 | 
Legfrissebb hozzászólások (46276 - 46325)

 |  |  | | | |  |  |  | | "Ma válsz azzá, ami holnap leszel, következésképpen kezdd el még ma. Mert most van most! Ha nem itt, akkor hol? Ha nem most, akkor mikor?" Tarzan (FLK) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Sziasztok! A segítségeteket szeretném kérni egy kérdőív kitöltésében. Ígérem 5 percnél nem tart tovább és a végén lesz egy meglepetés videó is. :)
http://volinux.elte.hu/~dobos/txd/
Köszönöm mindenkitől!
üdv SiD |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | "Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna."
(George Eliot) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | azért nem szép húzás a két "nagypárt" részéről, hogy meg sem jelentek. biztosan borzasztóan elfoglaltak...
lehetne tényleg ilyet, többet. meg arra lennék kiváncsi, hogy engednék-e ártalomcsökkentőket pl. iskolákban előadni a megszokott previ helyett, mondjuk ha másképp nyilván nem is, de nonprofit... szerintem erre nagy szükség lenne - a kormányzatok meg költötték, költik és költeni fogják a gagyi previre a rengeteg pénzt. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Kössz az infót! Már kipróbáltam, de nem történt semmi. Igaz nagyon keveset aprítottam rá /kb 0,3/ egy szeletnyi részre, de attól még ha müködne egy nagyon minimális hatása biztos lett volna. Vagy nem...
Kérdeznék egy másik dolgot. Olvastam, hogy szoktak marihuánát vajba párolni /kendervaj?/ és aztán azt felhasználni sütéshez v. főzéshez. Viszont azt nem találtam meg, hogy hogyan kell pontosan elkészíteni a vajat és hogy ez már önmagában /pl kenyérre kenve/ hatásos-e.
Szóval ha valaki tudja hogy kell elkészíteni az leírhatná.
Én így gondolom:
- Valamilyen edénybe teszek egy kis vajat és kevés vizet öntök rá. /Kenhető dobozos boltan kaphatót vajra gondoltam/ - Rászórom a felaprított marihuanat. - Elkezdem melegíteni és közbe összekeverem a vajat. - Pár percig melegítem és közbe néha megkeverem ha kell öntökrá még vizet. - Leveszem a tűzröl aztán lehűtöm és fogyasztásra kész.
Ez csak saját elképzelés ami lehet, hogy egyáltalán nem müködik épp ezért kéne egy rendes és pontosabb recept valakitől. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | retek: Lehetne bizony... mert alapvetöen jó ötlet (és megvalósítás) volt a civileket találkoztatni a pártok képviselöivel.
A meghívott képviselök közül végül csak Pettkó (MDF) jött el, az SZDSZ-töl pedig Léderer András volt jelen. A kisszámú közönségben viszont szépen képviseltetve voltak a civilek/júzerek/ártalomcsökkentök, pld. Kendermag, TASZ, Daath, KékPont, CK magazin. Barna Erika profin irányítgatta a vita tematikáját; valószínüleg lesz majd valamiféle Drogriporteres videó-összefoglaló is az eseményröl.
A konklúzió kb. annyi volt, hogy a drogkérdés nem igazán központi téma a pártok számára; a konkrétabb kiállás a dekriminalizáció mellett nem hozna szavazatokat, inkább csak elvinné öket. Az elterelés nem hatékony, de így legalább nem kell börtönbe varrni a fele fiatalságot. A javasolt Btk.-módosításra (=droghasználat szabálysértéssé válása) az eddiginél is kevesebb esély lehet a következö kormányzati ciklusban, ha ismét a drogtörvényt 1998-ban szigorítók kerülnek hatalomra. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | sztem a jövö sötét :) . amugy meg belefullandunk majd a szemétbe és a mérges gázok ba ezért nem fogok szaporodni:) az én gyerekem ne igya meg a levét az én trehányságomnak...egyedül nem tok változtatni de sokan sem...sajnos. az én gyerekem ne legyen a modern agyonszabályzott világ rabszolgája.sok éve ez a véleményem és tartom is magam hozzá... szebb jövöt!!!
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Yopo ügyben szeretnék kérdezni: Ha valaki olvasott/látott valamilyen tanulmányt, vagy belefutott már valami megbízható írásba a Ca-bufotenate-ról, az kérem linkelje be, mivel kivonatolását tervezem egy olyan vegyületnek, ami most is csak félig-meddig elméletben létezik. Eddig ezeket a feltevéseket olvastam: -Ca-bufotenate nem létezik, a Ca(OH)2 egyszerűen freebase állapotba hozza a bufotenin-sókat -Ca-bufotenate létezik, és BESZARÁS:))) -Ca-bufotenate csak oldatban létezik abban az állapotban, amikor a Ca(OH)2 már oldatba ment és a kémhatás eléggé megváltozott ahhoz, hogy az 5-ös helyzetű OH-ról a H-t leszakítsa, ám a vizet elpárologtatva az alapállapot áll helyre. http://www.dmt-nexus.com/forum/default.aspx?g=posts&m=48191
Nekem az utolsó tűnik a leghihetőbbnek, miert ott konkrétan elvégezek egy 10 g freebase bufotenin(!!!-honnan szereztek csak úgy kísérleti célra ennyit?:) + 10 g Ca(OH)2 reakciót, és ott a bázist sértetlenül visszakapták, ám a beszámoló szerint valami ismeretlen "nem Ca-bufotenate, de valami nagyon durva" keletkezett. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | A fénynek annyi szerepe van, hogy az alapján tudja a gomba, hogy merre kell nőni, viszont tapasztalataim szerint a micélium a legdurvább homály árnyékban is elkezd termőtestet képezni attól a pár kósza fénysugártól is ami ott éri. Az UV fény hatására is beindulhat a termőtest képződést, ha azt vesszük alapul, hogy valószínűleg egy bizonyos energiájú fotonok hatására aktiválódó enzim (vagy enzimek) indítja el a termőtestképzés folyamatát. Az infra pedig valószínűleg hatástalan, mert a növények is bocsájtanak ki infrasugárzást, mégsem indítja be a termőtestképzést, és az energiája is kisebb a látható fénynél/infránál. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | A tegnap este túl súlyos volt több szempontból is. Elnézést mindenkitől, h csak úgy leléptem aránylag korán, különösen butterflytól. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Dürerben ma Colorstar behopp: 1200 |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Egyébként nem értem hogy miért lenne igaz az hogy
" ha lenne hatása [az UV fénynek] akkor az infravörösnek is lenne"
Az egyik a látható fénynél rövidebb hullámhosszú sugárzás, a másik attól hosszabb. Még a látható fényen belül is lehetnek olyan tartományok amiknek vannak közvetlen élettani hatásai egy gombánál, és olyanok is amiknek egyáltalán nincsen. A fény még a növények életében is rengeteg szerepet tölt be a fotoszintézis ezek közül csak egy, és attól hogy a gombákban nem folyik fotoszintézis, más dolgokat még befolyásolhat.
Amúgy az előző posztomban az első mondat értelemsen úgy nézett volna ki hogy:
Egy kolóniának csak azon a részén fejlődnek primordiák ahol fényt kap a micélium, azon a részen, ahol nem kap fényt ott nem. Ha a kolóniát egyáltalán nem éri fény akkor is fejleszt termőtesteket egy idő után, ha más körülmények is (CO2, hőmérséklet, tápanyagok elfogyása, nedvesség tartalom, meg ki tudja még mi ) adottak ehhez. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Hogy honnan rendeltem, az nem írhatom le! (hagg...). Nem tudtam, hogy érdektelen-e vagy sem, mivel itt is a fent belinkelt oldalon 15 percet írnak. Valami hatás volt, de közel sem annyira, amire számítottam. Kicsit csalódtam. Ha legközelebb kratomozok, akkor úgy lesz. A citromot előre rakom bele. Lehet megkéne próbálnom egy másik 'shoptól' rendelni? Esetleg segítene valaki (pl.) e-mailben? Remélem nem sértettem meg a fórum szabályzatát! |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Eza videó hasznos lesz ha megnő a kislány. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Sok gombafajnál a látható fénynek is szerepe van a primordia képződésben, pl a cubensisnél ha a kolónia egy része fényt kap, egy másik része meg nem, akkor ott fognak termőtestek képződni ahol a fény érte.
A termőtestek is a fény irányába nőnek, ha ez nincs akkor meg a légmozgás irányával szemben.
Az infra vagy hő sugaraknak is van szerepe, ha az okozott a hőmérséklet változást nézzük.
Az UV-nek még könnyen lehet hogy van fel nem ismert szerepe.
|
| |  |  |  |


 |  |  | | | |  |  |  | | szerintem az uvfény szinte mindegy, ha lenne hatása akkor infravörösnek is lenne, illetve a látható fénynek is, és mivel a gombák nem fotoszintetizálnak ezért igazából tökmindegy hogy van e fény vagy hogy nincs, addig amíg a fény nem "bántja" a fejlődésben, bár ez az én véleményem, meg szerintem ha működne akkor már tudnánk róla :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Psykee, a levelek szétfőzése teljesen érdektelen, persze, hogy 15 perces főzés után szétmennek a levelek. De amúgy nem olyan durva mértékben, és általában még egyszer le lehet őket főzni, és azt egyesíteni az előzővel, majd ezt bepárolni a kívánt mennyiségre. FONTOS: a citromot hiába adod hozzá UTÁNA!!!!!! Főzés előtt kell, mivel pont a savasítás miatt jó ez, szóval az alkaloidokat szépen kicsalogatja (nyilván citrátok, azaz sók formájában).
HA pedig nincs hatás, akkor fake kratomot főztél... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Jajjmár, mennyit tudtok szenvedni az ízével:))) Nehogymár ne lehessen meginni. Nem ízlelgetni kell, hanem egyhúzásra leküldeni, és kész. Szükség esetén vízzel leöblíteni. Cukrozni szerintem felesleges, csak rosszabb lesz. Viszont ha jegesre hűtitek, sokkalinkább a hideget érzitek, mint az ízét. Szóval jegelni kell!!! Úgy a kratom-tea majdnem olyan szinten fincsi, mint egy elképesztően töményre főzőtt kávé. Szerintem nem rossz. Ha pedig érzed a hatást : megéri, méghozzá elég egyértelműen megéri:))) Szóval nem kell hisztizni, hűteni kell, és úgy jó a tea is.
Peace |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Attól hogy megállt az LC még lehet hogy jó. A gombákról is csinálhatsz lenyomatokat, sőt klónozhatod is őket de glovebox nélkül ezt valószínlűeg csak biopsziával tudnád fertőzésmentesen megoldani.
Én úgy tudom hogy a nagytestű gombák nem képesek vegyületeket (pl toxinokat) felvenni, legfeljebb elemeket (pl nehézfémeket amik viszont veszélyes mértékben felgyűlhetnek a termőtestekben, ha a táptalajban is jelen voltak). A veszélyt inkább az jelenti, hogy a baktériumok vagy a penész micéliuma anélkül fertőzi meg a termőtestet hogy azt látni lehetne. Vagy néhány penészfajta toxinja a saját spóráira is rátapad, így ha a termőtestre szállnak megmérgezik azt.
A süti egy belső, épp részét is tovább lehet szaporítani akár LC-ben is, mintha csak termőtestet klónoznál, csak ez nem feltétlenül klón lesz, inkább izolált kultúra.
UV-vel kapcsolatban én nem hallottam ilyesmit, ezek szerint te igen? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Köszi Csokker és Tester!
Sajnos ez a két süti az utolsó reményem, a biztosítéknak bekészített LC is megállt a fejlődésben, pedig szépen kimatekoztam a kellő mézmennyiséget -> egyre inkább úgy tűnik hogy a glovebox+kukta hiánya bosszulta meg magát. Elvetélt ötlet ezekből a gombákból újraoltani új sütiket? Gondolom ha fertőzöttek akkor a spóra viszi magával azt is...
(Ha nem muszáj nem rendelnék új spórákat - anyagilag nem vagyok toppon - persze az volna az ideális megoldás) |
| |  |  |  |



 |  |  | | | |  |  |  | | the end: Sebaj, nálam közel 1 évig volt felragasztva az íróasztal fölé a falra egy random mintás sztereogramm, mire végre sikerült 3D-ben egymásra csúsztatni az amúgy zagyva ábrát. De a sztereogrammok is jó betépös játékok, söt triptoyok, úgyhogy türelem... :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | VÁÁÁ egy régi klasszikus: NOTPRON a világ legnehezebb REJTVÉNY játéka. régebben csomóan nyomtuk, erősen ajánlott a Google főleg a pályák előrehaladtával. egy kis doppinggal érdekes lehet :)
http://www.deathball.net/notpron |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Retek, velem is sokszor előfordul, hogy angolul gondolkozom...sztem vicces, de nem hinném,h skizo lennék... bár már ezen is elgondolkodtam. :D Álmodni még sosem álmodtam angolul... de ha lefekvés előtt sokat eszem, akkor színeset álmondom. Egyébként meg mindig ilyen kékes árnyalatút. |
| |  |  |  |


 |  |  | | | |  |  |  | | azta! :D tök kár, hogy nekem sose jelenik meg semmi a sztereogramoknál sem :/ nem tudom mit csinálok rosszul, nagyon sokféleképpen próbálkoztam már...
ÉÉÉÉÉS: 6 DIFFERENCES
csodálatos játék ^^ és néhol nagyon trippy :D pl egyik résznél a két kéz csíkot húz maga után és a kép lágyan hullámzik miközben nagyon durva zene szól, tiszta blotter fíling :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Valaki halott már esetleg olyanról, hogy ha UV-vel világitja meg a telepet termőtestképzés közben, akkor az jobb/nagyobb/potensebb vagy valamilyenebb gombikat fog hozni ? Mert én csak annyit tudtam kideríteni h D vitaminban gazdag lesz :D, de hát az is valami.
Don Juan |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | 1000mg=1g, tehát 10mg az 0,01g, én sajnos csak ebbe tudok segíteni. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | én azon kaptam magam, hogy sokszor angolul gondolkodom. nem kifejezetten okoz problémát, de ráparázok néha hogy a végén még skizo leszek. :D
veletek elő szokott hasonló fordulni? vagy pl ha sok angol nyelvű filmet nézek, gyakran angolul álmodok. pedig alapvetően általában eléggé nonverbális álmaim vannak, tehát nem kifejezetten magyar...
ON:
azt hiszem, tegnap este/ma hajnalban megtaláltam a hangomat. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Orange_Bud: hát nem gondoltam volna, de belátom, hogy szó szerint értetted. ezt tényleg kín-szenvedés volt meginni. no de túl éltem :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | gén, nargile, meg aki érintett lehet még... :) ilyet lehetne sztem hasonlót, az ország több pontján is. plusz ismét lehetne vetíteni a pszichonautákat, esetleg vmi folytatás? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Nemrég lefőztünk csajommal 20gramm thai kratomot. 7dl-es teáskannába, 4,5 dl vízzel felöntve (a párolgás miatt). Forrás után 12 percig főztük, és leszűrtük, lett fejenként 1,5 dl sötétbarna lötty, amibe beleraktam fél citromot, meg először 3 tk. cukrot, majd a felénél még hármat, mert annyira keserű, hogy nem bírtam meginni. Hát jobb ízre számítottam. Valószínűleg nem mostanában fogok ilyet még egyszer inni. Semmilyen hatás nem ér ennyit :) Azért egy fél óra múlva kíváncsi leszek :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | bocs ha már leírtátok,de megkérdezem még1szer. nem beszerzésről akarok faggatózni,de mégis hogyha partikba I-vel vagy spurival kínálnak el lehet e fogadni?meg hogy lehet kiszűrni hogy tényleg jó e a cucc vagy nem valami kevert hígfos... na és az átváltásokkal is bajba vagyok,most akkor pl. 10mg hány g? nézzetek hülyének,de jobb kérdezni mintha csak nyelnék mindent és assetom mi az...:/:) písz. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | III. CivilKultNap Május 1. Péntek 18 óra @ Sirály (Király u. 50.)
TASZ Társaság a szabadságjogokért & Kendermag Egyesület
Gondolkodtál már azon, hogy miért akarják egyes politikusok minden áron büntetni, mások pedig dekriminalizálni a marihuána fogyasztását és termesztését? Szeretnéd végre feltenni nekik azokat a kérdéseket a fűvel kapcsolatban, amelyeket eddig nem mertél, vagy amelyekre eddig nem volt lehetőséged?
Itt az alkalom!
A TASZ és a Kendermag Egyesület szeretettel meghív egy május elsejei kerekasztal-beszélgetésre a Sirályba, amelyre meghívjuk a politikai pártok képviselőit is és felkérjük őket, fejtsék ki a marihuánával és annak szabályozásával kapcsolatos álláspontjukat a választópolgároknak.
Meghívott beszélgetőpartnerek: Cser-Palkovics András (Fidesz), Pettkó András (MDF), Gusztos Péter (SZDSZ), Winkfein Csaba (MSZP), LMP - ?, Jobbik - ?
A beszélgetést Barna Erika, a Kékpont Drogkonzultációs Központ és Drogambulancia (http://www.kekpont.hu, korábban a Drogéria c. rádiós műsor szerkesztője) fogja moderálni. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | :)
a38 annyit finomitanék h 500 :P mi is oda megyünk... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Nálam meg az jött be, hogy 4 évig tépek szinte minden nap, utána meg 4 évig nem :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | rendben köszi. valahogy megbirkózom vele :) akkor forrás után még tizenöt perc kb? |
| |  |  |  |


 |  |  | | | |  |  |  | | Örültem tegnap a sok daathos ismerősnek gödörnél. Anima kurva jó volt, már amennyit hallottam belőle... :-)
Ma este folytatás valószínüleg az A38 állóhajón:
Szundi E.T. Oleg Wegha Görgő
behopp asszem egy ezres, amit a pultnál le lehet inni.
Ha netalántán mégsem ide, akkor go psyweekend.
Remélem most is sokan leszünk! |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Nálam az elmúlt 2-3 hétben az jött be, h 2 napig tépek szinte egész nap, 2 napig utána meg nem. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | boxcutter - mya rave v2
az új boxcuttert ajánlom mindenkinek. :D |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Köszönöm mindenkinek! Hasznos tanács mindegyik |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | psykee: igen ez egy működő dolog. annyi még, hogy utána szűrd le. Főzhetsz akár félliternyi teát is, csak előre szólok, hogy elég undorító, keserű ize van és 1-2 dl-t is kín-szenvedés meginni belőle. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | az igen.. az a cordyceps nem gyenge.. kíváncsi vagyok anatómiailag milyen részeket távolítottak el a tag arcából, és miért nem tudtak neki beplasztikázni egy maszkot hogy ne ugy nézzen ki szegény mint egy kiharapott alma
tudtam én hogy a gombák még tartogatnak bőven meglepetéseket és jobban kellene kutatni őket, ha meg már termeszted is akkor meg szerintem : smoke it. ugyis van elég. kivonatot kellene csinálni vagy valahogy stabilizálni a hatóanyagot.. felverni valamivel hogy megálljon porba és akkor lehetne füstölni meg szippantani is.. mekkora flash lenne.. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | De szivesen elmennék arra a tüntetésre, de sajnos nincs rá lehetőségem. :( |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Nekem a következő fogyasztási ritmus jött be:
Néha veszek, egyben, aránylag sokat. Akkor 1-2-3 hétig(attól függ mennyire van időm) folyamatosan be vagyok tépve. Viszont utána több hetes, néha több hónapos abszitens időszak jön, ami közben csak alkalomszerűen(havonta max 1-2) szívok füvet. Így teljesen jól kordában tudom tartani a fogyasztásomat, nem jellemző, hogy kattogjak. A tépős idpszakok után 1-2 napig hiányzik csak, utána már nem. Amit tudni kell, hogy ehhez kellett az, hogy többször hagytam már abba a füvezést azért, mert meguntam(legalábbis a rendelkezésre álló set+setting-ekkel). |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Csináld pontosan ugyanazt amit beszívva szoktál csinálni. |
| |  |  |  |

|