 | 
Legfrissebb hozzászólások (65176 - 65225)
 |  |  | | | |  |  |  | | Ivy I: osztályok/objektumok és mberek által létrehozott virtuális valóság (ami egyébként létezik játékosok nélkül is) szintjére egyszerűsíted a világegyetemet? :)
Részei vagyunk ennek az egésznek, ami körülvesz minket és ez akkor is létezni fog, ha (fizikailag) emberek már nem fognak élni a földön. Persze az emberiség szemszögéből megszűnik a világ, de miért az emberiség szemszögéből nézzük, amikor mi csak egy része vagyunk ennek? Ilyen alapon lehetne tovább szűkíteni a nézőpontot az egyén szemszögére...ha én meghalok, számomra megszűnik a világ, szóval minek törődjek ilyesmivel, mint környezetvédelem vagy akár a jövő generációi? És akkor mi a "menny" és a "pokol", ha az ember egyszerűen megszűnik létezni?
Te egyébként szó szerint értelmezed ezeket a bibliai szövegeket? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | srácok, gyönyörűen fejlődnek a kambodzsai telepeim, eddig 7 pohárból 7 fertőzés mentes és látványosan fejlődik napról napra. Ha így megy továgg kb egy hét múlva át kell telepítenem őket a terráriumba! Időnként permetezem a pohárkákat és az inkubátor falát peroxiddal (tömény), eddig nem ártott.
Káérdésem az lenne, hogy a kambodzsai fajtával kinek mi a tapasztalata? Hatásfok, minőség, miegymás. Ha 10-es skálán ez az 5-ös hatásfokban és termesztési nehézségben, mivel lenne érdemes másodszorra próbálkoznom, mondjuk a 7-8-as szinten? |
| |  |  |  |


 |  |  | | | |  |  |  | | Sziasztok!
Nem tudja itt valaki hogy a Mr.Nice hivatalos honlapján a képek között melyik a G13 X HASH PLANT?A képek közt van G13 Skunk és G13 Widow is.Arra a fajtára gondolok ami a Sensi-nek a honlapján is van.Előre is köszi.
Utóirat: Közkívánatra nincs többé písz!
verzamelmister |
| |  |  |  |


 |  |  | | | |  |  |  | | Bill Hicks ezzel fejezte be mûsorait:
"Az élet olyan, mint egy menet a vidámparkban. Amikor rajta ülünk, azt hisszük igazi, ennyire erõs az agyunk. Megyünk fel és le, körbe és körbe, szép színes, nagyon hangos és egy darabig szórakoztató. Néhányan régóta ülnek rajta és kérdezni kezdik: Ez most igazi, vagy csak egy menet? Aztán vannak, akik újra jönnek, emlékeznek és azt mondják: Ne aggódj, sose félj, ez csak egy menet. És mi megöljük ezeket az embereket. Kussoljál, egy csomót költöttem erre a menetre! Nézd meg az izgalmamat, a nagy bankszámlámat, a családomat, ezeknek muszáj igaznak lennie. Pedig csak egy menet. És mi mindig megöljük ezeket az embereket. Észrevették már? Hagyjuk a démonokat elszabadulni. De nem számít. Mert ez csak egy menet. És bár mikor meg tudjuk változtatni. Csak választás kérdése. Nem kell megdolgozni érte, küzdeni érte, félretenni miatta, nem kerül pénzbe. Csak egy választás kérdése, most azonnal. A félelem vagy a szeretet között." |
| |  |  |  |


 |  |  | | | |  |  |  | | Sziasztok! A nyáron volt szerencsém kipróbálni jófajta marokkói haskót. Fuuu... szétcsúsztam,pörgetett,húzott mindenfelé...:-) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | A lábujjaim közül is eltudom szívni a dzsót és szabad mindkét kezem. Most ennyit a fűről hosszú távon meg a rendszeres yógáról. XD Lehet gratulálni... Merci beaucoup :D Je ne fume pas hasch.Je suis désolé,parce que mon préfére est l'herbe verr. Paix et au revoir tout le monde. |
| |  |  |  |


 |  |  | | | |  |  |  | | Végeztem a zölddel, talán örökre... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | dj30: Szerintem nem nagyobb a különbség, mint két különböző fajta fű között, talán annyi, hogy a hasis engem inkább pörget, mint a fű, de ez is sok mindentől függ. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Én a mindenki/senki változatról beszéltem, nem magamról :o) Ja, és az új játék már fejlesztés alatt van, de abban már a hekkereknek nem lesz esélyük ;o) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | "ha egy osztály létezik, de nincs példányosítva, létezik-e az objektum? " Ivy I, ha meghalsz, létezni fog-e tovább a világegyetem? És volt-e bármi is, mielőtt ideloggoltál a Földre?
De rendben, legyél te a világegyetem ura és értelme. :D |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Hirokin, ha egy osztály létezik, de nincs példányosítva, létezik-e az objektum? :o)) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Zsidó levél 2. fejezet:
5. Mert nem angyaloknak vetette alá a jövendő világot, a melyről szólunk. 6. Sőt bizonyságot tett valahol valaki, mondván: Micsoda az ember, hogy megemlékezel ő róla, avagy az embernek fia, hogy gondod van reá? 7. Kisebbé tetted őt rövid időre az angyaloknál, dicsőséggel és tisztességgel megkoronáztad őt és úrrá tetted kezeid munkáin, 8. Mindent lábai alá vetettél. Mert azzal, hogy néki mindent alávetett, semmit sem hagyott alávetetlenül: de most még nem látjuk, hogy néki minden alávettetett.
OK, én egy bigott, primitív, maradi f@sz vagyok :o)) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Faszán uraljuk a világegyetemet, tényleg! :P
Na mindegy hitről amúgy se érdemes vitázni. |
| |  |  |  |


 |  |  | | | |  |  |  | | Hirokin: hitem szerint mi vagyunk a világegyetem ura és értelme:
Zsolt 82,6. Én mondottam: Istenek vagytok ti és a Felségesnek fiai ti mindnyájan
Ján 10,34. Felele nékik Jézus: Nincs-é megírva a ti törvényetekben: Én mondám: Istenek vagytok?
Vessetek a mókusok elé ezért! :o)) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Álommmanó, én arról beszéltem, ha SENKI nincs belogolva. Nem mindegy. Ekkor csak a koncepció (szoftver) létezik, de ki használja, ha nincs user?
OK, az állatok, növények is érzékelnek, de ők csak botok, nem userek. Ez nem szolipszizmus, mert nem a saját elmémben való létezésről beszélek a világnak, hanem az együtt megélt "egyezményes, eredő valóságról". |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | ne adj okot rá. olvasd el az irányelveket, anyagismertetőket, és ne vitatkozz a nállad jobban hozzáértőkkel. és nem én nyilvánulok meg cinikusan, hanem te. de most nem akarom offolni a topicot, erre a típusú beszélgetésre van másik topic. én scak annyira kérlek, hogy használdd óvatosan, és ne orrba szájba. ez az oldal nem arra készült, h azon versenyezzenek az emberek, h ki tudott több lasztit enni stb., hanem , hogy tájékoztassuk az embereket/tapasztalatokat osszunk meg, tanácsot adjunk/kérjünk. de úgylátom, még nem nagyon olvastál el az irányelvekből semmit... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | de jo beallva uszast nezni. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Az "igazi"-t úgy értettem, hogy szabad. Tehát hogy oda megyek ahová akarok, és nem egy mások által kitalált virtuális térben vagyok - bezárva.
Azért jó lenne, ha csinálnának majd ilyen játszóhelyeket. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Hali!
Holnap ,vagy holnap után lesz lehetőségem a csokit először kipróbálni.
Lentebb olvastam a hogyant :
1.Hasist felmelegíteni , szétmorzsolni. 2.Dohányt megpörkölni alufólián. 3.Összekeverni az 1,2. pont termékeit. 4.Megtekerni,elszivni , mint a "sima" dzsoját.
Namármost: Engem a hatások különbségei érdekelnének. Gondolom a füst erősebb lesz , kaparni ,estleg marni fog. A hatás erősebb / hosszabb lesz ? Mik az eltérések a marihuánához képest ?
dj30 |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Sziasztok! szerintetek a grapefruit mag kivonat jó a gombás fertőzések elkerülésére? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | hirokin: Van többféle megoldás is arra, hogy mindkét szem csak a saját szemszögéböl generált képet kapja meg és így létrejöjjön a 3D-hatás. A legolcsóbb tényleg a kétszínü celofános, ez müxik könyvekkel, filmekkel, számítógépes animációkkal (Winamp pluginnal), stb., de hát nem színhü. Jobb passzív megoldás pld. a polarizált szemüveg, aminek az egyik lencséje csak a vízszintesen polarizált, a másik csak a függölegesen polarizált fényt ereszti át. Ilyenkor a 2 különbözö szemszögböl generált képet is külön-külön polaritással vetítik egy speciális vászonra, ami visszatükrözve is megtartja a polaritást, így mindkét szem csak a saját polaritása szerinti neki szánt képet kapja meg. Az aktív megoldás pedig a folyadékkristályos "shutter glass", ahol a jobb és bal szemnek szánt képeket gyorsan felváltva vetítik egymás után, a folyadékkristály pedig ezzel szinkronban felváltva nyitja-zárja a szemeket. Így mindkét szem csak a neki szánt képet látja, de másodpercenként 20-25 képnél már nem zavaró ez a villogás. És van olyan megoldás is, amikor az alany zárt szemüveget vagy sisakot visel, ahol belül mindkét szemnek saját kis képernyöje van. Ekkor az alany nem láthatja a saját testét, még ha magára néz, akkor sem.
De ezeknél tényleg sokkal profibb, amikor az ember saját maga állítja elö az interaktív 3D-t tudatos álomban vagy asztrális projekcióban :)
Az élmény "igazi"-sága pedig csakis az átélö szubjektumtól függ. |
| |  |  |  |


 |  |  | | | |  |  |  | | az a para ha ráparázol hogy ha beparázol akkor parázol attól hogy nagyon beparázol de nem para mert ha parázol az nem para csak ne parázz a parázástól, vágoood?XD |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Ivy I: Hogyne létezne! Ott van bitekben és bájtokban letárolva a szerveren. De te arról beszélsz, hogy mi van akkor, ha egy világot senki nem érzékel. Azonban a Föld esetében ne felejtsd el, hogy ezen a Földön nem csak emberek élnek, örülnek, kommunikálnak, szenvednek, neveleik a gyermekeiket, harcolnak, születnek-halnak, hanem állatok is, és ők is érzékelik a Földet, és az egész teremtett világot, mint az ember. Vagy ott vannak a növények, akik szintén érzékelnek sok mindent, pl. a fényt, a sötétséget, a vizet, a levegőt, stb... |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Az a baj, hogy itt kb. mindenki azzal paráztat, hogy nem szabad parázni! :P
A para és izgulás gyakran együtt jár.
Lehet parázni, miért ne lehetne? Ha parázol mit csinálsz? Biztos nem azt, hogy ráparázol arra, hogy parázol.
Para jön, para megy. Nem para, nagy gáz nem történhet. A bad trip meg sokszor nagyon tanulságos és később komoly tudássá érhet.
Találd meg azokat a módszereket, feltételeket amivel meg tudod nyugtatni magad. Nekem egy vastag faasztal lapjára való nészés nagyon le tud hozni a tripről átmenetileg, de ez csak 1 módszer a kiscsilliárd közül.
Nem az a para, ha parázol, hanem az, ha nem tudsz lenyugodni. A hangsúly az utóbbin van, innentől jöhetnek a tippek arra, hogy ki hogyan tudja ezt elérni, mert az biztos hasznos lesz másoknak is és sztem elég megnyugtató is. :) |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | 12/12 előtt kísérletképpen csináltam egy 72 órás sötétsokkot (amit egyébként nem ajánlok), ezután 12/12-ben a 4. napon már többről sejthető hogy micsoda. A 72 óra sötét alatt egyébként nem nyúltak olyan sokat, viszont az új hajtások világoszöldek lettek (de fény hatására regenerálódtak). Állítólag a túl nagy sötétsokk hatására nagyobb eséllyel válnak hímmé, és amúgy sem látom értelmét ilyen hosszú sötétsokknak. Sztem legközelebb csak simán váltok 12/12-re. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Egyetértek. Még csak annyit, hogy:
"Nem spirituális élményeket kereső emberek vagyunk, hanem emberi élményeket megélő spirituális lények." |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Sziasztok! mans: én arra gondoltam, hogy a szaponin nem oldódik bele az etil alkoholba, így az áztatás és a leszűrés után reményeim szerint egy lsa oldatot fogok kapni / próba cseresznye, vizsgaidőszak után kiderül/ BlackSheep: minden anyag minden hőmérsékleten párolog :) főleg ha az illető egy illékony szerves oldószer, ha sötétben és szobahőmérsékleten tartom skkor remélem nem fog elbomlani Űrhajós: én is csak remélem, hogy úgy lesz ahogy írtad |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Gén, a 3D-s VR szemüveg az az a kék-piros celofános papírszemüveg, amit a 3d mozifilmeken szoktak viselni? Vagy valami komolyabb darab?
Hogy érik el, hogy a saját fizikai testét ne lássa az alany, csak a virtuálisat? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Gén-hétköznap tele voltak a parkok,mindenhol fiatalok miután elterjedt a téma ez robbanásszerüen megszünt. Ugyebár ennek a szernek az utóhatása többekközött az irtózatos emberundor és társaságkerülés! Party után egy napig ki sem mozdulok a szobámból. Ui.:nálunk a városban jó a közbiztonság |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Igen, az asztrálprojekció szabadabb, nem csak egy előre meghatározott virtuális térben mozoghatsz.
Az sem meglepő, hogy jobban érzi vki az érintést, ha látja is, hogy hozzáértek.
Azt, hogy a fejünkben lévő testkép nem pontosan egyezik meg a valódival, meg megkérdezhetnék egy anorexiástól is. :-)
Kár, hogy _igazit_ nem tudnak kiváltani. Ennek ellenére baromi érdekes élmény lehet.
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Kertész ment egy mail nézd meg légyszives. Üdv. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | lehet, hogy csak énvagyok ilyen pihentagyú, de én sírtam rajta:
http://j-klimek.ovh.org/
----
a másik: Eddig bármennyi embernek mutattam egyik sem ismerte ezt a "trükköt" úgyhogy azt gondoltam leírom. Winamp-be vannak az úgynevezett vizualizációk. Ezzel valószínüleg nem mondtam újat, de az emberek nagyrésze nem tulajdonít nekik nagy szerepet. Az 5.5-ös verzióban (korábbi verzióknál is van, de a legjobb ha a legfrissebb van fent) van egy Milkdrob nevű plugin. Leírom, hogy hogyan kell beüzemelni, szerintem megéri azt a fél percet ráfordítani ;-).
1. Nyissuk meg kedvenc lejátszó proginkat(winamp :)), és indítsunk el egy számot.
2. Jobb klikkel klikkeljünk bárhol a lejátszó felületén és keressük meg a visualization menüpontot, azon belül pedig válasszuk ki a select plugint. [hotkey: Ctrl+k]
3. Válasszuk ki a milkdrop-ot, lehet kettő is lesz. Nem kell megijedni, a 2.0-át jelöljük ki, és nyomjunk egy start gombot. Ha eddig jól csináltunk mindent, akkor megjelenik egy szép forgó fraktál, vagy valami hasonló.
4. Kattintsunk jobb klikkel a vizualizációra, és megjelenik egy kis menü: -go fullscreen: teljes képernyőre kiteszi nekünk[2x rákattintassz a vis-re és ugyan ezt érjük el] -desktop mode: igazából ezért írtam le ezt az egészet :). Ha ezt válasszuk, akkor a hátterünk helyére kerül a vis. szerintem jó dolog :)
Ui.: Ha esetleg növelni szeretnéd a flesht, és éppen msn-ezel akkor állítsad be a beszélgető ablak átlátszóságát.
Enjoy! ;-) Elma
|
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Xerfield: Ember nélkül a Föld értelme pontosan ugyaz, mint emberrel.
A dolgok értelme csak annyi, hogy vannak. Ez a "vanás", ez a létezés pedig jó. Csak ennyi.
Szerintem nem mi (én) azonosulunk bármiféle "magasabb metafizikai létezővel", hanem te, vagy bárki más, aki van annyira gőgös és önhitt, hogy azt képzeli, ez a csodálatos világ, ez a gyönyörű föld, ezek az önmagukban értékes (értékes, csak mert VAN) állatok, a hajnalpír, a vízcsobogás érte/értünk, emberekért vannak.
Ez az elképzelés nem több, mint ha egy náthabacilus, vagy egy influenzavírus azt képzelné, hogy a teremtett lények, köztük az ember azért van, hogy ő szaporodjon. Nem abszurd gondolat? Az emberi meggyőződés, hogy mi vagyunk a világegyetem ura és értelme, ugyanilyen abszurd számomra. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Sőt vazze. Mivan, ha én nem vagyok belogolva? Akkor létezik? Mi van, ha én nem tudom, hogy megtörtént valami? Akkor az nem is történt meg, csak azért, mert nem látok ki eléggé a buta fejemből?
Ez a szolipszizmus, és zsákutca. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | ""a Földnek semmi értelme az ember nékül, mert a Föld az Isten képére teremtett emberért lett teremtve."
Ivy I, ez nagyon fájt."
Hirokin, én néha játszom a Hero Online-on. Amikor loginolok, megjelenik nálam a virtuális világ azon része, amit éppen belátok, az elhelyezkedésemtől függően. Látom a többi belogolt játékost is, sokszor partyzom is némelyikkel, vagy csak egyedül csatázok, de a többiek akkor is látnak, és én is őket. Mi van akkor, ha a szerveren senki sincs logolva éppen? Létezik a virtuális világ akkor? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Morgó: Ez is egyfajta testen kívüli élmény (OOBE), mint az asztrális projekcióban is. Pontosabban: heautoszkópia - olyan érzést kelt az alanyban, mintha a saját testét kívülröl szemlélné. Az asztrális projekció viszont leginkább egy saját metafizikai fogalmakkal meghatározott technikagyüjtemény a testen kívüli élmény elérésére és értelmezésére; ehhez a relaxációt, vizualizációt, tudatos álmot, alvási bénulást stb. használja fel. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Űrhajós: Bizony, rengeteg okos bár a gyakorlati életben haszontalan dolgot talál az ember, ha ilyen hangzatos latin szóösszetételekre keres a guglival, mint az "apikális dominancia". Már fáj a szemem a sok kereséstől, de azért még gyorsan összefoglalnám pár szóban a tudomány auxinokról szerzett eddigi eredményeit:
Az "auxin a merisztémában termelődik", viszont "a hajtáscsúcs osztódószövetének közelében inkább csak a levelekből odatranszportálódott auxin mutatható ki, ezen régió saját hormontermelése kevésbé jelentős". Óvatosan megjegyezném, hogy a merisztéma pont az hajtáscsúcs osztódószövete. De nem számít, "az indiánok sem tudtak tökegyenes nyílvesszőt csinálni" folytassuk tovább. "Az auxin gátolja a laterális rügynövekedést" és "serkenti az csúcshajtás növekedését". "Ha az auxintartalmat a koleopticsúcstól való távolság függvényében ábrázoljuk, a távolság növekedésével csökkenő auxinszintet kapunk". Akkor miért nem hajt ki az a hónaljrügy, amiben az auxin koncentráció pont olyan alacsony, mint abban a hónaljrügyben, amely kihajt a csúcsmerisztéma eltávolítását követő auxinszint csökkenés (és gátlás-feloldódás) következtében? És miért növekszik az a csúcsrügy, amiben pedig sokkal magasabb egy olyan anyag koncentrációja, ami más rügyek növekedését már sokkal kisebb koncentrációban is gátolja. Heuréka! Az apikális dominancia miatt! A kör bezárult, most már mindent tudunk.:D
Csak tudnám mi ez a tüske az oldalamban. "Az auxin egyik leglényegesebb tulajdonsága a bazipetális elvándorlás". "Ha az auxintartalmat a koleoptilcsúcstól való távolság függvényében ábrázoljuk, a távolság növekedésével csökkenő auxinszintet kapunk". Akkor miért a föld középpontjától legtávolabb eső hónaljrügy növekszik a leggyorsabban, és a lehúzott hajtáscsúcs a legkevésbé, ha a növényt fordított U alakban a földhöz kötözöm? Mert a csúcsrügyben csökken, a levélben (na most tényleg, hol?) termelődött auxin szintje így a kisebb auxin koncentrációtól eddig gátolt hónaljrügyek most már élvezhetik a nagyobb auxin koncentráció jótékony, növekedést serkentő hatását. Pont. Remélem mindenki ért mindent!!! (engem leszámítva) üdv |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | A kuktától hoztam.Átlagos vastagságú utca volt. Mondjuk itt szeretik minden szarral bekeverni. Néha egy dnb party után ugy kb. 4-5 óra táncolás után még két napig fennt vagyok. Valamikor meg mikor hazaérek egyből elalszom,a partyn nem veszem észre,hogy más lenne benne. Mégis szerintetek mivel van bevágva,amikor egyből elalszok? |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | A műanyag poharat én is kivágtam jó nagyvonaluan. itt ki tud folyni a fölösleg. A petpalack alja nekem is homorú, így ott összegyűlik a fölösleg és nedvesen tart. Egyébként mára tervezem, hogy a pohárról lefejtem az eredeti celluxot a talajról. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Vajon ez a kisérlet tényleg asztrálprojekció?Kicsit olyan mintha az agy átverésével szimla érzékcsalódást hoznának létre.Azért én az asztrálprojekciót nem egészen ennek képzeltem.Elmagyarázná valaki az összegfüggést egy értetlenkedö számáta.Köszi |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Köszi Jinzo. Nekem azt írta az eladó, hogy 3 hétig ne ültessem át, valszeg azért, mert az enyém is csak dugvány volt, és még most gyökerezik. Nekem egy domború aljú üvegben van, így tudok bele egy kis vizet löttyinteni a pára miatt, úgy, hogy a növény ne szívja fel, ugyanis egy kis dombocskán áll, nem benne a vízben. Ma viszont 2-3 centet adtam neki a poharába, de szerintem sok volt, mert a műanyagpohár amiben van, kb. 1dl-es. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Ivy i: Persze,másnapra már megint felszegett fejjel nézett az égre.:) Én négynaponta adok neki vizet,nem tul sokat csak annyit hogy alul még ne jöjjön ki.Egyébként én azonnal átültettem ahogy megkaptam.Rá két napra már látszott is hogy elkezdett nöni. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | Xerfield: Szerintem,senki sem mondta,hogy ember nélkül van értelme a földnek,bár hozzátenném tök jól ellenne nélkülünk is.Az viszont nem lenne baj,ha az "emberi tudatunk",nem zsarnokoskodásra,és kizsákmányolásra indittatna minket és elfelejtenék azt a hülye és barom gondolatot,hogy mint ember a szembeforduló hüvelykujjunkal és számunkra érthetö kommunikációval,az atyauristent játszuk.Semmi nem lehet a mienk, a természet rendje a szükség elvén müködik,minden vesz el magának,de más formában vissza is adja.Az ember azon mesterkedik,hogy veheti el a legtöbbet és csak szemetet ad vissza.Ha ennek az elfogadása jelenti az emberi tudatot,hát akkor bocs de én nem rendelkezem ilyennel.Mint embernek az egyik legjobb képességünk,hogy képesek vagyunk az empátiára, a dolgokkal való azonosulásra.És ha egy kicsit megforditjuk a dolgot akkor az embernek semmi értelme a föld nélkül.Ha Darwinnak van igaza akkor a föld minden teremtményében magunkat láthatnánk viszont és ezért kéne óvnunk,ha valaki ragaszkodik a teremtéshez akkor Isten müvét tisztelje annyira,hogy feleslegesen nem pusztitja. |
| |  |  |  |

 |  |  | | | |  |  |  | | szerintem nincs semmiféle eleve adott értelme sem emberrel sem ember nélkül. de ez nem zárja ki hogy lehet neki. ezermegegy-kinekmi. lehet adni a földnek azt az értelmet hogy itt jöhetett létre az ember. valaki számára véletlen hogy épp mi beszélgetünk itt, mert ő benne sok dolog összejátszása folytán így szerveződnek össze a különböző érzékszervein át bejövő mindenféle ingerek. hmm? |
| |  |  |  |

|