 | 
Legfrissebb hozzászólások (128601 - 128620)
 |  |  | | | | |  |  |  | | | Maaf: "Ha egy parkapcsolatban kabitoszer kell ahoz, hogy meg tudjak oldani a problemakat, es oszinten tudjanak beszelni, akkor ott mar nagyon nagy gond van."
:))) Annyira a fejemben volt, hogy valaki fog ilyet írni arra amit mondtam, de meg akartam várni míg tényleg..... Szóval, kicsit szerintem rugaszkodjunk el attól a kifejezéstől, hogy kábítószer, mert ez nagyon csúnyán hangzik. Én inkább katalizátornak nevezném.
Az ilyen szerkezetű mondatokat pedig bármilyen variációként elsüthetőek úgy, hogy igaznak tűnjenek:
- Ha az életben kábítószer kell ahhoz, hogy jól érezzed magadat, akkor ott már nagy gond van. - Ha az életben kábítószer kell ahhoz, hogy lelkileg fejlődjél, akkor ott már nagy gond van. - Ha ***** kell ahhoz, hogy ******, akkor ott már nagy gond van.
'*' helyére mindenki helyettesítse be amit gondol.
Amelyik mondat erre a szerkezetre épül az jó eséllyel demagóg. Persze, hogy nem "kell" és nem "kötelező" egy őszinte beszélgetéshez az eki, de sok olyan dolgot a felszínre tud hozni, amit normális állapotodban nem biztos, hogy megosztanál az aktuális partnereddel. Nem ismerlek téged természetesen és nem ismerem a párkapcsolataidat sem, de az én magánéletemre fordított energiáim egy komoly részét az köti le, hogy az alap "játszmákat" (Ajánlott irodalom: RD. Laing: Gubancok) elkerüljem. Ekivel nagyon könnyű _felelőtlenűl őszintének_ lenni, ami egy tisztulási folyamat első lépése és alkalmat ad arra, hogy újradefiniáljátok az egymáshoz való viszonyotokat. Ilyen szintű őszinteségre én nem vagyok képes tisztán, mivel ezernyi védőmechanizmus van beépülve a személyiségembe, amiket észre sem veszek amikor hatnak.
És nem ilyen problémákra gondolok: -Ma este ki mosogat, Te? -Azt hittem te fogsz mosogatni! Tegnap is én mosogattam! -Basszus, ekizzünk, mert ezt képtelenek vagyunk feloldani....
Az egésznek az a lényege, hogy nálam működik a dolog és néha nem árt egymásba szeretni újra és tisztázni az elhallgatott, meg nem beszélt gondolatokat, mégha katalizátor is kell hozzá.
Tari Annamária meg Lux Elvira b*kaphatja. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Csak nem akartam a Buddhizmust Pszichedelikusnak írni. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Hát ez eléggé húdejó! De belefért volna az újdon sült képzőművészetbe is. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Így sem hangzott hülyébben, de ezen ne vitázzunk! |
| |  |  |  |


 |  |  | | | | |  |  |  | | | Mantis, nem azt irtam, h nincs semmi valosagalaopja, hanem azt, hogy nincs sok valosagalapja. Ha egy parkapcsolatban kabitoszer kell ahoz, hogy meg tudjak oldani a problemakat, es oszinten tudjanak beszelni, akkor ott mar nagyon nagy gond van. Az utazasnal a "kiindulasi pontot" nem feltetlen te valasztod meg, altalaban adott, hogy hol laksz, honnan indulsz, es altalaban oda erkezel vissza, ahonnan elindultal. Gen, az utananezest ugy ertettem, hogy neten szetnezel+utanaerdeklodsz. Egyebkent minden bizonnyal vannak egyszeru modszerek a legaltalanosabb szennyezoanyagok kvalitativ kimutatasara, majd utananezek, ha nem leszek ennyire lusta. Az alkoholos hasonlattal kapcsolatban teljesen igazad van, kicsit elszallt az agyam, mikor eszembe jutott nehany aprosag a multambol. Kispret, egy atlagos 14 eves gyerek egy atlagos belvarosi diszkoban valoszinuleg csak annyit tud a kabitoszerekrol, amennyit a teveben latott es a haverjaitol hallott, de ez is a tarsasagtol es a helytol fugg. A ROKKEREKET KERETIK NEM BANTANI! Nem szokasom kiabalni, de ez most nagyon ovon aluli volt! Vannak durva rockkoncertek is, de a diszkokban sokkal tobb eroszakos cselekmeny tortenik, mint egy "rocker-osszejovetelen". Peldaul egy Tcs-koncerten ugy vigyaznak egymasra az emberek, mint a himestojasra; nem lokdossuk egymast, senki nem eroszakoskodik senkivel, ha valaki elesik, akkor legalabb tizen ugranak, es nyujtjak a kezuket, ha veletlen odakeveredik egy eroszakos barom, akkor az egesz zenekar leall, es addig nincs zene, amig balhe van, erre par eve volt pelda a debreceni Lovardaban; de ritkan szokott ilyesmire sor kerulni, mert a sokak altal eroszakos bunkonak titulalt rokkerek nem turik meg maguk kozott az agressziv embereket. A "rokkerseg" egy eletforma, ami nem a szegecses bordzsekibol es szakadt farmerbol all, es nem is abbol, hogy kizarolag uvolto gitarzenet hajlando hallgatni az ember, sokkal inkabb az oszintesegrol szol, a becsuletrol, a tisztessegrol, az osszetartasrol, a toleranciarol(!). Persze hozzatartozik a pogozas, a "koncerteken ugralas", ahol teli torokbol uvolthetsz, levezetve ezzel a hetkoznapok soran felgyulemlett feszultseget, de egy igazi rokker soha senkit nem bant, ok nelkul meg foleg nem. Nem azt mondom, hogy nincs bunko rokker, de szerencsere ez az elenyeszo kisebbseg. Javaslom, hogy hallgass regi Ossiant! Acelsziv, Rokker vagyok, meg hasonlok. Paksi sokkal jobban elmondja a dolog lenyeget, mint en, Marothy fantasztikus gitartudasaval kiserve; meg a legfanatikusabb rokkergyulolo rapper velemenyet is kepes megvaltoztatni, ezt tapasztalatbol mondom. "Nezd a szivemet, sima es hideg, de egyetlenegy szoert megosztom veled. Szemtol szembe mondjad, mindent megtehetsz, olyannak es ugy fogadj el, ahogy en teszem"
maaf
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Gen, ez tetszett ;) Vegha, mielott ramondom egy novenyre, hogy az, aminek gondolom, azelott utananezek, utanaerdeklodok, ha nem vagyok benne szaz szazalekig biztos; raadasul Hajnit eleg nehez osszekeverni mas novenyekkel, annyira egyedi a viraga es a levelei. Lehet, hogy nem voltam tudomanyosan korrekt a "bokorral", de eleg hujen hangzott volna, hogy "ratalaltam egy Hajni-futonovenyzetre..." :P
maaf, aki nem talalja a szavakat hajnali fel otkor
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Mindenki vigyáz itt mindenkire, a pultosok kérdés nélkül adják a jeget a kezedbe, a csajok legyeznek, és mi is mindenkinek adunk az ásványvízből vagy gyömbérből, akin látjuk, hogy nagyon szüksége van rá, vagy sazrul van. Hiszen egyrészt, csak akkor igazán jó a buli, ha mindenki jól érzi magát, mindenki bulizik, és a mi érdekünk is, hogy ne bukjon le, mert vigyáznunk kell egymásra. Nem olyan, mint egy rockbuli, nem löködik egymást, nem erőszakoskodnak.. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Van egy új szobatársam, Csabi, érdekes ember. Nem mondtam újat neki a látnokzsályáról, ami szerinte annyira nem durva, és tolt már légyölő galócából főzött gombapálinkát is, "amitől eléggé be lehet álni." Most beszéltem vele a drogokról, elkezdi: "Az eki durvább, mint a salvia, de az LSD ezek között a legdurvább, az épít le legjobban, az b*sz szét igazán, de a legjobb akkor is a meszkalin.."
Gén: nagyon diplomatikus válasz mondjuk csak igenre és nemre lettem volna kiváncsi, de mind1
feri: embere válogatja, én soha nem lopnék pénzt anyámtól, és mióta kipróbáltam, sokkal empatikusabb vagyok vele is, megértőbb, és segítőkészebb, csak erősített a kapcsolatunkon, és ha az elsőre gondolok, máris minden gondot elfelejtek
maaf: Én is nagyon féltem a szintetikusoktól, de mondjuk az LSD-től most is félek, láttam Madarat, Csabit és még pár srácot, akik az LSD, maszlag, és más személyiségmódosító szerek hatalmába kerültek, és ha csak 1:1000-hez, hogy hasonló leszek, mint ők, egyre inkább nem akarom kipróbálni, eléggé maradandót alkotott a fejükben szerintem, de nem feltétlenül rossz értelemben.. Madár mondjuk 3 féle küzdősportot nyom, és eléggé robosztus alkata van (kundózik), meg magyarázott valamit a csonttörő és a hústépő taktikákról:) Csabi pedig teljesen átszellemült, Oshó és egyéb nagy tanítómesterek tanításait, indiai kultúrákról, pszichedelikus sámánizmusról olvas, és egyfajta önmegtartóztató életet él, és a harmóniát keresi, szereti a csendet, és a tudatalattját szeretné felszabadítani
cellux: "nem szeretem az olyan cuccokat, amiknek a hatása kiszámítható." - Én pont ezért szeretem mondjuk a McDonald's-ot, mert mindig ugyanazt kapod mindegyikben, tehát azt kapod, amit vársz: ugyanolyan kicsi a sajtburger, ugyanúgy az a műanyag kaja, és soha nem b***zák el, nem égetik szét, mert csak azt rakják ki, ami megüti a szintet. De még az se biztos, hogy az lesz, mert én nem egyszer kicsit behalucináltam ekitől is. És sajnos tényleg olyan jó, és ha nem tudod kontrollálni magad, hatalmas pszichikai függés alakulhat ki..
maaf: "sokan vannak, akik semmit nem tudnak rola, a veszelyeirol, a hatasarol, csak azt tudjak, hogy "meno a dizsibe' drogozni", aztan egyszeruen "be a szervezetbe", utana had szoljon, aztan csodalkozik a jonep, hogy sokan kiszaradnak, meg infarktust kapnak. " - Egyébként az a kevesebb, amit itt leírtál, mert mondjuk egy ilyen party-s buliban nagyon kevés az, aki nincs tisztában a drog hatásával, hogy pl.: szénsavas ásványvizet ne igyál..
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Aha, megvan a megoldás (#44):
5) Nem beléndek volt a határban a gaz, amit bepróbáltál.
Jó ez a zsarolás: "Küldjetek képet a beléndekről, mert addig mindenféle mást legelek"! De szerintem inkább ne a kiprintelt Daath-oldalakat rázza majd az anyukád sírva a Híradó végén a droghalál riportnál, tudod, ott a kis zsiráf születése előtti hírben (mantis, ezen azóta röhögök ;) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | A Dr. John Lilly... az jó. Én is csatlakozom a buksisimogatókhoz. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | ("Salvia Divinorum" topic, 255. hozzászólás, Cumpi 2003. július 31. 21:41): "Már q..rva régen szeretném kipróbálni a nadragulyát illetve a beléndeket,de sajna sehol sem találom őket."
Vö.:
("Maszlag, nadragulya, beléndek, mandragora..." topic, 25.hozzászólás, Cumpi 2003. június 18. 22:01): "két évig keresgéltem már a belcsit mire nem tudom, hogy de észrevettem az idén, hogy tele van velük a határ."
Most mi van: 1) A beléndek másfél hónap alatt károsítja a memóriát? 2) Azóta csupaszra legelted a határt? 3) Kicsit többet kamuzol, mint kellene? 4) ál-Cumpi vagy és provokálsz? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Hazaértem. Hatalmas vihar közeleg, már villámlik mint az állat. Ma már felszáradtak a pocsolyák, úgyhogy csak hemp volt... A komlóról tud valaki valamit? (elporzódtak az erdőben, ezt meg anyagilag nem lehet bírni...) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | Köszi, Vegha!
Nem lenne rossz, ha változna valamit nálunk az állatvédelem. Nemrég valaki felvetette, hogy egy állatkereskedésben, kis ketrecbe zárva látott egy majmot, mire írtam két állatvédő szervezetnek, gondoltam megkérdem, milyen szabályozás vonatkozik erre (lehet-e majmot tartani, ill. milyen körülmények között). Egyiktől válaszoltak, hogy ők "úgy tudják" nincs erre vonatkozó szabályozás, tehát megengedett, de ha megítélésem szerint az állatnak nem megfelelőek a körülményei, két dolgot tehetek: bejelentem az önkormányzatnál, vagy írok a panaszkönyvbe, amit a fogyasztóvédelem kivizsgálni köteles. Hozzátették, tájékoztassam őket a fejleményekről. Kiváncsiak.
Lehet, hogy én élek álomvilágban, de a következő (kétségkívül rosszindulatú) gondolataim merültek fel ekkor: - egy állatvédő szervezet miért nem biztos abban, hogy milyen szabályozás van ma az állatokra nézve Magyarországon? - miért nem ŐK lépnek ilyen esetben; tulajdonképpen mivel foglalkoznak, ha nem ezzel? - ha az önkormányzatnál bejelentem, Gizike veszi-e egyáltalán a fáradtságot, hogy megnézze, mi a helyzet majom-ügyben? ha igen, nem fordul-e el mosolyogva a zsebébe csúsztatott pár ezres sugallatára? - a panaszkönyv eltűnik-e? - egyáltalán: érdekel ez valakit valahol?
Voltak, akik azt javasolták, gyűjtsünk és vegyük meg potom 350e forintért majmot. Talán ez a reálisabb megoldás :)
|
| |  |  |  |


 |  |  | | | | |  |  |  | | | Tudom hogy nem a megfelelő hely de mostanában nagyon népszerű ezért írok ide....
Már q..rva régen szeretném kipróbálni a nadragulyát illetve a beléndeket,de sajna sehol sem találom őket.S jó lenne ha valaki ki tudná bővíthetné a helyismereti tudásom.Valamint nagyon nagyon érdekelne Anamita Muscalia alias Légyölő galóca lelőhelyre vonatkozó infó.
Minden infót előre is köszönoök(remélem lesz mit!)
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | [Amikor nincs igazán lényeges mondanivalóm, csak jól esik csatlakozni a társalgáshoz, és jelezni kívánom, hogy "csak azért beszélek, hogy a torkomban lévő hangdoboz be ne rozsdásodjon, ha egyszer valami igazán lényegeset akarok mondani"*... akkor van ez a zárójel... próbálok legalább szerény lenni, na, mivel a hallgatáshoz még nem vagyok elég bölcs :))]
* plágium Kurt Vonnegut Jr.-tól |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | [Orsi, miért írtad ezt szögletesbe ? : )] |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Nem azért simogattuk a buksidat a pszichedelikus képzőművészet topicban, hogy most meg kövezéssel betörjük :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | | |  |  |  | | | | Ez egy Kapcsoltamba illő feladvány volt, de kisgyerek rájött =) |
| |  |  |  |

|