 | 
Legfrissebb hozzászólások (44626 - 44645)
 |  |  | | | |  |  |  | | Igen, de amin fekete foltok vannak és mini rovarok rohangálnak rajta azt nem szívesen szívom el :-D |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | nekem ez a kedvenc részem: "but you just crush the time and stretch the space and add the senses and look, look, look, they sang and danced again as I started to understand each little bit more.
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | "And some peoples reality have become too real, its too dangerous for them to know. "
Na ez vajon mit jelent. Nagyon durván betalált, de mit jelent.
(Én ezért nem merek megvilágosodni, azt hiszem. A pszichedelikus cuccokat úgy kezelem, mint kulcsokat ehhez a világhoz, amit ez a csóka leír, és hálát adok az Istennek, hogy ez az egész ott van a mögött az ajtó mögött, és hogy a trip mindig törvényszerűen véget ér.)
Ja és az is nagyon ismerős, hogy amikor átmész, egyszerre visszaemlékszel mindenre. Meg az is, hogy ugyanabba a világba mész vissza, ahonnan az előző trip végén lejöttél. Hogy hogyan "csomagolódik be" a felejtésbe az egész, és hogyan csomagolódik ki megint a következő alkalommal... Nem csoda, hogy szerettem trippezni. :)
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | "Then I asked them about personal questions about people, about love, about hurt, about them and me, what did it mean, but they crushed it quickly, no, you remember, that doesnt work here, those thoughts cant manifest here, its emotions and they dont work here, thats not what this is for, they exist in the hologram but they cant be thought here."
Aha. I love synchronicity.
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Durva, ez a figura nagyon áthozta a dolgot. Borsódzik a hátam, annyira ismerős, de innen nem tudom megragadni.
|
| |  |  |  |


 |  |  | | | |  |  |  | | Szép kutatási téma, kicsit loopos nem? :-)
Hogy lehetnek-e ebben a semleges hozzáállásban mély érzések, mély érzéseim? Nem tudom, azt hiszem itt a mély szó az értelmét veszti. Meg minden ilyen jelző.
A két neműség engem is zavarna, de én a nemtelenségről írtam.
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Tovább megyek: ez a semlegesség lehetővé teszi, hogy dühös legyél? Ha igen, miben különbözik ez a düh attól, amikor nem "semlegesen" vagy dühös?
Van-e olyan, hogy megvilágosodott düh, és ha igen, mi a különbség a nem megvilágosodott változathoz képest?
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Másik: az a semlegesség, amiről te beszélsz, az ugyanakkor lehetővé teszi, hogy mindenki baromira különböző legyen, igaz? Tehát nem arra utal, hogy mindenki egyforma, hanem arra, hogy mindenkihez egyformán (szeretettel) viszonyulsz?
Pl. ez a semlegesség lehetővé teszi, hogy ugyanakkor nagyon mély érzéseid legyenek?
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Szereintem Yin és Yang. Vagy van érem, és akkor két oldala van, vagy nincs érem, mert elnyeli a parkoloautomata. ;) Nem lehet mindenkit szeretni, és nem is kell... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Az én problémám ott van, hogy a semlegesség feelingre kb. ugyanazt jelenti nekem, mint egy androgün lény. A mi világunk dualitás-alapú (férfi/nő), és a tökéletes lény akkor mégis androgün lenne? Ez zavaró.
Konkrét példa a Wachowski testvérek közül az, aki - állítólag - nővé operáltatta magát. Szerintem az történt, hogy ezek feljutottak egy olyan szintre, ahonnan le tudták ugyan hozni a Mátrixot, de ugyanakkor teljesen össze is olvadtak bennük a szélsőségek, ezért képtelenné váltak arra, hogy normális emberi lényként létezzenek.
Én azt kutatom, hogy meg lehet-e tudni azt, amit ők megtudtak, anélkül, hogy elveszítenénk a dualitást. Más szóval: össze lehet-e kötni az eget a földdel úgy, hogy a kecske is jóllakjon, meg a káposzta is megmaradjon.
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Tegnap egy egész bélyeggel jártam a várost. Leginkább a Margit szigetet fényes nappal a legnagyobb tömegben. Ahogy mászkáltam a rengeteg nagypapa, nagynéni, unoka, anyuka, barát, kutya között egyszerűen azt vettem észre, hogy az emberek kezdik elveszíteni a tulajdonságaikat. Eltűnt a koruk, a nemük, a külsejük, a lelkük, minden amit jelzőként lehetne aggatni egymásra. Furcsa, mert nekem is konkrétan egy szó: a semlegesség jutott eszembe erről. Egy teljesen homogén társadalom bontakozott ki előttem. Ezzel egyenes arányoságban nőtt bennem a szeretet is mindenki iránt, a maga határtalan valóságában.
Nem engem kérdeztél cellux, és biztos túl egyszerű magyarázatka amit írok, de azt hiszem, amíg olyan világban élünk, ahol a tulajdonságai miatt ítélünk meg mást, akár pozitívan, akár negatívan addig nem fogunk tudni igazán szeretni. A világ tökéletesen ki van egyensúlyozva, nem nekünk kell osztályozgatni, és ha nem osztályozgatsz, nem lesz miért senkit se szeretned, se utálnod. Az EGYség tudatának öröme, elvezet a szeretehez. Ha eltudod fogadni önmagad, másokat is elfogsz tudni, és ugyan ez igaz vissza felé is.
Bizonyára nem oldottam ki a gordiuszi csomót, de ez az egyszerűsség nekem bőven elég. A feltétel nélküli szeretetben, el van rejtve a semlegesség, a feltétel nélküli részben... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | véletlenszerű levélhullatás: szerintem a nővény kinálja fel neked az adagot. |
| |  |  |  |



 |  |  | | | |  |  |  | | tripster:
Köszi, olyanom már van, de sajnos azóta is van h egyszer csak elfonnyad egy levél és ledobja.. A levelek is bordós/barnásra színeződtek, legalábbis a nagy része. Nem tudom mi a baja pontosan, remélem túléli, a többi teraszon lévő növényt végül megkínáltam atka irtóval, azok úgy néz ki megmaradnak. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Atropos0, totál igazad van! Ha visszagondolok a tripemre gyakran elfog valamilyen szorongás. Nem volt bad trip, persze a dózis miatt nehéz indulás volt, de összességében kellemes éjszaka volt. És mégis ha visszagondolok valami szorongást érzek. Próbáltam már nagy dózisban a gombát, az éntudatom széthullott, érzelmileg megjártam a poklot közben, de akkor se fog el a szorongás, ha eszembe jut! |
| |  |  |  |


 |  |  | | | |  |  |  | | Sztem az az, hogy nem tudsz/nem vagy hajlandó magadat/egy kapcsolatodat valamivel annyira kívülről látni, hogy észrevedd valami nem az igazi. Van egy elképzelésed arról, hogy amit csinálsz az miért jó (ha nem a legjobb) és ezt különböző módokon próbálod bebizonyítani.
De, ahogy meta is mondta mindenki ezt csinálja, csak a mérték számít.Ez már akkor említésre méltó, amikor valami tényleg nem frankó.
Ez pl. jól megfigyelhető fiatalabbaknál, amikor valami új dologra rákattannak legyen az egy zene, egy játék, egy szer vagy bármi és akkor az az igazi a többi mind szar stb. Aztán persze olyanokkal lóg, akik hasonlóan látják, ha valaki máshogy látja akkor folyton megy a vitázás, hogy nem ez jobb hanem az blabla és persze 1 év múlva lehet, hogy pont azt fogja isteníteni, amit előtte annyira fikázott.
Egy szert tekintve, pl. lehet ilyen a fű. Valaki rákattan, azt mondja komoly tanításokat ad neki és az alkohol amúgy is milyen káros. Igaz, hogy inni mondjuk hetente inna 1x, tépni meg naponta tép, de ilyen dolgok nem számítanak. Az is igaz, hogy már nem sok mindent csinál a füvezésen kívül, mert nagyon a középpontba került, de valahogy ezt se akaródzik észrevenni. Aztán ezt lehet csinálni egy ideig, ha hasonló emberekkel körülveszed magad akkor egymást is erősíteni fogjátok abban, hogy ez így van jól. De lehet mondjuk, ha az illető jobban ráfeküdne a tanulásra és sportolna is, akkor pár év alatt sokkal messzebb jutna, mint befüvezve azon flesselni, hogy milyen szar a rendszer, meg amúgy is lazán kell és majd kialakul valami stb. Ilyenkor egy külső megfigyelő valszeg hamar azt mondaná, hogy te haver sztem túl sokat tépsz és más dolgokat meg elhanyagolsz, de ő meg kifogásokat keres, hogy ez miért nem gáz és amúgy is már dolgozik rajta (igaz, hogy még félgőzzel se) stb.
Amúgy a szóból is lehet sejteni, ön-igazolás. Igazolod magadat, az elképzeléseidet, hogy azok úgy vannak. Ha valakinél erős ez az igény, akkor más szempontokat nem fog elfogadni és egyre jobban beszűkül a saját nézőpontjába. |
| |  |  |  |


|