deep!
Én elég sok teafűvet használok, lehet, hogy az az oka. Vagyis a fene tudja...... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 131. Soka | 2010. június 20. 21:36 |
| |  |  |  | | | Tester Én ugyan ezeket az összetevőket használtam a menta/citromfű szörpömhöz.
Most egy 0,5 -ös "penész" van az üvegek nyakában. És valóban pezseg... Nem dobtam ki, de szerintem megbuggyant :)
Tálalás kérdése... én szódával hígítva iszom, nem rossz. Ajánlom tört jéggel némi citrommal és egy menta levélkével. :)
Mate; Nekem is kesernyés. Ezért cukrozom. Perui mateból szoktam készíteni. Szeretjük :)
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | hanaura érdekes, én is áztattam túl zöld meg fekete teát na az tényleg durva, de matenál nem tapasztaltam ilyet.
Amúgy, ha túl lett áztatva és sajnáljátok kiönteni a teát akkor tejet kell hozzárakni és nem lesz para a sok csersav. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 129. spirit | 2010. június 20. 16:40 |
| |  |  |  | | | Deep!
Igen, nekem ha sokáig áztatom akkor keserű lesz, és az nekem nem annyira jön be. Noha tényleg van egy picit kesernyés mellékíz, ahogy Bufo is írta, de azért az más.....kicsit olyan mint életem első jázminteája, amiben 20percre benne felejtettem a teafüvet és kb olyan lett mint ha ayahuascát innék...:)))) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 128. bufo | 2010. június 19. 20:04 |
| |  |  |  | | | | lehet bizony! koszi a linkeket meg az otletet! |
| |  |  |  |


 |  |  | | | 126. bufo | 2010. június 19. 15:32 |
| |  |  |  | | | A matenak alapbol van egy keseru/kesernyes ize szerintem, en ezt is imadom benne tobbek kozott! Matebol keszult erjesztett italokrol mar sokat hallottam, de konkret recept leirasokat nem nagyon talaltam ezidaig, de en is szetnezek ujbol a temaban. Tester te mennyi ideig hagytad allni ezt a kevereket? Lehet hogy kiprobalom, de en meleg vizzel felontott levelekkel fogom kezdeni, es csak az erjedes utan leszurni. A masik, hogy tobb ismerosom keszul mostanaban (a napokban) matet rendelni es szerintem jobban megeri kozosen, ennel tobbet nem irhatok ide, de emailben szivesen osszehozlak benneteket.. |
| |  |  |  |


 |  |  | | | 124. spirit | 2010. június 19. 00:00 |
| |  |  |  | | | | Legfeljebb csak keserű....:))))) |
| |  |  |  |

|  |
| 





 |