DAATH

Ritkán gondolunk arra, amink van, és túl gyakran arra, amink nincs.

Arthur Schopenhauer

 
KöszöntőGyarapodásAnyagokKönyvtárFórumKeresésKapcsolatok


[20250114] Aláírásgyűjtés: Európai Polgári Kezdeményezés a pszichedelikus terápiákért
[20250114] Média: Megnyílt a Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
[20250111] Fejlesztés: Daath Keresés megjavítva
Felmérés: MOKE országos orvosi kannabisz felmérés
Könyv: Ayahuasca – A Lélek Indája


Legfrissebb hozzászólások (39586 - 39605)

 
 
>>> Törvények... <<<
tester2009. november 15. 17:17
 
 
Lehet hogy a direkt linket érdemes lenne átírni, inkább felrakni valahova és azt belinkelni.
 

 
 
>>> "A" pszichedelikus zenék <<<
ynul2009. november 15. 16:38
 
 
http://www.youtube.com/watch?v=bWF3r5cWrSE
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Nargile2009. november 15. 15:50
 
 
onko: félreértettél, én nem ragaszgattam senkire semmit. Csak annyit akartam írni, hogy mivel jelenleg nem szívtam jó ideje, most én személy szerint nem tudom átérezni a túl sok fűszívással járó problémákat. Viccnek szántam arról, hogy az embernek vannak olyan elfoglalt időszakai, amikor nincs ideje drogproblémákra - ne vedd komolyan ;)

Ami a statisztikákat illeti, ezek szerint a marihuánát életükben kipróbáló emberek közül kb. 10% válik rendszeres fogyasztóvá, és nekik is csak egy töredékük válik probémás szerhasználóvá, kezelési indikációval. Ennél a kisebbségnél is gyakran arról van szó, hogy van valami egyéb pszicho-szociális probléma áll a háttérben, és az illető egyfajta öngyógyításként használja a füvet. Ha nem a füvet használná, akkor vszínűleg találna mást, mondjuk mindenféle antidepresszáns drogot szedne. Amire rá szerettem volna mutatni, hogy a marihuána fogyasztásával járó problémák többnyire nincsenek a fű hatóanyagának molekulaszerkezetébe kódolva, nem a fű kémiai tulajdonságai. Nagyban függenek attól az embertől, aki a szert használja, és amilyen körülmények között. És az igazi prevenció pont az, amikor erre felhívod az emberek figyelmét.

A legrosszabb prevenció pedig az, amikor kiragadod a fűhöz kapcsolódó negatív tapasztalatokat és azokat túldimenzionálod, a fűt valami nagyon veszélyes drognak állítod be. Egy valamit meg kellene érteni: hogy egy embernek milyen drogfogyasztási problémái vannak, az nem csak a drogtól függ, hanem attól a módtól is, ahogy az emberek a drogról és saját magukról mint drogfogyasztóról gondolkodnak. Ezt igazolják azok az amerikai statisztikák, amik szerint az olyan korszakokban, amikor a marihuána-fogyasztásával szemben elutasítóbbak a közösségi attitűdök, akkor a marihuána-fogyasztók jóval nagyobb százalékban minősítik saját fogyasztásukat problémásnak, vagy magukat függőnek. Az, hogy miként gondolkodunk a drogról vagy a függőségtől, nagyban befolyásolja azt is, hogy milyen problémáink lesznek. Egy olyan társadalomban élünk, ahol a fűfogyasztást még mindig stigma övezi, folyamatosan nyomják rád a negatív hullámokat a médiából, és ez sem marad rád hatástalan. Ezt nevezik úgy az okosok, hogy a drogfogyasztással járó stigma internalizálódik: amikor a drogot fogyasztó ember megkezdi saját magát a drogfogyasztáson keresztül definiálni, saját magát a problémák megoldására képtelen, tehetetlen személynek látni - ez egyébként jó a terápiás iparnak, mert ez biztosítja az utánpótlást.

Ezzel nem azt mondom, hogy nincsenek valódi problémák a fűvel, de vigyázni kell, hogy ezeket miként értelmezzük és kommunikáljuk. De egyébként szerintem ezeket a dolgokat neked nem kell magyaráznom, deeptrip :) Vagy inkább úgy mondom, nem neked kell magyarázni.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Én+te+ö=gén2009. november 15. 15:37
 
 
onko:
Harmadszor ajánlgatsz itt pofátlanul szereket - huss belépési tesztre!
Ja és ne fáradj újabb emailezéssel, mert nem fogok rá válaszolni.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
onko2009. november 15. 14:54
 
 
asszem eléggé lekanyarodtunk az irányadó témától.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
onko2009. november 15. 14:22
 
 
deeptrip:
ha nem adott gyógyszert magától vagy nem kértél az egy másik szituácio.ezt látnod kéne.én már elértem egy átlagot amit én tapasztaltam és arrol általánositást mondhatok.egyébként ha nem szedsz semmit az teljesen okés szerintem.aki meg nagy szorongási meg rosszkedvűségi rohamokkal küzd az meg maga fogja kérni.nem kell neki tanácsolni.nekem mindig adtak gyógyszert.akárkinél megfordultam.én csak annyit kértem hogy változtassunk mert hatástalan v elmult a hatás. ezt meg utálták.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
deeptrip2009. november 15. 14:03
 
 
onko én már több mint másfél éve járok terápiába és nem kaptam gyógyszert, mégse dobtak ki ezért szerintem ne erőltesd az általánosításokat mert nem objektív, hidd el.

Nargile nekem fogalmam sincs a többségről, nem láttam még ilyenről statisztikát, de érdekelne. Amúgy én elsősorban prevencióban gondolkodom ott meg nem sokat segít, ha azt hangoztatod, hogy a többségnek semmi parája nem lesz a fűszívástól. Na nem mintha egyáltalán teret adnának itthon, hogy ezt hangoztasd egy prevención.
 

 
 
>>> Törvények... <<<
tester2009. november 15. 13:49
 
 
Biztos érdekes, ha valaki át tudja rágni magát rajta:
http://bunmegelozes.easyhosting.hu/dok/rendeszeti_ismeretek_a_kabitoszer_problemav
al_kapcsolatban.pdf
 

 
 
>>> Pszichedelikus Könyvek <<<
Sevil2009. november 15. 11:40
 
 
hihi. Zdeněk Miler - Eduard Petiska: A Kisvakond drogos lesz
http://tacskomuki.blog.hu/2009/11/13/konyvajanlo_a_kisvakond_drogos
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Hopax2009. november 15. 10:43
 
 
"onko: "ez a TE pszichonyavalygásod.""

Mekkora tükör :)
 

 
 
>>> Mámoros álmok <<<
neutroncsillag2009. november 15. 10:31
 
 
The End

Na mit adott a calea?
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
onko2009. november 15. 09:11
 
 
[ajánlás]
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
onko2009. november 15. 06:23
 
 
van egy kifejezés amit ránk ragasztottál aztán,rádragasztottam.biztos nem lehetett jo érzés neked sem.sztem ne ragasztgassunk.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
Nargile2009. november 15. 03:33
 
 
deeptrip: "Azért ne felejtsük el azokat se, akiknek a fű be tudja tölteni ezt az ürességet, még ha csak egy időre is."

És ne felejtsük el a többséget, akinek a fű eleve nem pótszer, csak egyszerűen a rekreáció része. Olyan mint egy sör vagy kávé stb., nincs túldimenzionálva.

onko: "ez a TE pszichonyavalygásod."

Ebben nagyon tévedsz ember. Az hogy bejárom a világot nekem elég pozitív dolognak tűnik, kurvára nincs okom nyavalyogni - that's the point :)

"és sosem az űrt töltöttem ki vele"

Miért szerinted én igen?

 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
onko2009. november 15. 03:02
 
 
az előzmények jövömutató leleményessége és a tanmesék.a sztorikat elfelejti az ember de akkor hathatósak.
a válasz igen.de ez már előbb látható volt asszem jóval.tényleg csakegykét legujabb ssrisnrit nem probáltam.amugy meg mindent.és egy pszichiáter max két ssrit probál veled.aztán kidob.mert szabotálod a terápiát.a gyógyszerirató tulajdonságot ismer fel benned(vagyis drogost,mint gyógyszerest) és vagy felajánlja hogy kapod azt tovább amit most vagy akkor ne szedj semmit.ami meg már neked nem tetszik..igy elküld ugy hogy magadat küldöd el.különben is te fizetsz.ez ilyenkor mindig előjön :)
Csernushoz már csak "sportból" mennék.
de ha kialakulna valami "romantika" és tud ujjat mutatni amit nem láttunk a képernyőn és tudna valamit az én ügyemben is segiteni akkor benevezek simán egy terápiára.meg persze ha nem megy a rá a gatyám teljesen.az is biztos hogy semmit nem kérek tőle bogyot.és nem is fogadok el.egyébként sem hiszem el h a prozacnál jobb valami és nem vagyok depressziós sem már.inkább egyfajta koordinátorra van szükségem.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
deeptrip2009. november 15. 02:32
 
 
Nem a Csernusra gondoltam, hanem hogy egyáltalán...
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
onko2009. november 15. 02:28
 
 
Csernusnál még nem voltam.de már régóta tervben van.viszont drága lesz.mert elég divatos.nem biztos hogy vállalna idő hijján.a probléma is nagynak tűnik,de azért elég jol tartom magam.tehát optimálisan kezelt.ez már az "előzmények" jövőmutató leleményességén alapult.és a tanmeséken.azok okosan kitalált dolgok.és persze nem ők irták.
talán majd most egy ismerős segit vele kapcsolatban.kiváncsi lennék rá mint sztár.persze ilyenkor felmerül a kölcsönös kritizálás esélye szemtől szemben.erre pedig az a lesz a nyilvánvaló reakciója hogy nem dolgozik velem/rajtam tovább.és elküld a k***a a****ba hogy rabolni merem az idejét és az egészségét :) ugyhogy majd tartom a pfám a süvöltő szélben..
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
deeptrip2009. november 15. 02:13
 
 
Ok nekem nincs kedvem belemenni jobban a témában és amúgy is OFF, de annyit még árulj el, hogy te voltál-e terápiában vagy valami ismerősöd mesélte ezeket, aki maga volt, esetleg egyik se?
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
onko2009. november 15. 02:09
 
 
"a reakcio is az lehet"

ennyi.

én azt gondolom hogy depressziónál kell a fantázia.hiszen ugy kell lemodellezned a várható jobbat hogy nem tudod biztosan hogy ugy jobb lesz.és az a minimum hogy társas életet élsz munkát végzel stb.
de ezekből nagyon kifaggat az elején a pszichiáter és a fejedre olvassa ha hiányzik valami, már az elején ebből.aztán szrráelemzi veled a problémát ami miatt végülis most előtte ülsz.olyan dolgokra is rákérdez aminek már te momentán totál nem látod értelmét.
és a fejedre olvassa.a Csernus csak anyiban adott ujjat hogy ezt alpári módon végzi.poffádba nyomja szószerint.ócsmány szavakat és ez érdekes, dühkitörésekkel..használ.ez szerintem azért van mert maga is hisztizik,zsarol, mert tényleg nagyon meg akar változtatni, abból a pár szempontból amit meglát.mig a többiek ugy elvannak.kiderülnek a problémák.el is mondja.elmond néhány lehetséges verziot mi lesz ha igy megy tovább.elmesél igaz vagy annak tűnő sztorikat,de igen hitelesek hogy elhigyjük valódiak.elmond életutakat azelőtt és azután hogy megváltoztak.
minden szakember nek persze más a stilusa.de egyébiránt ha nem térképezi fel hogy mivan és nem közli veled akkor hogyan tudna segiteni? ez nemcsak tvműsör.
 

 
 
>>> a fűről hosszú távon <<<
deeptrip2009. november 15. 01:50
 
 
Dimension igen így már kerek a dolog. Azt hiszem nagy szerencse, ha valaki egy jó szakembert fog ki, remélem a jövőben erre több esély lesz!

onko csak, hogy világos legyen:

"a fantáziátlan emberek használják űrkitöltésre.és azoka büdös életbe nem is szeretnének lemondani róla nargile.."

Erre írtam, hogy kemény szavak. Fantázia nyílván kell a normál élethez, de azért szerintem annyi mindenkinek van, hogy mondjuk mozogni jó, rendszeresen feküdni kelni fontos, tanulni vagy munkát végezni, szociális életet élni, stb.
Ezekhez sokkal inkább motiváció kell mintsem fantázia. Arról meg nem is beszélve, hogy általános nézet az, hogy a fűszívás megnöveli a fantáziát, szóval én annyira nem értem mit akarsz megérvelni ezzel.

A pszichiáter/pszichológus meg nem fogja a képedbe mondani a frankót, mert nem ez a feladata, max akik showműsort csinálnak a terápiából lásd Csernus.
 

Korábbi 10 20 50 100 hozzászólás (összesen: 133697)


Ecstasy tabletta adatbázis

Pszichonauták

DÁT2 Psy Help

RIASZTÁSOK

DAATH - A Magyar Pszichedelikus Közösség Honlapja

Alapítás éve: 2001 | Alapító: Minstrel | Dizájn: Dose | Kód: Minstrel
Rendszer: Cellux | Szerkesztő: Gén

 

A Daath hivatalos publikus Facebook-oldala
A személyi adatok védelmének érdekében a DAATH óvatosságra int a Facebook-csoportban saját névvel megosztott, mások számára is látható információiddal kapcsolatban!