 |  A Tea ÚtjaÉn+te+ö=gén, 2009. március 10.  
 |  |  | | | 122. spirit | 2010. június 18. 20:04 |
| |  |  |  | | | Tester!
Ez egy egész újszerű dolog a számomra, még sose hallottam ilyesmiről, mindenesetre felkeltette az érdeklődésemet, annyi biztos! Kár, hogy nem tartasz kóstolót!:) (Ezzel kapcsolatban, ha már tea, mert végül is az is az, többször szoktak poénkodni az ayahuascás blogtalálkozók előtt, hogy mivel egy teázóban tartjuk őket, vajon lesz-e ayahuasca kóstolás(mindenki érdekében eddig elmaradt:)))) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 121. tester | 2010. június 18. 15:54 |
| |  |  |  | | | Nem igazán, én 8 liter léhez tettem 400g cukrot, egy tasakos élesztőt, két kk borkősavat, gyömbért, de hogy mennyi citromfű volt benne, azt nem tudom megmondani, meg azt sem hogy jó-e ez így eltarthatóság szempontból.
Érdekel a dolog úgyhogy szétnézek a témában, ha addig is talál valaki recepteket, meg hogy milyen növényekkel érdemes még próbálkozni, jó lenne ha megosztaná.
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Ez akkor olyan lehet mint a gyömbérsör azt is hasonlóan kell csinálni asszem. Pontos adagolást tudsz írni? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 119. tester | 2010. június 18. 14:22 |
| |  |  |  | | | Az alkoholos teákkal próbálkozott már valaki?
Hívják sörnek, pezsgőnek, bornak is, csak le kell főzni egy adag drogot, pl citromfű, csalán, menta, bogyók, végülis szinte bármiből lehet, aztán leszűrni, majd cukorral, citromsavval (vagy borkősavval), meg élesztővel pár napig érlelni, aztán lehet palackozni/fogyasztani. Alkohol meg CO2 képződik, szóval kellemesen savanykás, tényleg olyan sör vagy pezsgőszerű ital lesz belőle, és még gyógyhatásai is vannak, attól függően hogy mit tesz bele az ember.
Én most próbáltam a citromfű/mentát, és nem gondoltam volna, de nagyon finom lett. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Biztos vannak filteresből is jó minőségűek, de azokba gyakorlatilag bármit beledarálhatnak, hisz úgyse látod. Ha minőség akkor szálas, ha kényelem akkor filteres. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Jah, tényleg. Igazad van. Sory. Ha a filterest választom az jó lesz, biztos...nem? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Steven én is linkeltem egy oldalt, ami magyar és itthoni viszonylatban korrekt árral dolgoznak arra jutottunk, olvass vissza. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Hát akkor kipróbálnám mégis a Matet! (Nem a Mátét :) De egy link nagyon jól jönne, hogy honnan rendeljek. Az a link nagyon jó amit Hanaura mutatott, de elsőre nem szeretnék olyan nagy kiszerelést rendelni, meg amugy is nem magyar az oldal, és az idő még megjön külföldről.
Valaki tudna segíteni? Köszönöm. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 114. spirit | 2010. június 18. 00:22 |
| |  |  |  | | | Mate!!!! Nekem is az amúgy a tapasztalatom, hogy lehet mellette aludni, de tud pörgetni is, szóval nagyon érdekes egy növény. Én személy szerint nem nagyon ízesítem, kicsi nádcukrot szoktam hozzá tenni, de a keverék teafüveket nem annyira csípem, mert annyira televágják többnyire a többi növénnyel, hogy nem érzem a mate ízét, talán házilag jobbakat lehet, nem tudom. Engem minden téren meggyőzött!:) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Az íze nekem is bejön a matenak, direkt simát vettem nem citromosat. Nem tudom lehet annyira sokat tépek mostanság, hogy nem érzem meg rendesen a finomabb különbségeket? Amúgy szerencsére nekem nem vízhajtó hatású, ellenben a kávéval és sörrel, ami durván az és nem fless ennyit wc-re járni. :S |
| |  |  |  |

 |  |  | | | 112. bufo | 2010. június 17. 19:20 |
| |  |  |  | | | Epp matet szurcsolgetek ugyhogy gondoltam csak bele szolok mar en is! ::) Szoval, nalam a mate igen eros hatasokat produkal, altalaban nem is iszom egy-ket bogrenel tobbet egy nap, nem is iszom minden nap, de azert van hogy hetekig minden nap elo kerul a bombilla. Mintha valahogy atsegitene bizonyos nehezebb eletszakaszokon, es segitene meginkabb belerakni a szivem/lelkem abba amit csinalok. A kave mellesleg nincs hatassal ram, nem is volt igazan soha, a lovak ellenben mindig megereztek rajtam ha esetleg az ize miatt ittam a tobbiekkel. Csinaltam gyorsan par kepet is, en igy fogyasztom a matet, ezt ontogetem fel mindig friss meleg vizzel, esetleg egy kis mezzel vagy mentaval, de kamillaval es/vagy kulonfele zsalyakkal is remek: http://noob.hu/2010/06/17/101_4148.jpg http://noob.hu/2010/06/17/101_4149.jpg http://noob.hu/2010/06/17/101_4150.jpg http://noob.hu/2010/06/17/101_4154.jpg Rendkivul valtozatos egy italnak tartom, ugy ahogy en iszom nincs ket ugyan olyan izu korty. Szemely szerint reggel nem szeretek matezni, olyankor inkabb vissza bujnek tole az agyba, delutan, ebed utan szeretem elkezdeni amikor mar elvegeztem a teendom egy reszet, es van egy kis szunetem kozben. Ami nagyon tetszik benne, hogy van hogy egesz nap iszom, iszonyatosan felporget, de megis barmikor el tudok aludni tole, es ha a mate hatasa alatt alszom el, igen frissen ebredek masnap.. Mar nagyon reg nem fogyasztok semmilyen szintetikat, de en neha bizony egy jokora csik spurihoz tudnam hasonlitani a hatasat, azzal a kulonbseggel hogy ugyerzem nagyon jo a szervezetemnek. Viz es hashajto hatasa is tisztito mivoltarol arulkodik. Hat most kb ennyi jutott eszembe.. :) |
| |  |  |  |

|